Strona główna » Nasze wydawnictwa » czerwiec-lipiec, nr 6-7 (114-115) / 2002 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

czerwiec-lipiec, nr 6-7 (114-115) / 2002

Z życia Miejskiego Przedszkola Nr 3

"Zaśpiewaj słowiku
w zielonym gaiku,
a ja ci pomogę,
kiej pójdę po wodę" M. Kownacka

Tak śpiewały dzieci na wiosennym koncercie, który odbył się 23 kwietnia 2002 w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Jarosławiu przy ul. Legionów. Grupy o bardzo wdzięcznych nazwach: "Stokrotki" pod kierunkiem nauczycielek p. K. Woty, p. T. Barszcz oraz "Słoneczniki" pod kierunkiem p. mgr A. Winiarskiej, p mgr A. Krukor zaprezentowały piękny program muzyczno - literacki. Mogliśmy obejrzeć teatrzyk "Paziowie wiosny" A. Aleksandrzak, taniec "Wiosna", "Żaby i bocian" A. Świerszczyńskiej, "Deszczyk" M. Kownackiej, "Wesołe żabki" oraz inscenizację "Wiosna się budzi" M. Kownackiej, "Pawie oczka", "Powitanie wiosny", piosenki "Wiosenny bal", "Wiosna przyszła do nas", "Pożegnanie zimy", "Przebiśnieg". Na koncert przybyli licznie zaproszeni goście, którzy razem z przedszkolakami bawili się wesoło podczas oglądania ciekawych i zabawnych scen z wiosennych teatrzyków i piosenek. Mali artyści cieszyli nasze oczy barwnymi strojami żabek, słoneczek, bocianów i ciekawą choreografią. Tak pięknie powitana wiosna zagościła na dobre w naszym przedszkolu. Wiosenny koncert zakończył się słodkim podwieczorkiem.

* * * * *"Dzień dobry Tato,
i Mamo kochana.
Dzień dobry wszystkim
mówię już od rana"

 

Tak, to był naprawdę dobry, wspaniały dzień dla każdej mamusi i każdego tatusia, którzy uczestniczyli w uroczystym Święcie Mamy i Taty. Ten wyjątkowy dzień 24 maja 2002 r. przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola im. M. Kownackiej uczciły najlepiej jak umiały. Wspólnie z nauczycielkami przygotowały specjalny program artystyczny, bogaty w wiersze, piosenki i tańce. Swoich kochanych rodziców dzieci obdarowały samodzielnie wykonanymi upominkami i laurkami z własnoręcznym podpisem. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Podczas wspólnych zabaw i tańców ożyły wspomnienia z dzieciństwa i z roześmianych oczu rodziców i dzieci promieniowała radość. Miłe chwile, które wspólnie przeżyliśmy pozostaną na długo w naszej pamięci.

* * * * * 

 

"Marzenia - te duże i te maleńkie
każdemu ułożą się w piosenkę.
Niech dzieci będą królami,
Niech rządzą wszystkimi krajami.
I mocno się chwycą za ręce,
To wojny nie będzie już więcej..."


Takie słowa śpiewaliśmy trzymając się za ręce w wielkim tanecznym korowodzie, który stał się początkiem wspaniałej, radosnej zabawy. "Święto Radości" - bo tak można śmiało powiedzieć o dniu 4 czerwca br. - było radością dzieci, gdyż tego dnia przedszkole zamieniło się w Królestwo Dziecięcych Marzeń. Wesoły śmiech towarzyszył zabawnym konkursom np. jedzeniu jabłka bez pomocy rąk, tańcom na gazecie i z balonikami. Rzęsiste brawa widzów i różne nagrody były satysfakcją dla uczestników konkursu pn. "Mikrofon dla wszystkich". Dużą radością był taniec z szarfami i w sali balowej zawirowały kolorowe postacie. Piękna pogoda umożliwiła przedszkolakom zabawę z kolorową chustą w przedszkolnym ogrodzie i na trawie rozkwitła barwna tęcza. Dzieci zadziwiły dorosłych swoją energią i inwencją twórczą w inicjowaniu zabaw, a także zręcznością podczas biegów z jajkiem na łyżce. Niezwykle popularna okazała się "Zgaduj - zgadula" i wiele dzieci mogło pochwalić się sukcesem w odgadywaniu zagadek. Sporą niespodzianką okazała się umiejętność opowiadania przez przedszkolaków żartów i dowcipów w "Przedszkolnej paradzie humoru", a kiedy przyszedł czas na opuszczenie przedszkola dzieci żegnały nas pełne radości, wzruszeń i miłych przeżyć.

 

* * * * *
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 20 czerwca br. Przywołując słowa piosenki "Jedziemy na wakacje", Dyrektor Dorota Muzyczka w imieniu Grona Pedagogicznego i wszystkich pracowników pożegnała dzieci 6-letnie, ponieważ - jak mówią słowa wiersza "Dość swawoli i zabawy" - po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Podziękowała też dzieciom za trud, jaki podejmowały ucząc się czytać i pisać, wyraziła uznanie za wspaniałe występy artystyczne w ciągu całego roku szkolnego podkreślając, że wszystkie dzieci aktywnie i chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Serdeczne podziękowania skierowane zostały także do rodziców za współpracę, pomoc w gromadzeniu zabawek i zrozumienie w wielu sprawach. Szczególne podziękowania adresowane były do Rady Rodziców: p. Teresy Kurysz, p. Renaty Orzech, p. Doroty Mazurkiewicz i p. Krystyny Broszko za uczestniczenie w życiu przedszkola i sponsorowanie wielu przedsięwzięć. Dzieci otrzymały dyplomy i zdjęcia pamiątkowe oraz nagrody indywidualne za udział w konkursie plastycznym pt. "Tacy sami".

 

Wszystkie przedszkolaki i Grono Pedagogiczne Miejskiego Przedszkola Nr 3 życzą miłej Redakcji pogodnych i udanych wakacji, spokojnego wypoczynku oraz dziękując za całoroczną współpracę liczą na dalsze spotkania na łamach gazety.

Grono Pedagogiczne i Dyrektor
Miejskiego Przedszkola Nr 3
Numery archiwalne
Grudzień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31