Strona główna » Nasze wydawnictwa » wrzesień-październik, nr 10-11 (142-143) / 2004 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

wrzesień-październik, nr 10-11 (142-143) / 2004

Otwarcie krytej pływalni

W sobotę 26 czerwca 2004 r. odbyło się uroczyste poświęcenie i otwarcie zespołu krytych pływalni w Jarosławiu. Budowa - od momentu podpisania umowy - trwała 2,5 roku. Koszt największego na Podkarpaciu obiektu sportowego wyniósł niespełna 14 mln zł. Pierwszy etap budowy obejmuje m.in.: basen sportowy o wym. 25,0x12,5, basen do nauki pływania i basen rekreacyjny o wym. 12,5x6,5, zjeżdżalnię rurową o dł. 80 m, zespół odnowy biologicznej i małą gastronomię. Pozostałe obiekty, w tym lodowisko i basen odkryty, zostaną oddane do użytku - zgodnie z ugodą sądową - w styczniu 2005 r. Generalnym Realizatorem było Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i Ogólnego RESBUD S.A. w Rzeszowie.

W tym bardzo ważnym wydarzeniu uczestniczyli m.in. Prezydent Użgorodu Wiktor Pogoriełow, Sekretarz Miasta Michalovce Pavol Sipos, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Krzysztof Kłak, Wicewojewoda Podkarpacki Franciszek Woś, deputowany do Parlamentu Europejskiego Mieczysław Janowski, posłowie: Alicja Lis, Wojciech Domaradzki, Mieczysław Kasprzak oraz Prezes Resbudu S.A. Jacek Pięta.

Poświęcenia dokonał Ks. Dziekan Edward Chmura w obecności Ks. Archiprezbitera Franciszka Rząsy, Ks. Dziekana Jana Jagustyna i Ks. Prałata Andrzeja Surowca.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Janusz Dąbrowski powiedział: "Trudności ekonomiczne, jakie dotknęły w 2003 r. przedsiębiorstwo "RESBUD" były powodem licznych spotkań i negocjacji w sprawie przesunięcia terminu oddania. Ostatecznie przy pomocy Pana Marszałka Deptuły i profesora Ćwiąkalskiego w dniu 23 lutego 2004 r. podpisano ugodę sądową dzięki, której miasto zrezygnowało z należnych mu wielomilionowych kar, dając szansę na zakończenie inwestycji i - nie zawaham się użyć tych słów - liny holowniczej dla firmy Resbud. Po wielu problemach i wątpliwościach już od drugiej połowy maja br. zespół krytych pływalni służy społeczeństwu miasta i okolic".

"Ta inwestycja czasami rodziła się w bólu, u niektórych wzbudzała pytania, czy rzeczywiście potrzebna jest tak duża pływalnia. Dzisiaj okazało się, że mieli rację, ci, którzy postawili na tak wspaniałe zadanie. Wszyscy są zachwyceni tym pięknym obiektem" - mówił po uroczystości Przewodniczący Rady Miasta Marian Janusz. Symboliczny klucz do obiektów krytej pływalni Burmistrz Janusz Dabrowski wręczył Dyrektorowi MOSiR Jackowi Stalskiemu.

Zgodnie z tradycją, jaka towarzyszy inauguracji basenu Burmistrz Janusz Dąbrowskie przepłynął w garniturze 25 m pod wodą z czasem 30,42 sek. Odbyły się również zawody pływackie w kilku kategoriach.

Realizując wcześniej podjętą uchwałę Przewodniczący Rady Marian Janusz i Burmistrz Janusz Dąbrowski odsłonili tablicę z nazwą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, któremu Rada Miasta nadała imię Burmistrza Adolfa Dietziusa. Uroczytsość uświetnił koncert Zespołu AD REM pod kierunkiem Andrzeja Supersona.

Otwarcie pływalni poprzedziła Msza św. w kościele NMP Królowej Polski.

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31