Strona główna » Nasze wydawnictwa » czerwiec-lipiec, nr 6-7 (176-177) / 2007 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

czerwiec-lipiec, nr 6-7 (176-177) / 2007

Świeć po zmierzchu

W piątek 25 maja 2007 r. zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn wręczył nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu "Jestem widoczny na drodze". Został on zorganizowany w ramach programu poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży "Świeć po zmierzchu". Wszystkie dzieci z jarosławskich przedszkoli i szkół podstawowych zostały przeszkolone w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Miały więc możliwość przystąpienia do konkursu, który był przeprowadzony w dwóch kategoriach. Najmłodsi uczniowie, a więc z klas 0 - III uczestniczyli w konkursie plastycznym, natomiast starsi (z klas IV-VI) w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie na drodze.

Najciekawszą pracę namalował Patryk Midura (kl. I, SP 9). W nagrodę dostał rower (na zdjęciu z mamą). Drugie miejsce i odtwarzacz mp3 przyznano Monice Szynal (kl. III, SP 9). Trzecie miejsce i plecak otrzymał Maciej Gancarz (MP 10).

Najlepszą znajomością przepisów ruchu drogowego wykazał się Damian Matyja (kl. IV, SP 9). Aparat cyfrowy, który otrzymał będzie mu zawsze przypominał, że warto się uczyć. Odtwarzacz mp3 za drugie miejsce przypadł Katarzynie Gawrońskiej (kl. IV b, SP 11). Plecak sportowy za zajęcie trzeciego miejsca wręczono Klaudii Pisarczyk (kl. VI b, Zespół Szkół im. Jana Pawła II). Wszyscy otrzymali "żabki" - maskotki, smycz i długopis z logo "Bezpieczny Jarosław". Dzieci cieszyły się z nagród i prezentów, ale też chętnie odpowiadały na pytania wiceburmistrza Wołoszyna.

Dyrektorzy szkół, z których najwięcej uczniów wzięło udział w konkursie otrzymali encyklopedie. Najliczniej reprezentowana była Szkoła Podstawowa Nr 6, następnie SP Nr 4 i SP Nr 7.

Na uroczystość przybyli również przedstawiciele organizatorów konkursu: podkom. Lesław Cieśliński - naczelnik sekcji prewencji Komendy Powiatowej Policji, Bronisław Wieliczko - Stowarzyszenie Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych "Bezpieczne Życie" oraz Andrzej Jędrejko - Komendant Straży Miejskiej.

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne