Strona główna » Nasze wydawnictwa » czerwiec, nr 7 (91) / 2000 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

czerwiec, nr 7 (91) / 2000

Strona 11
Jasny jak słońce..... - Jarosław Dwa Tysiące.....

Takie hasło i odzew publiczności towarzyszyły milenijnym obchodom w naszym mieście. Organizatorzy uroczystości: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Agencja Koncertowa "WOJA" zadbali o to, by każdy znalazł odpowiednią dla siebie rozrywkę. Dlatego też Burmistrz Miasta Jan Gilowski oddał klucze do bram miasta przedstawicielowi Agencji przekazując zadanie, by "przez najbliższe dni miastem rządził śpiew i taniec, a rozgrywkom sportowym i zabawom plenerowym nie było końca". Biesiada polska w piątek i anglosaska w niedzielę udowodniły jak bardzo potrzebujemy wspólnej zabawy. Przeboje polskich i zagranicznych artystów, a także występy kabaretów i kapel mobilizowały do tańca i śpiewu.

Po raz siódmy odbył się Jarmark Słowiańskich Zespołów Folklorystycznych z udziałem zespołów z Białorusi, Ukrainy, Czech i Polski.

Występowały też zespoły szkolne uczestniczące w Artystycznych Spotkaniach Dzieci i Młodzieży. Przez cały czas trwały rozgrywki koszykówki ulicznej i zabawy prowadzone przez harcerzy. Prezentowano szkolne formy teatralne i laureatów konkursu o "Złoty klucz do sławy".

Na szczególną uwagę zasługują spektakle uliczne. Między występami w Warszawie a Hanowerze zaszczycił nas poznański Teatr "Strefa ciszy". Adam Ziajski - reżyser i aktor widowiska "Judasze" zachwycony był grą aktorską jarosławskiej publiczności, choć nie ukrywał rozczarowania, z powodu nie docenienia sztuki przez tzw. "wyższe sfery", które "zmusiły" do skrócenia występu. Spektakl z udziałem dzieci z widowni zaprezentował Teatr YA z Wrocławia zapraszając w podróż przez krainę bajek. Zdobywca gorącego trofeum "Antrakt 2000" Teatr GARDEROBA z Przemyśla prowadzony przez Barbarę Płocicę wystawił - również dla dzieci - "Księżniczkę Magdalenę" z oprawą muzyczną Jacka Marcińczaka. "Opowieści Dionizosa" - w wykonaniu aktorów z Krakowa ukazały świat starożytnych legend, mitów i podań z dużą dozą humoru i refleksji. Wieczorny "Taniec ognia" wykonany przez aktorów Teatru Żywego z Bielawy zachwycił nie tylko sztuką pirotechniczną, ale popisami akrobatycznymi przy dźwiękach muzyki perkusyjnej.

Atrakcją numer jeden był pokaz sztucznych ogni. Herb Jarosławia i rok 2000 zapalone przez Burmistrza Jana Gilowskiego i Starostę Powiatu Mieczysława Kasprzaka zapłonęły setkami świateł inaugurując różnokolorowe fajerwerki.

Do gabinetu Avonu w półgodzinnych kolejkach oczekiwały dzieciaki, by pod czarodziejskim pędzlem przemienić się w biedronkę lub motyla.

Dla koneserów staroci zorganizowano Jarmark Różności. Po Podziemnej Trasie Turystycznej i okolicach Rynku oprowadzali nieodpłatnie jarosławscy przewodnicy turystyczni. Zainteresowanie mimo niesprzyjającej pogody było duże.

Swój dzień miał również Powiat Jarosławski. Prezentowano m.in. wystawę kwiatów, drzewek, bukieciarstwa, prac hafciarskich, koronkarskich, pokaz mody i występy zespołów.

"Ta scena nie powinna być rozbierana, podobnie zresztą parasole i stoliki" - mówili zwolennicy wesołego życia. "Od wielu lat nie przeżyłam takiej zabawy - stwierdziła pani w średnim wieku - choć jestem osobą samotną, bawię się bardzo dobrze". "Zamiast oglądać programy telewizyjne, otwieram okno i patrzę na widowiska dwutysięcznego roku" - podsłyszałam wypowiedź. Nie brakowało ludzi mniej zadowolonych, ale i oni po kilku latach zapewne będą wspominać "nieprzespane noce" z większym poczuciem humoru.

Rok 2000 m.in. dzięki tym imprezom, sponsorowanym przez Bank PEKAO S.A. I oddział Jarosław, KIA MOTORS PHU "EURO-POL" Sp. z o.o. Jarosław - Tywonia, GENERALI GROUP T.U. S.A. Oddział Podkarpacki, AVON, ISOSTAR, Autoryzowanego przedstawiciela sieci Plus GSM - firmę Modex, sklep firmowy OPTIMUS, Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe HESTAL, Hotel TURYSTA; pozostanie na długo w pamięci jarosławian.

Zofia Krzanowska


W związku z obchodami Wielkiego Milenium
"JAROSŁAW 2000"
organizatorzy imprez serdecznie przepraszają
mieszkańców Rynku za zakłócenie spokoju
w dniach 16-19 czerwca br.


Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Tadeusza Kościuszki
w Jarosławiu przy ul. Łazy Kostkowskie
ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2000/2001.

* Dysponujemy komfortową bazą lokalową dostosowaną do przyjęcia dzieci niepełnosprawnych ruchowo.
* Zapewniamy ciepły posiłek i opiekę w świetlicy.
* Godziny zajęć w szkole są dostosowane do kursów autobusu MZK nr 10 i "gimbusa".
* Oddziały w nowo wybudowanej szkole liczą przeciętnie 15 uczniów.

W okresie wakacyjnym zapraszamy do zwiedzania i zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły.

Bliższe informacje pod nr telefonu: 621 - 23 - 93 lub 621 - 79 - 99.

Dyrektor SP Nr 9 Halina Kic oraz Grono Pedagogiczne
Numery archiwalne
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31