Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(27.02.2018)
Na rynku wydawniczym ukazała się książka Tadeusza Bystrzaka „Teodor Talowski” pokazująca życie, a przede wszystkim twórczość tytułowego bohatera – jednego z najwybitniejszych architektów przełomu XIX i XX wieku. Wg jego projektu powstał m.n. gmach dawnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół" w Jarosławiu.
(26.02.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch objął honorowy patronat nad IV edycją programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. Tym samym zachęca aktywnych mieszkańców i organizacje społeczne do działania na rzecz najbliższego otoczenia.
(26.02.2018)
Kartka świąteczna jest miłą niespodzianką i ozdobą przypominającą przez długi czas o tych, którzy ją wysłali. Tradycja wysyłania okolicznościowych pocztówek podtrzymywana jest również w jarosławskim Ratuszu. od kilku lat dzięki zaangażowaniu mieszkańców powstają oryginalne projekty. Dzięki temu wspólne i wyjątkowe życzenia płyną do zaprzyjaźnionych instytucji, samorządów i partnerów jako wyraz naszej pamięci i najlepszych życzeń. Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza do udziału w IV edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem naszego miasta. Tradycyjnie najciekawsze projekty zostaną zrealizowane i rozesłane, natomiast wszystkie prace przekazane Organizatorom „Jarosławskich Pól Nadziei” - akcji, której celem jest wsparcie Hospicjum działającego na terenie miasta. Termin nadsyłania kartek mija 9 marca br.
(26.02.2018)
4 marca br. Burmistrz Miasta Jarosławia zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych połączone z Biegiem Tropem Wilczym. Pokonanie symbolicznego dystansu 1963 m zadeklarowało już 400 biegaczy, którzy wystartują po g. 12.00 sprzed pomnika mjra Władysława Koby. Dołączyć może każdy, kto chce w ten niecodzienny sposób uczcić pamięć Niezłomnych. Na uczestników czeka niespodzianka, losowanie koszulek z wizerunkiem mjr. Koby. Gościem honorowym obchodów będzie syn majora, Wojciech Koba. W tym roku Jarosław już po raz czwarty przyłącza się do ogólnopolskiej akcji.
(23.02.2018)
Mecz sparingowy piłkarek ręcznych SPR JKS z drużyną KS Cracovia Kraków oraz występy ligowe seniorskich – kobiecych zespołów w piłce siatkowej MKS SAN-Pajda to główne wydarzenia sportowe nadchodzącego weekendu w Jarosławiu.
(23.02.2018)
Spotkania informacyjne w sprawie możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę dotychczasowych pieców na ekologiczne kotły gazowe, na biomasę lub paliwa stałe inne, niż biomasa, odbędą się w każdej z siedmiu dzielnic miasta, tuż po spotkaniach z burmistrzem Waldemarem Paluchem, wg niżej zamieszczonego harmonogramu. Zachęcamy do udziału.
(23.02.2018)
26 lutego br. (poniedziałek) o godz. 9.00 w sali narad jarosławskiego ratusza rozpoczną się obrady LXII sesji Rady Miasta Jarosławia.
(21.02.2018)
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej - przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.
(19.02.2018)
Zawodnicy UKS TRAMP Jarosław mają za sobą pierwsze w tym roku zmagania łucznicze i na swoim koncie pierwsze sukcesy, wywalczone w Halowych Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego w Łucznictwie. Gratulujemy!
(19.02.2018)
21,22,26 lutego br. w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (II piętro, pokój nr 26) odbędą się cztery posiedzenia komisji Rady Miasta Jarosławia.
(17.02.2018)
Od kilku lat, przed świętami Wielkiej Nocy, Parafia pw. Chrystusa Króla organizuje Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. W miniony piątek, 16 lutego br. w rozważania Męki Pańskiej i odczytywane opisy cierpień Żołnierzy Niezłomnych wsłuchiwało się setki wiernych. Było to również nawiązanie do przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Droga Krzyżowa prowadziła od kościoła pw. NMP Królowej Polski, przez rynek z ostatnią stacją przed kościołem pw. Bożego Ciała. Uczestniczył w niej m.in. bp Stanisław Jamrozek.
(15.02.2018)
"Jedzenie jest jak miłość: smakuje, kiedy się nim dzielimy..." (Janina Szachowska-Tarkowska) - pod takim hasłem odbył się 15 lutego br. finał "Wspólnego gotowania" w Środowiskowym Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. Akcja "Wspólnego gotowania" została zainicjowana jeszcze w 2014 roku. Jej głównym założeniem jest integracja ludzi z różnych środowisk oraz wspólne spędzanie czasu podczas przygotowywania niesamowicie smacznych, niekiedy bardzo zaskakujących, a często niecodziennych przekąsek i posiłków.
(15.02.2018)
Chorzy na cukrzycę wiedzący więcej żyją dłużej. Odpowiednia wiedza o chorobie pozwala na jej kontrolowanie oraz przeciwdziała komplikacjom i powikłaniom, dlatego po raz trzeci w Jarosławiu prowadzone są zajęcia edukacyjne dla mieszkańców miasta. Wczoraj, 14 lutego br., w Miejskim Ośrodku Kultury cykl ośmiu spotkań rozpoczął się prelekcją doktor diabetolog, Jadwigi Bujny. „Szkołę cukrzycy" patronatem honorowym objął burmistrz miasta Waldemar Paluch.
(15.02.2018)
4 marca 2018 r. Jarosław po raz kolejny włączy się w upamiętnienie żołnierzy wyklętych Biegiem Tropem Wilczym. Dzisiaj ruszyły zapisy na www.tropemwilczym.miastojaroslaw.pl Uczestnicy już po raz czwarty wystartują w południe sprzed pomnika mjr. Władysława Koby u zbiegu ulic Jana Pawła II i Cegielnianej (przy klasztorze oo. dominikanów), a zakończą bieg na rynku. Symboliczny dystans wynosi 1963 m - na pamiątkę roku stracenia ostatniego z żołnierzy, Józefa Franczaka. Na uczestników czeka 400 pakietów startowych, ale do biegu może się przyłączyć każdy. Zapraszamy!
(14.02.2018)
Piłka ręczna kobiet (pierwsza liga), koszykówka mężczyzn (trzecia liga) oraz tenis stołowy (superliga) to wydarzenia sportowe czekające nas w nadchodzący weekend w Jarosławiu.
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 41]
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31