Strona główna » Dla Mieszkańców » Kultura i rekreacja » Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
Dla Mieszkańców
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu

Kontakt:

ul. Rynek 5
37-500 Jarosław
tel. 16 624 89 89

Kamienica ATTAVANTICH, w której mieści się Centrum pełniła przez cały XIX wiek ważne funkcje. Po zajęciu ratusza przez Austriaków mieściły się tu władze gminy miejskiej, a później ulokowano sąd. W wieku XX MIEŚCIŁA SIĘ TU SZKOŁA LUDOWA oraz wówczas utworzone Towarzystwo Muzyczne im. Fryderyka Chopina. Sala lustrzana na drugim piętrze była miejscem imprez kulturalnych i koncertów.

Obecnie w  Centrum znajdują się trzy kondygnacje, na parterze mieści się Punkt Informacji Turystycznej,  gdzie można nabyć wydawnictwa o naszym mieście, jak również zakupić pamiątki i gadżety związane z miastem Jarosław.

Do dyspozycji mieszkańców są przewodnicy, którzy dyżurują od wtorku do niedzieli w godz od 16.00 - 17.00.

Na parterze znajduje się Galeria w Holu u Attavantich; można w niej zwiedzać wystawy, które zmieniają się co 2 tygodnie.

Pierwsze piętro zaprasza do Galerii u Attavantich, to nasza główna duża Galeria, w której gościmy wystawy wielkich artystów, zapraszamy do zwiedzania od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 - 18.00.

Ostatnia trzecia kondygnacja Centrum Kultury i Promocji ma zaszczyt zaprosić mieszkańców  do Sali Lustrzanej, która ma za zadanie promować kulturę w każdym aspekcie życia. Są tu urządzane małe formy kulturalne tj. koncerty, recitale, promocje książek itp.

Serdecznie zapraszamy!

http://www.ckip.jaroslaw.pl/