Strona główna » Nasze wydawnictwa » styczeń-luty, nr 1-2 (147-148) / 2005 » Sesja Rady Miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

styczeń-luty, nr 1-2 (147-148) / 2005

Interpelacje - Sesja Rady Miasta Jarosławia z 28.12.2004 r.
Wnioski, zapytania i interpelacje Radnych Rady Miasta Jarosławia, zgłoszone na sesji w dniu 28 grudnia 2004 r.:
  • Radny p. Zbigniew Możdżeń ponowił wniosek zgłoszony na sesji 22 listopada dotyczący przystąpienia Gminy Miejskiej Jarosław do programu prowadzącego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej pod nazwą ,,Przejrzysta Gmina". Zaproponował, aby Rada Miasta Jarosławia wzorem innych miast przesłała list gratulacyjny do nowo wybranych władz Ukrainy.

  • Radny p. Mieczysław Biliński zawnioskował o ,,natychmiastowe podjęcie stosownych przedsięwzięć przez Burmistrza Miasta w celu zawarcia umowy w 2005 r. między Gminą Jarosław a Gminą Przemyśl w zakresie współpracy i przyjmowania osób zniewolonych alkoholem z terenu Jarosławia w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień w Żurawicy". Poinformował także, że w dniu 14 grudnia 2004 r. odbyło sie posiedzenie inauguracyjne Rady Programowej, na której dokonano wyboru Zarządu. Krótko przedstawił zadania powołanej Rady i programu ,,Bezpieczny Jarosław".

  • Wiceprzewodniczacy Rady Miasta p. Wacław Spiradek poprosił o:
    • pisemną informację w sprawie wykorzystywania obiektów przy ul. Piekarskiej ze szczególnym uwzględnieniem podania przebiegu przetargów oraz wyjaśnienia dlaczego w momencie, kiedy przetarg został unieważniony firma w dalszym ciągu wykonywała zadania na stacji paliw,
    • imienny wykaz dzierżawców obiektów na tym terenie,
    • pisemne przedstawienie rozliczenia funduszy, jakie zostały wykorzystane na trasy rowerowe,
    • informacje: jakie i z jakim skutkiem zostały przeprowadzone rozmowy z Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na temat remontu chodników przy E-4,
    • podjęcie intensywnych działań i doprowadzenie do przekazania ośrodka wypoczynkowego w Radawie dla Gminy Wiązownica.
    Złożył zdecydowany protest związany z wydaniem ostatniego Biuletynu Informacyjnego Miasta Jarosławia, w którym zarzucił m.in. umieszczenia na przedostatniej stronie tego Biuletynu informacji o uroczystej sesji Rady Miasta poświęconej 25. Rocznicy Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II, oraz to, że z treści przedmiotowego Biuletynu wynika, że wymienione osiagnięcia są dziełem tylko Pana Burmistrza i jego pracowników. Zapytał dlaczego Biuletyn konsultowany był tylko z Przewodniczącym Rady, a nie jak dotychczas było praktykowane, również z Wiceprzewodniczącymi?

  • Wiceprzewodniczacy Rady Miasta p. Jan Walter ponowił swoje interpelacje złożone na sesji w dniu 22 listopada 2004 r. dotyczące:
    • sposobu rozdysponowania środków finansowych przeznaczonych na trasy rowerowe m.in.: mapy, tablice informacyjne, tabliczki kierunkowe, nadzór nad robotami, przepusty w kierunku Sanu oraz długości i sposobu utwardzenia trasy rowerowej,
    • przedłożenia wykazu listy podmiotów gospodarczych zwolnionych z zobowiązań podatkowych za lata 2002 - 2004. Ponadto oczekuje odpowiedzi na postawione pytania jak kształtuje się zatrudnienie w Urzędzie Miasta na przełomie grudzień 2002 - grudzień 2004.
    W związku z tym, że Gmina Miejska Jarosław posiada akcje upadajacych Zakładów Przemyslu Zbożowego Wiceprzewodniczący poprosił o informacje, jakie zostaną podjęte kroki w celu restrukturyzacji zadłużenia tej firmy i odzyskania ewentualnych pieniędzy z tytułu nie zapłaconych podatków.

