Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(22.01.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich zapraszają na VI Podkarpackie Imieniny Krystyn, które w tym roku odbędą się w Jarosławiu w dniach 17-18 marca. Zrodzona na Podkarpaciu tradycja organizowania święta Krystyn wpisuje się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych województwa. Do tej pory, dzięki gościnności samorządów terytorialnych, spotkania Krystyn odbyły się kolejno w Łańcucie, Mielcu, Ustrzykach Dolnych, Przemyślu oraz Osieku Jasielskim. W tym roku, na zaproszenie burmistrza W. Palucha, Krystyny w połowie marca będą gościły w Jarosławiu.
(05.01.2018)
Powstał pierwszy mobilny przewodnik po Jarosławiu i Svidniku! To całkowicie darmowe narzędzie, które przyda się zarówno turystom jak i mieszkańcom. Aplikacja ułatwi użytkownikowi pozyskiwanie ciekawych informacji, ale sprawi również, że poznawanie obu miast stanie się niezapomnianą przygodą. Polecamy również audioprzewodnik, grę miejską czy nową stronę turystyczną www.jaroslaw-svidnik.pl. To efekt bardzo dobrej współpracy z naszym słowackim partnerem w ramach kolejnego dofinansowanego projektu pn. „Mistyka Karpackich Miast - Tworzenie Produktu Turystycznego Miast w oparciu o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe miasta Jarosławia i Svidnika".
(26.01.2018)
Pod takim hasłem Podziemne Przejście Turystyczne przygotowało specjalną, zimową ofertę. Oznacza to, że dzieci mogą już planować ferie, które w naszym województwie rozpoczynają się 29 stycznia. Podczas dwutygodniowej przerwy, uczniowie będą mogli zapomnieć o obowiązkach szkolnych. Czas ten jednak wcale nie musi oznaczać nudy. Liczne warsztaty, zajęcia i inne atrakcje przygotowały placówki oświatowe, kulturalne i sportowe. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku!
(25.01.2018)
Wczoraj, 24 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie nowego miejskiego żłobka, a już dzisiaj 40-cioro maluchów może miło i bezpiecznie spędzać czas w „Radosnym Zakątku”.
(25.01.2018)
Zawody ekstraklasowych tenisistów stołowych, drugoligowych piłkarek ręcznych oraz wicelidera siatkarskich rozgrywek podkarpackiej ligi juniorek, to główne wydarzenia sportowe nadchodzących dni w Jarosławiu.
(25.01.2018)
26 stycznia jest ostatnim dniem nauki dla uczniów przed zimową przerwą semestralną. Tradycyjnie dla najmłodszych (klasy 0-I) samorząd przygotował blisko 700 kolorowanek, których bohaterowie podpowiedzą dzieciom, w jaki sposób beztrosko i radośnie spędzić ferie.
(25.01.2018)
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Jarosławiu, Nikola Kamińska wykazała się niezwykłym opanowaniem w chwili zagrożenia życia. Gdy w poniedziałek (15.01.2018 r.) wieczorem, matka dziewczynki zasłabła po kąpieli, 10-latka natychmiast zadzwoniła pod numer alarmowy 112. Za odwagę oraz odpowiedzialność jakimi się wykazała otrzymała od burmistrza Waldemara Palucha podziękowania, gratulacje i upominki.
(25.01.2018)
Trwa pierwsza w nowym roku sesja Rady Miasta Jarosławia, której głównym tematem jest uchwalenie budżetu miasta na 2018 rok - jednego z najważniejszych dokumentów samorządu. Obrady można również śledzić dzięki transmisji online. Zapraszamy!
(25.01.2018)
Powstała nowa publikacja o „Wzgórzu Pobożności” Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu. Promocja przewodnika autorstwa Jacka Mariana Hołuba odbędzie się 31 stycznia br. (środa) o godz. 18.00 w Sali Narad Ratusza, Rynek 1. Zapraszamy!
(24.01.2018)
Jeszcze przez kilka dni na Podkarpaciu będą odbywać się uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Wczoraj (23 stycznia) takowe miały miejsce w Jarosławiu. Modlitwą i zapaleniem zniczy w symbolicznym miejscu kaźni przy murach Jarosławskiego Opactwa uczczono pamięć pomordowanych w regionie Polaków i Żydów.
(24.01.2018)
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel informuje: każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.
(23.01.2018)
Ubiegły poniedziałek (22.01) to niesamowite wrażenia sportowe dostarczone przez uczestników XX Halowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi i Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca". Podczas rywalizacji te dziesięć drużyn zapewniło emocje w hali sportowej MOSiR, a kibice gorącą atmosferę na trybunach. Zawody wygrała drużyna SP nr 11. Cenne trofea wręczyli: Bogdan Zając - II trener reprezentacji Polski w piłce nożnej, współorganizator turnieju i fundator nagród, dyrektor SP 11 Ewa Leniar, Romuald Mączka - sponsor techniczny i gość turnieju, Mateusz Mijal oraz zastępca Burmistrza Dariusz Tracz.
(23.01.2018)
Panu Bogusławowi Nizieńskiemu, Honorowemu Obywatelowi Miasta Jarosławia najszczersze wyrazy żalu i współczucia z powodu śmierci SYNA składają Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz z pracownikami Urzędu Miasta oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Janusz Szkodny wraz z Radnymi Rady Miasta.
(23.01.2018)
22 stycznia br. pod pamiątkową tablicą, umieszczoną 5 lat temu na elewacji kaplicy na Starym Cmentarzu w Jarosławiu, odbyły się obchody 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uczestnicy wydarzenia oddali hołd bohaterstwu powstańców, nie zabrakło wspólnej modlitwy, asysty Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, Apelu Poległych, salwy honorowej, symbolicznych kwiatów i zniczy.
(22.01.2018)
26 stycznia br. o godz. 9.00 w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (II piętro, pok. 26) rozpocznie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Jarosławia.
Strona: 1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 1 z 4 - wszystkich aktualności: 53]
Archiwum