Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(11.06.2019)
Od 14 lat Jarosław ma swojego patrona - bł. o. Michała Czartoryskiego OP. Co roku, podczas miejskich uroczystości upamiętniamy dominikanina pochodzącego z Pełkiń k. Jarosławia. 8 czerwca br. wspomnienie patrona, przypadające w 75. rocznicę jego śmierci, zostało połączone z wręczeniem aktu nadania honorowego obywatelstwa miasta Władysławie Kondrackiej. Koncertowym zwieńczeniem wydarzenia był występ w plenerze, przed klasztorem oo. dominikanów zespołu Exodus 15.
(11.06.2019)
W ubiegły piątek (7 czerwca) studenci jarosławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. B. Markiewicza rozpoczęli juwenalia. W tym roku symboliczny klucz do bram miasta odebrali z rąk zastępcy burmistrza Dariusza Tracza.
(11.06.2019)
We wtorek, 11 czerwca, pod tablicą upamiętniającą ludobójstwo dokonane przez ukraińskich nacjonalistów na polskiej ludności Kresów Południowo-Wschodnich, odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające te tragiczne dla narodu wydarzenia. Oddano hołd zamordowanym poprzez wspólną modlitwę oraz złożenie wiązanek kwiatów pod monumentem upamiętniającym wydarzenie. Odegrano hymn RP, odczytano apel poległych oraz oddano salwę honorową. Zapłonęły również znicze.
(11.06.2019)
W gorące dni mieszkańcy mogą korzystać z rześkiej ochłody przy kurtynach wodnych, które wczoraj (10 czerwca) pojawiły się na ulicach miasta. Zostały ustawione w kilku lokalizacjach, z możliwością schładzania się do późnych godzin popołudniowych. Jak tylko wakacyjne temperatury pozostaną z nami na dłużej, kurtyny pomogą przetrwać upały.
(10.06.2019)
Kolejny etap budowy kanalizacji sanitarnej ul. Kruhel Pełkiński, przebudowa bocznej ul. Poniatowskiego do bloku nr 61, III etap przebudowy ul. Kruhel Pawłosiowski, remont chodnika przy ul. 3 Maja, a także III etap budowy parkingów na os. 1000-lecia - wszystkie te inwestycje zostały rozpoczęte w ostatnim czasie. Zakończył się natomiast remont ul. Ustronie.
(10.06.2019)
Tenisiści stołowi jarosławskiego Kolpinga mocnym akcentem zakończyli starty indywidualne w tym sezonie. Brązowy medal podczas mistrzostw Polski żaków w grze podwójnej wywalczył Szymon Flaumenhaft. Najcenniejsze krążki zdobyli także Dawid Jadam i Szymon Brud, którzy zdeklasowali rywali podczas Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego.
(07.06.2019)
Ponad 350 samorządowców wzięło udział w odbywających się 3 i 4 czerwca w Gdańsku wydarzeniach związanych ze Świętem Wolności i Solidarności. Wśród nich był również burmistrz Waldemar Paluch.
(06.06.2019)
Odśpiewanie hymnu narodowego, złożenie kwiatów pod tablicami na Ratuszu, poczęstunek tortem jubileuszowym i biało-czerwonymi rogalikami oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie - tak w Jarosławiu włączyliśmy się w ogólnopolskie obchody Święta Wolności i Solidarności przypadające w 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów. Zastępca burmistrza Wiesław Pirożek podziękował wszystkim za spotkanie w samo południe na rynku.
(06.06.2019)
Po 3 latach pracy nad przystosowaniem uczelnianego budynku do warunków jak najlepiej odwzorowujących szpital, 6 czerwca br. w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej otwarto Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. To ważny krok w stronę profesjonalizacji kierunku pielęgniarstwa, który cieszy się na jarosławskiej uczelni niesłabnącą popularnością. Podczas otwarcia MCSM burmistrza miasta Waldemara Palucha reprezentował zastępca, Dariusz Tracz.
(06.06.2019)
Rok Czesławy Romany Puzon ps. „Baśka" ustanowiony przez Radę Miasta Jarosławia 25 lutego br., to szczególna okazja do przypomnienia postaci jarosławskiej harcerki, która „torturowana i bita - nie poddała się. Nie zdradziła żadnego nazwiska, żadnego adresu. Dla hitlerowców był to policzek. Delikatna polska dziewczyna okazała się silniejsza od nich" (cyt. za www.jaroslaw.zhp.pl) W tym roku przypada 100. rocznica jej urodzin.
(06.06.2019)
Trzecia drużyna PKS-u Kolping Jarosław była bardzo bliska awansu do II Ligi. Nasi tenisiści stołowi w turnieju barażowym zajęli ostatecznie drugą pozycję, a w czarno-pomarańczowych barwach zadebiutował w tym sezonie menedżer klubu – Kamil Dziukiewicz.
(06.06.2019)
Od 14 lat uczniowie klas piątych zmagają się z zadaniami matematycznymi i humanistycznymi w dwóch etapach Powiatowego Konkursu „Krok przed metą”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im Adama Mickiewicza w Jarosławiu. W tym roku, w II międzyszkolnym etapie uczestniczyło 67 uczniów, wyłonionych podczas zmagań w poszczególnych placówkach. W miniony poniedziałek (3.06) Ewy Leniar - dyrektor SP nr 11 wręczyła laureatom nagrody, zaś nauczyciele złożyła serdeczne podziękowania. Organizatorzy przygotowują się już do 15. jubileuszowej edycji konkursu.
(06.06.2019)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, prawidłowego poziomu glukozy – to zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać we wtorek (4 czerwca) w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Były też punkty informacyjno-edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej czy „Jarosławskich Amazonek”. Przedsięwzięcie w tym miesiącu największą jak dotąd frekwencję - 475 osób, 20 oddało krew w mobilnym punkcie na rynku. Kolejny termin 2 lipca.
(05.06.2019)
11 lipca minie 76 lat od „krwawej niedzieli” - kulminacji zbrodni dokonanej na Wołyniu przez UON-UPA na polskiej ludności. Bestialski mord na Kresach Południowo-Wschodnich, w którym zginęło ponad 100 tys. rodaków upamiętnia w Jarosławiu monument na Starym Cmentarzu. Tam w najbliższy wtorek (11 czerwca), o godz. 12.00 odbędą się obchody 76. rocznicy Zbrodni Wołyńskiej organizowane przez: Burmistrza Miasta Jarosławia, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.
(04.06.2019)
Miejski portal internetowy www.jaroslaw.pl zwyciężył w konkursie na najlepszą stronę internetową jednostki samorządu terytorialnego Województwa Podkarpackiego. Na podstawie głosowania internautów miasto Jarosław otrzymało tytuł „Miasta posiadającego najlepszą stronę internetową wśród miast województwa podkarpackiego w 2019 roku". Organizatorem rankingu był Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie.
Strona: «  1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 3 z 4 - wszystkich aktualności: 49]
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31