  • Załącznik do interpelacji i zapytań radnych zgłoszonych na XXXVII/04 sesji Rady Miasta Jarosławia w dniu 28 grudnia 2004 znak pisma OA.III.0057/11/04 z dnia 30 grudnia 2004 r. zawierajacy pelną wypowiedź Wiceprzewodniczacego Rady Miasta p. Jana Waltera: ,,-Panie Przewodniczacy!Wysoka Rado!Panie Burmistrzu! Składałem już interpelacje odnośnie ścieżek rowerowych, więc proszę to traktować jako wezwanie do usunieęcia, że tak powiem łamania prawa przez pana i proszę o podanie ile kosztowały mapy, ile kosztowały tablice informacyjne, ile kosztowały tabliczki kierunkowe, ile kosztował nadzór nad robotami, ile wydano na przepusty, ile wydano na samą trasę i na jej utwardzenie? Jest to jako drugie wezwanie - pan wie, co to znaczy. Następna sprawa - prosiłem o podanie listy podmiotów zwolnionych z podatków. Pan Burmistrz takiej listy za 2003 rok nadal nie wywiesił na tablicy informacyjnej, taka tablica nigdy, taka informacja nigdy nie była wywieszona, więc wzywam Pana o przedstawienie mi takiej listy i to na przełomie od 2002 - do końca 2004. To jest druga interpelacja. Proszę powiedzieć jak kształtuje się zatrudnienie w Ratuszu na przełomie grudzień 2003 - grudzień 2004 i o ile to się zmieniło, w którą stronę? I czwarta, ostatnia- w Gazecie Jarosławskiej ukazał się duży artykuł- PZZ padają. Panie Burmistrzu prosiłbym o informacje, bo wiem, że Gmina Miejska Jarosław ma objęte akcje w tej firmie, jak pan Burmistrz podchodzi do restrukturyzacji zadłużenia tej firmy, czy Pan Burmistrz w ogóle rozmawia z nimi? Jeżeli nie - jakie są szanse na ściągnięcie jakichkolwiek pieniędzy dla Gminy Miejskiej, bo rozumiem, że tam pojawia sie zadłużenie z tytułu nie zapłaconych podatków?"

  • Radny p. Janusz Ważny poprosił o ponowne umieszczenie na murze przyklasztornym OO. Franciszkanów tabliczki z nazwą ulicy Synów Pułku.

  • Radny p. Stanisław Misiąg w imieniu mieszkańców Kolonii Oficerskiej zawnioskował o ustawienie koszy na śmieci w tej dzielnicy. W związku z reportażami, jakie się ukazaly w telewizji TVN na temat rektora PWSZ p. Antoniego Jarosza Radny zaproponował, by Rada Miasta Jarosławia podjęła stosowne kroki w celu obrony dobrego imienia uczelni i wystapiła w jej obronie. cd. str. 10

  • Radna p. Elżbieta Kluz przedstawiła postulaty mieszkańców Dzielnicy Nr 2 zgłoszone na zebraniu wyborczym w dniu14 grudnia 2004 r. dotyczące:
    • niezadowolenia mieszkańców z podwyższenia opłat za wodę i odprowadzanie ścieków,
    • zastrzeżenia do pracy Straży Miejskiej,
    • zwiększenia zysków PGKiM poprzez wynajem pomieszczeń na parterze budynku zajmowanego przez to przedsiębiorstwo,
    • liczby osób zatrudnionych w spółkach miejskich,
    • przywrócenia ruchu jednokierunkowego na ul. Gottfrieda z kierunkiem jazdy od ul. Przygrodzie do ul. 3-go Maja.


  • P. Józef Chorażykiewicz zam. Rzeszów w sprawie skargi wniesionej do Burmistrza Miasta na pracowników Urzędu. Wyjaśnień udzielil p. Marek Bajdak Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami podczas Sesji.

  • Prezes Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia p. Józefa Frendo w swoim wystąpieniu m.in. poruszyła sprawę ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie. Zwróciła szczególną uwagę na formę przyznawania dotacji stowarzyszeniom i organizacjom pożytku publicznego oraz jasne określenie procedury przyznawania tych dotacji.

 

Ponadto Radni Rady Miasta zostali zapoznani z apelem wystosowanym do nich przez Zarząd Powiatowy Ligi Polskich Rodzin w Jarosławiu w sprawie wstrzymania wydawania pozwoleń na tworzenie nowych supermarketów na terenie miasta Jarosławia.

Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia
Marian Janusz
Numery archiwalne
Kwiecień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30