Strona główna » Na bieżąco » Zapowiedzi » Archiwum » 2020 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Zapowiedzi

Galeria Wspomnień u Attavantich - "Obrazzki MO" Marek Olszyński

Jako artysta wymyka się definicjom, jako akademik - wyjątkowo niesystemowy z niego człowiek. Dzieła podpisuje skrótem MO.

Inicjały, już na pierwszy rzut oka „niepokorne” i jakby wyjęte z dziecięcego zeszytu litery, trafiają na płótna, grafiki, rysunki, instalacje i obiekty. W twórczości bliżej mu do ekspresjonizmu niż realizmu.
Intryguje formą, żongluje jaskrawymi kolorami i używa symboli, by sztuką opowiedzieć człowieka i świat. Jest w tym coś uniwersalnego, co wytrzymuje próbę czasu. – Czy rzeczywiście, to będzie wiadomo za sto lat. Czas to najważniejszy sprawdzian dla artysty – uśmiecha się prof. Olszyński.

 

Marek Adam Olszyński to jeden z najwybitniejszych artystów plastyków naszego regionu.

"Obrazki MO 1985 I 2018" to wystawa jubileuszowa – 30-lecia pracy twórczej. Ekspozycja jest swoistą sumą przemyśleń artysty na temat granic i powinności sztuki oraz podkreśla niezwykły temperament profesora.

Marek Olszyński – uczeń jarosławskiego „plastyka”, absolwent wydziału grafiki na krakowskiej ASP. Wykładowca oraz prodziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, mistrz dla młodych artystów, animator wielu plenerów i sympozjów naukowych, autor akcji charytatywnych i niezliczonej ilości inicjatyw społeczno-artystycznych, to wybitna i intrygująca osobowość.

Pracuje z pędzlem, ołówkiem, kredką, tuszem i tworzywem niebanalnym, z którego wyczarowuje prawdziwe arcydzieła. Prace profesora zachwycają, przykuwają, hipnotyzują, rozbudzają refleksyjność…tym bardziej zapraszamy do wspomnień związanych z tą wspaniałą wystawą!

https://www.youtube.com/watch?v=1UAG1a_QSuU

https://www.biznesistyl.pl/ludzie/sylwetki/8733_.html

  Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Będzie to już ostatnie wspomnienie wystawy związane z wydarzeniem – Galeria Wspomnień u Attavantich.

Już od 20 lipca zapraszamy Państwa do Galerii Głównej u Attavantich, aby osobiście zwiedzić wystawę „Kontrast” – tegorocznych dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego – oczywiście ich profesor to Marek Adam Olszyński!

 

Ewelina Szymańska
CKIP
(03.07.2020 | aktualizacja 03.07.2020 14:10)