Strona główna » O Jarosławiu » Jarosławy » Jarosławy 2005 » Krakowski Oddział Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Krakowski Oddział Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia

PROMOCJA

Krakowski Oddział Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia istnieje od 12 czerwca 1995 r. Jego głównym celem jest integracja wspólnoty jarosławian mieszkających w Krakowie. Od początku działalności Oddziału do roku 2003 jego prezesem był Wiktor Bojarski.

Obecnie funkcję tę pełni Jadwiga Górska.

Krakowscy jarosławianie spotykają się co miesiąc. Łączy ich niezwykła więź i tęsknota za rodzinnym miastem. Kiedy przyjeżdżają do grodu nad Sanem z ogromnym sentymentem spacerują po znanych zaułkach i z radością spoglądają na odnowione kamienice oraz świątynie. Są dumni z nowych osiągnięć, których czasami nie zauważa się mieszkając na co dzień w naszym mieście. Na spotkania świąteczne zapraszają do Krakowa także włodarzy Jarosławia.

W czerwcu tego roku Krakowski Oddział Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia obchodził 10-lecie swej działalności. Organizują wycieczki, wystawy, koncerty, konkursy. Uczestniczą w ważnych wydarzenia kulturalnych i patriotycznych.

W siedzibie Oddziału występowali m.in. uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina oraz jarosławianin Mieczysław Święcicki ze swoim zespołem.

Prezentowana była tutaj wystawa fotograficzna Czesława Dziadusia, malarstwo Wiesławy Straszkiewicz, a pod koniec listopada 2005 r. gościem Oddziału był Ojciec Albin Sroka ze swoją książkę "Świątynie Jarosławia".

Stale powiększa się grono członków i sympatyków krakowskiego oddziału stowarzyszenia. Na ul. Poselską, coraz częściej zagląda młodzież, która studiuje w królewskim mieście Krakowie. Członkowie Oddziału byli także inicjatorami i współorganizatorami międzyszkolnego konkursu dla młodzieży jarosławskiej na pracę plastyczną i wiersz o Jarosławiu. Laureatom ufundowali w nagrodę"weekend w Krakowie".

Rada Miasta Jarosławia 21 czerwca 2004 r. przyznała Złotą Odznakę "Za Zasługi dla Miasta Jarosławia" dwóm członkom Oddziału: Wiktorowi Bojarskiemu i Zbigniewowi Nartowskiemu.