Strona główna » Nasze wydawnictwa » grudzień, nr 12 (120) / 2002 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

grudzień, nr 12 (120) / 2002

Powiało optymizmem...

Do Garnizonu Jarosław, 2 grudnia 2002 r. przybył Stanisław Janas, przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz poseł na Sejm RP Wojciech Domaradzki, Burmistrz Miasta Jarosławia Janusz Dąbrowski i Starosta Tomasz Oronowicz. Dowódca 21 brygady Strzelców Podhalańskich płk Jan Brzozowski podczas prezentacji multimedialnej omówił historię brygady i strukturę organizacyjną. Wymienił sprzęt, jakim dysponuje, jego przeznaczenie, a także ośrodki szkoleniowe nie tylko w Polsce lecz również na Słowacji, Ukrainie, w Czechach, Francji, Norwegii czy we Włoszech. Nie omijał problemów, do których zaliczył m.in. brak strzelnicy oraz trudną sytuację materialną i mieszkaniową kadry.

Dowódca Garnizonu Jarosław ppłk Kazimierz Piotrowicz przedstawił osiągnięcia ostatnich lat. Zaliczył do nich: wybudowanie kotłowni gazowej, remonty w budynkach koszarowych, naprawę niektórych pokryć dachowych. Wspomniał też o przekazaniu księgozbioru bibliotecznego dla Szkoły Podstawowej w Kidałowicach.

Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, który przybył po raz pierwszy do naszego miasta stwierdził, że poruszane problemy są mu dobrze znane. Nawiązał do programu modernizacji Sił Zbrojnych na lata 2003 - 2008, który zakłada zmniejszenie stanu osobowego armii ze względów oszczędnościowych. "Zrobię, co tylko będę mógł, by zapobiec likwidacji jarosławskiego garnizonu. Zdaję sobie sprawę z tego, że będzie to bardzo ważny rejon w organizacji NATO-wskiej, a ponadto ze względu na częste klęski żywiołowe i powodzie obecność wojska jest niezbędna" - stwierdził Stanisław Janas. Wyraził zadowolenie z dobrze zapowiadającej się współpracy miasta i powiatu.

Poseł na Sejm RP Wojciech Domaradzki przyznał, że wielokrotnie poruszał temat funkcjonowania garnizonów na Podkarpaciu z p. Janasem prosząc o wstawiennictwo. Obecni na spotkaniu szefowie jednostek wchodzących w skład 21 brygady Strzelców Podhalańskich im. M.L. Boruty - Spiechowicza żywo dyskutowali z gośćmi spotkania na temat nowelizacji ustaw i funkcjonowania regulaminów wewnętrznych.

Numery archiwalne
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31