Strona główna » Nasze wydawnictwa » czerwiec-lipiec, nr 6-7 (176-177) / 2007 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

czerwiec-lipiec, nr 6-7 (176-177) / 2007

Cieszmy się młodością i zdrowiem

Ogólnopolska kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł w naszym mieście komponuje się już po raz drugi z Paradą Schumana tworząc razem z  nią świetnie brzmiącą paradę radości, integracji, świadomie wybieranego zdrowego stylu życia i  młodzieżowego entuzjazmu...

Finał XIV Spotkań Europejskich, w ramach których właśnie jest Parada Schumana i VI krajowej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" w Jarosławiu miał miejsce 19 maja 2007 r. W upalnej pogodzie dzieci i młodzież zebrały się na placu przed halą sportową by przy akompaniamencie mażoretek i szałamanistek z Rzeszowa, orkiestry dętej z Woli Węgierskiej i Węgierki przejść kolorowym szpalerem na Rynek Starego Miasta, gdzie zastępca burmistrza Stanisław Misiąg, Teresa Krasowska - prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia wręczali puchary za udział w konkursach i rozgrywkach sportowych: turnieju piłki nożnej, ringo, grach sprawnościowych, miniolimpiadzie, które odbywały się w dniach poprzedzających finały obu akcji. W sumie w Paradzie Schumana i kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł udział wzięło kilkadziesiąt drużyn szkół podstawowych i gimnazjów powiatu Jarosław oraz Szkolny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jarosławiu.

Zabawa na Rynku trwała kilka godzin, złożyły się na nią konkursy, popisy sprawnościowe uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, pokaz mody, gimnastyka artystyczna, występy zespołów młodzieżowych: 2 i 8 promila, Masey, kapeli ludowej Ostrowiacy i wiele, wiele innych.

Inicjatorami i głównymi organizatorami imprezy są: Urząd Miasta Jarosławia, Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia, Szkolne Kluby Europejskie, Szkoły Promujące Zdrowie.

"Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia we wszystkich płaszczyznach aktywności człowieka; młodzi ludzie muszą mieć alternatywę dla marnowania czasu. W naszym kraju wciąż za mało propagujemy właściwe, rozwojowe spędzanie czasu, promowanie pasji i zdrowego stylu życia, spędzania aktywnie czasu. Dziesiejsze święto pokazuje, jak wiele potencjału jest w młodych ludziach, który należy twórczo wykorzystać, tak by przynosił korzyści" - komentuje Stanisław Misiąg - zastępca burmistrza Jarosławia.

Iwona Międlar
Numery archiwalne
Sierpień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31