Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2020 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Będą kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych w Jarosławiu!

W ramach projektu „poprawa bezpieczeństwa pieszych w Jarosławiu” do końca listopada br. powstaną w mieście 2 bezpieczne przejścia dla pieszych w miejscu obecnych zlokalizowanych na ul. 3-go Maja w okolicy Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jarosławiu (ul. 3-go Maja 12) oraz Parafii Chrystusa Króla (ul. 3-go Maja 49). Miasto wnioskowało o dotację w wysokości 100 tys. zł. Całość zadania będzie kosztować 170 tys. zł.

W ramach projektu zaplanowano również:

1.       organizację zajęć edukacyjno - profilaktycznych dla osób starszych korzystających z usług Domu Dziennego Senior „+" oraz Klubu Senior „+"  oraz objęcie 35 osób szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

2.       realizację zajęć edukacyjno - profilaktycznych dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Gminy Miejskiej Jarosław  (w 8 przedszkolach i 9 szkołach podstawowych w Jarosławiu)

3.       organizację zawodów dla szkół podstawowych z terenu Gminy Miejskiej Jarosław z zakresu ratownictwa medycznego - nagroda: defibrylator

4.       organizację konkursu plastycznego dla jarosławskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I-III szkół podstawowych - „Bezpieczna droga do szkoły"/„Bezpieczna droga do przedszkola"

5.       akcję odblaskową na terenie miasta - umieszczenie na 20 przejściach dla pieszych opasek odblaskowych

Partnerzy Projektu:

Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

 

Dla przypomnienia:

W poprzednim roku w Jarosławiu powstało pierwsze tego rodzaju aktywne przejście dla pieszych. Zamontowane są na nim czujniki ruchu, które uruchamiają migające światła w jezdni i nad nią. Dzięki temu pieszy jest bardziej widoczny i bardziej bezpieczny, a kierowcy z dużej odległości widzą, że muszą się zatrzymać. O uruchomienie takiego przejścia wnioskowali mieszkańcy dzielnicy nr 2 za pośrednictwem swojej rada dzielnicy. Aktywne przejście dla pieszych jest alternatywą dla tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Zapewnia nie tylko komfort pieszym, ale i kierowcom - bo nie wstrzymuje ruchu kiedy na pasach nie ma nikogo. Na inwestycję samorząd Jarosławia z własnego budżetu wyłożył około 60 tys. zł. 

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(21.07.2020 | aktualizacja 21.07.2020 13:10)
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31