Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(03.12.2019)
2 grudnia 2019 r. ruszył XXX Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Jarosławia za 2019 rok. Wśród nominowanych do nagrody burmistrza miasta znajduje się 13 sportowców oraz 11 trenerów. Na swoich faworytów można głosować do 17 stycznia 2020 r., za pośrednictwem naszej strony internetowej lub wypełniając kupon drukowany w lokalnej prasie. Zapraszamy!
(27.12.2019)
Mimo, że prawdziwa - śnieżna zima do nas jeszcze nie zawitała, to świąteczną atmosferę mogliśmy poczuć na rynku przez cztery dni Jarmarku Bożonarodzeniowego. Od 19 do 22 grudnia na straganach można było znaleźć smaczne produkty regionalne, ozdoby choinkowe, rękodzieło artystyczne, wspólnie kolędować razem z artystami występującymi na jarmarkowej scenie, przeżyć magiczne spotkanie ze św. Mikołajem czy obejrzeć świąteczne fire show Rycerza Rainera.
(27.12.2019)
6 stycznia 2020 r. ulicami Jarosławia przejdzie Orszak Trzech Króli. Mędrcy ze Wschodu prowadzeni przed barwne i z każdym rokiem coraz bogatsze korowody, wyruszą z trzech stron miasta, by dotrzeć do symbolicznej stajenki betlejemskiej na rynku. Jarosławski Orszak, organizowany już po raz dziewiąty, będzie zawierał dodatkowo wiele akcentów z historii Polski, w której wiara i patriotyzm kształtowały tożsamość naszej Ojczyzny. Bądźmy razem! Świętujmy radośnie!
(27.12.2019)
Dzisiaj (27.12) burmistrz miasta Waldemar Paluch gościł sportowców – tenisistów stołowych, piłkarkę nożną oraz koszykarzy, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w mijającym roku 2019. Sześciu zawodnikom i jednemu trenerowi wręczył czeki potwierdzające przyznanie nagród finansowych. Gratulacje i podziękowania za fantastyczne reprezentowanie nie tylko swoich klubów, ale i miasta złożył sportowcom również zastępca burmistrza, Dariusz Tracz.
(27.12.2019)
Informujemy, że 31 grudnia 2019 r. w Kasie Urzędu Miasta Jarosławia będzie możliwe dokonanie opłat tylko gotówką. Za utrudnienia przepraszamy!
(24.12.2019)
Niech magia Wigilijnego Wieczoru przyniesie wszystkim spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Państwa pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia i wspaniałego Nowego 2020 Roku!
(23.12.2019)
Mecz pierwszoligowych siatkarek TS MKS „SAN - PAJDA” Jarosław z zajmującą trzecie miejsce w ligowej tabeli drużyną Uni z Opola to jedyne zawody sportowe zaplanowane w nadchodzący - poświąteczny weekend w Jarosławiu. W imieniu organizatorów zaplanowanych na sobotnie popołudnie zawodów serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania naszej drużynie.
(23.12.2019)
Miejska Wigilia za nami. Mieszkańcy Jarosławia spotkali się w ubiegłą sobotę (21.12) w samo południe na rynku, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz zaśpiewać kolędy. Nie zabrakło także świątecznych potraw oraz domowych ciast. Od kilku już lat przedświątecznemu spotkaniu towarzyszył także Jarmark Bożonarodzeniowy i liczne występy kolędowe na scenie. Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp”.
(23.12.2019)
W 17-osobowym składzie rozpocznie prace Młodzieżowa Rada Miasta Jarosławia w kadencji 2020/2021. W piątek (20.12) członkowie otrzymali zaświadczenia oraz wybrali ze swojego grona przewodniczącego. Przez najbliższe 2 lata na czele MRM będzie stał Dominik Lotycz z I LO im. M. Kopernika, a koordynacją działań zajmie się Piotr Kozak - radny Rady Miasta Jarosławia.
(20.12.2019)
Latarenka, świeczka, lampion, kaganek, znicz. Nie ważne w jakiej formie, ważne by jeden, żywy ogień prosto z Betlejem mógł zagościć w każdym domu. W piątek (20.12) światło symbolizujące miłość i pokój mogli zabrać również jarosławianie. Zostało przekazane na rynku podczas uroczystego apelu harcerzy Hufca ZHP im. Czesławy „Baśki" Puzon w Jarosławiu.
(20.12.2019)
Informujemy, że 23, 24 oraz 31 grudnia nastąpi zmiana godzin pracy Urzędu Miasta Jarosławia. Za utrudnienia przepraszamy❗️
(19.12.2019)
W czwartek, 19 grudnia br., odbyła się XVII sesja Rady Miasta Jarosławia zwołana w trybie nadzwyczajnym w związku z przystąpieniem Gminy Miejskiej Jarosław do realizacji projektu pn. "Radosny Zakątek - nowa przestrzeń dla dzieci" z dużym dofinansowaniem w kwocie niemal 1,1 mln zł. Radni wyrazili zgodę na przystąpienie i na zaciągnięcie zobowiązania finansowego na ww. działanie.
(19.12.2019)
Dzisiaj w gabinecie Burmistrza Miasta Jarosławia podpisana została umowa z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Kamieniarskiego „WOLSKI” z Kluszkowiec na realizację modernizacji płyty rynku w Jarosławiu. Firma wygrała przetarg nieograniczony na to zadanie, które zobowiązała się wykonać do 15 października 2021 roku. W ciągu kilku dni nastąpi przekazanie placu budowy. Koszt inwestycji wyniesie 9 280 000 zł.
(19.12.2019)
W środę 18 grudnia br. odbyło się pierwsze robocze spotkanie Rady Programowej ds. Sportu, która jest organem opiniodawczo – doradczym Burmistrza Miasta Jarosławia w sprawach dotyczących kultury fizycznej, sportu i turystyki. W jej składzie pracują: Pełnomocnik Burmistrza ds. KFSiT pełniący funkcję przewodniczącego rady, przedstawiciele Rady Miasta Jarosławia, MOSiR, 4 klubów sportowych uczestniczących w najwyższych krajowych rozgrywkach ligowych reprezentujących różne dyscypliny sportu oraz reprezentanci pozostałych organizacji sportowych (klubów), wybrani w drodze wyborów. Tematem obrad było przede wszystkim omówienie zadań stojących przed radą, m.in. związanych z tematem zabezpieczenia środków na działalność sportową w budżecie miasta Jarosławia na bazie algorytmu, zgodnie z którym wyliczana jest dotacja dla poszczególnych klubów/organizacji sportowych.
(19.12.2019)
Przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego z całej Polski kilka dni temu (15.12) w Zakopanem odebrali betlejemski ogień z rąk słowackich skautów, aby zaraz po ceremonii przekazania zawieźć je w rodzinne strony. W ten sposób światło rozpoczęło swoją drogę, by znaleźć się na wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów. Do Jarosławia zawita już jutro, 20 grudnia br.
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 1 z 460 - wszystkich aktualności: 6894]
Archiwum
Styczeń 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12