Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(11.03.2020)
W związku z komunikatami rządowymi oraz wojewody podkarpackiego, związanymi z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce, jarosławskie instytucje kultury, jednostki i spółki miejskie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców również dostosowują się do zaleceń. Na dwa tygodnie zostały odwołane zajęcia w szkołach, przedszkolach, żłobkach; seanse kinowe, imprezy (nie tylko masowe), koncerty, spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Ograniczony będzie również dostęp do obiektów użyteczności publicznej. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!
(11.03.2020)
Rządowy serwis Rzeczpospolitej Polskiej gov.pl w sprawie informacji i zaleceń dotyczących koronawirusa podaje aktualną informację o podjętej przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzji o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach i żłobkach od 12 marca br. oraz nowych przepisach obowiązujących od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Poniżej publikujemy szczegóły oraz link do serwisu, gdzie znajdą Państwo więcej informacji.
(30.03.2020)
Ze względu na kwarantannę społeczną zmianie ulegają terminy i sposób składania oświadczeń woli przez rodziców, których dzieci zakwalifikowały się w pierwszym terminie do szkoły, przedszkola, czy żłobka. Rekrutacja uzupełniająca zostaje także przesunięta.
(29.03.2020)
Komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu
(27.03.2020)
W czasie, kiedy wszyscy musimy zmagać się z koronawirusem, mocno ograniczone kontakty z ludźmi mogą wpływać na nas niekorzystnie. Aby pomóc funkcjonować w tak trudnych warunkach, psychoterapeuci dyżurują i udzielają wsparcia lub po prostu rozmawiają. Poniżej dostępna jest lista fachowców oraz wykaz dni i godzin, kiedy można się umówić na rozmowę telefoniczną.
(26.03.2020)
„Nie tamujmy rzek, niech płyną” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna akcja Godzina dla Ziemi, której start w najbliższą sobotę (28 marca) o godz. 20.30. Państwa na wszystkich kontynentach świata włączą się w akcję ekologiczną, której celem jest zwiększenie świadomości potrzeby dbania o środowisko każdego dnia. O godz. 20.30 zgaśnie również iluminacja jarosławskiego Ratusza.
(25.03.2020)
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie kraju oraz zmianą rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. zaostrzającą regulacje prawne w tej kwestii, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców Jarosławia, a także w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo pracowników Urzędu Miasta Jarosławia informujemy, że od dnia 25 marca do odwołania, Urząd Miasta Jarosławia nie prowadzi obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientami.
(25.03.2020)
Na rządowym serwisie Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl pojawił się komunikat dotyczący nowych, zaostrzonych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. #ZostańWDomu
(25.03.2020)
W trosce o wspólne bezpieczeństwo wprowadzono ograniczenie kursów linii 0, 8, 9, 10, 14, 15, 16, a od 16 marca do odwołania obowiązują zasady takie jak: wyznaczona strefa zamknięta (okolice kabiny kierowcy), otwieranie pasażerom tylko środkowych drzwi oraz zawieszenie kursów szkolnych.
(24.03.2020)
Urząd Stanu Cywilnego w Jarosławiu prosi o pilny kontakt osoby, które mają zaplanowany ślub cywilny w kwietniu 2020 r.
(24.03.2020)
Informujemy, że w związku z zaistniałą siłą wyższą w postaci epidemii koronawirusa, zaplanowany na 2 kwietnia br. Marsz Światła upamiętniający Jana Pawła II - Papieża Polaka i Honorowego Obywatela Jarosławia zostaje odwołany. Jednocześnie informujemy, że wydarzenie odbędzie się w późniejszym terminie.
(23.03.2020)
12 marca oraz 18 marca br. do odwołania, w trosce o wspólne bezpieczeństwo Burmistrz Miasta Jarosławia wprowadził nowe zasady pracy urzędu. Zanim jednak zdecydujemy się na odwiedzenie magistratu w najpilniejszej sprawie, skontaktujmy się telefonicznie, by sprawdzić czy jest konieczność osobistej wizyty. Większość SPRAW załatwiajmy TELEFONICZNIE LUB INTERNETOWO!
(20.03.2020)
Jarosławski pakiet dla przedsiębiorców to realne wsparcie w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Poinformował o nim dzisiaj Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, który od kilku dni prowadził rozmowy z przedsiębiorcami, aby wybrać możliwie najskuteczniejsze rozwiązania wspierające lokalny biznes i miejsca pracy. "Mam nadzieję, że te proponowane działania zminimalizują koszty wszechobecnej pandemii i przede wszystkim zapobiegną likwidacjom miejsc pracy. Liczę także na to, że zostaną wprowadzone zmiany w prawie, które pozwolą samorządom na poszerzenie oferty pomocy dla przedsiębiorców, bowiem nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych środków" - podkreśla burmistrz.
(20.03.2020)
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu Sp. z o.o. zapewnia, że dostarczana mieszkańcom woda spełnia wszelkie parametry jakościowe i można ja pić bez obaw. WHO potwierdza, że systemy wodociągowe nie są środowiskiem, w którym może rozprzestrzeniać się koronawirus.
(19.03.2020)
Od 1 marca br. na terenie Jarosławia obowiązuje nowa stawka opłaty oraz obowiązkowe segregowanie odpadów komunalnych. Zawiadomienia o zmianie wysokości opłaty oraz niżej zamieszczona ulotka informacyjna, zostały do mieszkańców wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej, zgodnie z obowiązującym prawem i zaleceniami ws. bezpiecznych form komunikacji.
Strona: 1 | 2  »       [strona 1 z 2 - wszystkich aktualności: 29]
Archiwum