Strona główna » Nasze wydawnictwa » styczeń, nr 1 (98) / 2001 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

styczeń, nr 1 (98) / 2001

Strona 18
Społeczność SP 11 - mieszkańcom miasta

"Zasiewajcie więc miłość Ojczyzny i ducha poświęcania się, a bądźcie pewni, iż wyrośnie Rzeczpospolita wielka i piękna" - taki napis z "Księgi Pielgrzymstwa Polskiego" Adama Mickiewicza widnieje na tablicy poświęconej 22 grudnia 2000 r. w Szkole Podstawowej Nr 11. Okazją była 100. rocznica ufundowania budynku szkoły przez jarosławian, dlatego też tablica dedykowana jest przez społeczność szkoły właśnie mieszkańcom miasta Jarosławia.

"Wspaniałe jest to, że tak pięknie potraficie pracować mając za Patrona Adama Mickiewicza. On walczył o wolną Ojczyznę... Pewnie spogląda teraz gdzieś tam z wysoka z wielką radością, że jego myśl przetrwała i że wy niesiecie ją w nowy wiek" - pochwalił nauczycieli i uczniów Zastępca Burmistrza Miasta p. Robert Wiśniewski. Tablicę poświęcił O. Gwardian Józef Witko.

W części artystycznej zobaczyliśmy jasełka, w których pokłon Nowonarodzonemu Zbawicielowi oddali m.in.: lekarz, pielęgniarka, wojsko i dzieci. Podziw wzbudziły tańce w wykonaniu dzieci. Wyrazy uznania należą się nauczycielkom: mgr Monice Nykiel - Wojtuń, mgr Irenie Domagała, mgr Alicji Droździel, mgr Halinie Ziobrowskiej - Lotycz oraz mgr Bożenie Cieślak, które poświęciły swój czas i stworzyły oryginalną wizję uczczenia Święta Szkoły. Poznaliśmy też bogatą historię placówki oświatowej, która 100-lecie nadania nazwy obchodziła w 1997 r.

Zofia Krzanowska

PODZIĘKOWANIE


W imieniu dzieci uczęszczających do świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Kolegiacie pw. Bożego Ciała pragnę podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym może być prowadzona działalność charytatywna. Za całoroczne wsparcie dziękuję:

- Ks. Prałatowi Aleksandrowi Kustrze,
- Urzędowi Miasta Jarosławia,
- p. Andrzejowi Szarkowi,
- pp. Mączkom,
- pp. Czesławie i Stanisławowi Kuźmom,
- pp. Barbarze i Andrzejowi Rokoszom,
- Hurtowni "Expans".

W zoganizowaniu paczek z okazji św. Mikołaja pomogli:
- pp. Maria i Jan Czerwonkowie z Giedlarowej,
- p. Leokadia Panek i p. Maria Dworak - sklep "Baloma",
- p. mgr Marta Kurpiel,
- p. mgr Ewa Turkiewicz
- p. mgr Bożena Krawczyk,
- Zespół Szkół Ekonomicznych - klasa IIIg,
- nauczyciele i młodzież ze Szkoły Podst. Nr 10 - zbiórka odzieży.

Opiekunka Teresa Wrucha


OPŁATEK U PRZEDSZKOLAKÓW


Rok Wielkiego Jubileuszu uwieńczyliśmy w Miejskim Przedszkolu Nr 3 im. M. Kownackiej w Jarosławiu przy ul. Legionów "koncertem wigilijnym" dniu 22.12.2000 r. Wystąpił gościnnie Zespół Rytmiczny Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu pod kierunkiem mgr Jacka Ścibora oraz soliści i dzieci przedszkolne przygotowane przez mgr Alinę Mazur. Był to piękny pokaz umiejętności i uzdolnień dziecięcych.

Miło było gościć Kierownika Oddziału Kuratorium w Jarosławiu mgr Elżbietę Ćwierz - Superson, osoby zaprzyjaźnione z przedszkolem, sponsorów, rodziców dzieci i sympatyków dziecięcych zmagań kulturalnych. Swoją obecnością zaszczycił przedszkole ks. Leszek Kubicki, wielki przyjaciel przedszkolaków, łamiąc się z obecnymi opłatkiem.

Koncert stanowił doskonałe wprowadzenie w nastrój świąteczny przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem, tak niecodziennym, bo otwierającym III tysiąclecie.

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 3
Dorota Muzyczka
Numery archiwalne
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31