Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(18.04.2018)
Dzisiaj (18.04) piłkarze JKS 1909 Jarosław w zaległym meczu podejmować będą na własnym boisku przy ul. Bandurskiego drużynę Orlęta Radzyń Podlaski (9. miejsce w tabeli). To ważne spotkanie dla naszego klubu. Kibiców zachęcamy do wsparcia drużyny gorącym dopingiem. Początek o godz. 16.00.
(18.04.2018)
W dniach 17-19 kwietnia w sali narad jarosławskiego ratusza (II piętro, pokój nr 26) odbędą się posiedzenia pięciu komisji Rady Miasta Jarosławia - Komisji Głównej, Komisji Oświaty, Komisji Budżetowej, Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju Miasta.
(18.04.2018)
Zieleń drzew, cień jaki dają, mikroklimat, zapach, szum liści, to bez wątpienia skarby, którymi chcemy się cieszyć na terenie miasta. Drzewa, krzewy, trawniki, kwiaty w mieście, choć rozsiane wśród zabudowy, stanowią rodzaj ogrodu, który wymaga pielęgnacji i różnego rodzaju prac i interwencji specjalistów. Tak jak dobry ogrodnik, służby miejskie muszą zatem planować, siać, nawozić, przycinać, leczyć a kiedy to niezbędne, usunąć niektóre rośliny aby posadzić nowe. Bez tego nasz ogród stałby się zaniedbaną dżunglą.
(17.04.2018)
Za nami coroczne zawody w kickboxingu Piaseczno Open 2018. Tegoroczna edycja 14 kwietnia br. zgromadziła rzesze młodych adeptów tej sztuki walki. Zgłosiło się 260 zawodników z 24 klubów. Jarosławski „Sokół” reprezentowali w kategorii dzieci: Eliza Bronowska, Emilia Tarnawska, Maja Kamińska oraz Adrian Malec. Z kolei w kadetach młodszych wystąpili Igor Bronowski i Oliwer Bednarz, a w kadetach starszych Kamil i Wojciech Kosteczko. Turniej w Piasecznie był sprawdzianem i treningiem przed zbliżającymi się pod koniec kwietnia Mistrzostwami Polski Kadetów. Jarosławianie mają spore szanse na dobre wyniki.
(17.04.2018)
W Najlepszej Lidze Europy czas na starcie gigantów. Przed kibicami tenisa stołowego derby Podkarpacia. W rolach głównych wystąpią pingpongiści PKS-u Kolping FRAC Jarosław oraz Fibrain AZS Politechniki Rzeszów.
(17.04.2018)
Od 16 do 24 kwietnia prowadzony jest nabór uzupełniający - dla rodziców dzieci, które nie dostały się w pierwszym naborze do wybranego przedszkola czy szkoły podstawowej.
(16.04.2018)
W piątek, 13 kwietnia, w auli Miejskiej Biblioteki Publicznej, z rodzicami i gronem pedagogicznym jarosławskich szkół, a wcześniej z uczniami klas gimnazjalnych szkół podstawowych nr 1 i 2 spotkał się dziennikarz telewizyjny i internetowy, przede wszystkim jednak praktyk, który jak mało kto rozumie świat gier komputerowych i samych graczy - Krzysztof Piersa. Opowiadał o swojej walce z nałogiem, pod wpływem którego przez ponad 20 lat prawie nie opuszczał wirtualnego świata i omal „nie przegrał życia” dosłownie i w przenośni. Prelekcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy.
(16.04.2018)
W dniu 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2017r., poz. 1566 ze zm.), wprowadzająca istotne zmiany w dotychczasowym systemie gospodarowania wodami w Polsce. Do takich zmian należy wprowadzenie opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej. Ustawa nakłada na Burmistrza obowiązek związany z poborem opłat za usługi wodne związane ze zmniejszeniem retencji.
(16.04.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza na koncert Piosenki „Wolnej" Polski..., który 21 kwietnia (sobota) zainauguruje miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych usłyszymy utwory skomponowane przez takich twórców jak Władysław Szpilman, Witold Lutosławski czy Henryk Wars. W ten sposób oficjalnie i muzycznie rozpoczniemy świętowanie w naszym mieście wyjątkowego Jubileuszu.
(13.04.2018)
Mecz derbowy w ramach superligi tenisa stołowego, spotkanie pierwszoligowych piłkarek ręcznych oraz mecze młodzieżowych - jarosławskich drużyn w piłce nożnej, to wydarzenia sportowe czekające w najbliższych dniach jarosławskich kibiców.
(13.04.2018)
120 prac z 9 szkół plastycznych w Polsce wpłynęło na XIII Ogólnopolski Konkurs na Rysunek Satyryczny, Komiks i Animację Filmową „Zagrożenia Środowiska Naturalnego Człowieka”. Wczoraj (12.04) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Fredry poznaliśmy laureatów. Grand Prix otrzymała Gabriela Pelc z Krosna. W otwarciu wystawy uczestniczył zastępca burmistrza dr Dariusz Tracz. Ekspozycję można oglądać do 15 maja.
(12.04.2018)
Ponad czterdzieści osób przyjęło zaproszenie Burmistrza Miasta Jarosławia do współpracy w ramach Komitetu Honorowego Obchodów 100-lecia Niepodległości RP. Pierwsze spotkanie z tak wyjątkowym gronem odbyło się 11 kwietnia w sali narad Ratusza. Zastępca burmistrza Dariusz Tracz podziękował wszystkim za pozytywną odpowiedź, zaangażowanie i chęć wsparcia miejskich przygotowań do Jubileuszu.
(12.04.2018)
Od 9 kwietnia klienci Urzędu Miasta Jarosławia mogą dokonywać płatności za pomocą karty lub telefonu. Nie trzeba mieć przy sobie gotówki, by uregulować opłatę za śmieci i inne opłaty urzędowe.
(11.04.2018)
Zespół jarosławskich siatkarek do lat 19 po rozegraniu kilkumiesięcznych ligowych kwalifikacji w ostatnich tygodniach rywalizował w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski juniorek (U-19). Pokonując w ćwierćfinale i półfinale m. in. utytułowane i faworyzowane kluby Gedanii Gdańsk, Pałacu Bydgoszcz, PTPS Piły, Volley Płock czy Sparty Warszawa. Zwieńczeniem występów jarosławskiej drużyny był udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorek, organizowany był w Dębicy, w którym wystąpiła elita ośmiu najlepszych krajowych zespołów w kategorii U-19.
(11.04.2018)
Już po raz piętnasty Szkoła Podstawowa nr 2 Sw Jarosławiu zorganizowała akcję charytatywną „Dzieci Dzieciom Wielkanocny Dar Serca", nad którą patronat objął m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia. Tygodniowa zbiórka żywności trwałej oraz przyborów szkolnych zakończyła się 23 marca. Ponad 1300 kg darów trafi do jarosławskich świetlic środowiskowych. Dziękujemy!
Strona: ««  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 3 z 16 - wszystkich aktualności: 239]
Archiwum