Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(25.08.2015)
30 sierpnia (niedziela) br. serdecznie zapraszamy na Miejskie Obchody 35-lecia Powstania NSZZ „Solidarność”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.30 w jarosławskiej Kolegiacie, a jej dalsza część będzie kontynuowana na terenie Opactwa.
(25.08.2015)
W sobotę 12 września kolejna dawka biegania! Tym razem zapraszamy do udziału w półmaratonie z Chłopic do Jarosławia. Inicjatywa ma charakter pielgrzymkowy, wszyscy uczestnicy pobiegną w grupie, nie ma wygranych, rywalizacji, jest wspólna praca, wysiłek i... wspólna satysfakcja. Współorganizatorem jest m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia.
(24.08.2015)
Tuż po zakończeniu „Turnieju Dzikich Drużyn” w piłce nożnej, o najwyższe podium w podobnej imprezie o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia rywalizowali kilkunastoletni chłopcy. 20 sierpnia na miejskim stadionie, w dwóch kategoriach wiekowych najlepsze okazały się „Oreo i ekipa” oraz „Gang Brodwaya”.
(24.08.2015)
- Każdego roku druga połowa sierpnia to wyczekiwany i wyjątkowy okres dla miłośników muzyki dawnej, którzy mogą spotkać się w Jarosławiu na Festiwalu „Pieśń Naszych Korzeni”. Wydarzenie o randze międzynarodowej skupia w naszych świątyniach, kamienicach i na dziedzińcach wspaniałych artystów, melomanów, ludzi ceniących tradycję oraz amatorów dobrej muzyki i zabawy (...) - takimi słowami 23 sierpnia, zastępca burmistrza Marcin Zaborniak powitał wszystkich na pierwszym koncercie XXIII Festiwalu „Pieśń Naszych Korzeni". Od wczoraj muzyka dawna gości w naszym mieście i do najbliższej niedzieli będzie słyszana w różnych zakątkach Jarosławia.
(21.08.2015)
Kuchnia mieszczańska, Jarmarki jarosławskie, Ceramika, Archeologia Sanu, Paleontologia, to tylko niektóre pomieszczenia Podziemnego Przejścia Turystycznego, po którym już jesienią będą mogli spacerować turyści. Podróż w czasie zapewni nie tylko tradycyjna forma ekspozycji, ale efekty świetlne, dźwiękowe, czy zapachowe. Frajdę najmłodszym sprawi z pewnością wodna podróż szlakiem handlowym, czy wirtualna przymierzalnia, będzie też można na multimedialnym ekranie zrekonstruować naczynia ceramiczne z różnych epok.
(20.08.2015)
Od ul. Górnoleżajskiej, w kierunku centrum miasta, na odcinku ok. 100 m została wykonana nowa nawierzchnia chodnika. Stare płyty chodnikowe zastąpiła kostka brukowa, a przyległa skarpa została uregulowana. W planie jest kontynuacja remontu, którego efektem będzie m.in. na poprawa istniejącej nawierzchni łączącej z chodnikiem przy zjeździe z obwodnicy.
(20.08.2015)
W ostatni wakacyjny piątek gratka dla miłośników książek. 28 sierpnia br. Sala Ślubów kamienicy Gruszewiczów zamieni się w czytelnię publikacji Wydawnictwa Literackiego „Białe Pióro”. Wszystko za sprawą Maratonu Czytania połączonego z biciem rekordu Polski - inicjatywy Jarosławskiej Fundacji „Pomocna Dłoń”, której patronuje Burmistrz Miasta Jarosławia. Zapraszamy całe rodziny!
(19.08.2015)
Jedenaście zespołów z Jarosławia i okolic wczoraj zakończyło rywalizację w dwudniowym Turnieju „Dzikich Drużyn". Impreza sportowa odbyła się na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 10. Rozgrywkom towarzyszyła wspaniała atmosfera.
(19.08.2015)
23 sierpnia 2015 r. rozpoczyna się XXIII Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”. W najbliższą niedzielę wydarzenie zainauguruje występ zespołu Ritornello, w kolejnych dniach usłyszymy również: Micrologus, Jerycho, La Morra, Al Kindi Ensemble, Braci Dominikanów i Scholę Cantorum Minorum Chosoviensis, a także Scholę Węgajty. Początek wszystkich koncertów o godz. 20.00. Festiwal tradycyjnie zakończy Missa Gregoriana. Serdecznie zapraszamy! Współorganizatorem jest Urząd Miasta Jarosławia.
(18.08.2015)
16 sierpnia w słoneczne niedzielne popołudnie mogliśmy w Jarosławiu degustować pyszne dania regionalne, wziąć udział w warsztatach sztuki i kuchni ludowej, a także potańczyć w rytm skocznej muzyki płynącej ze sceny na rynku.
(17.08.2015)
15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego. Na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 r., co roku w tym dniu odbywają się apele, pokaz sprzętu wojskowego i defilady. Tradycyjnie żołnierzy jarosławskiego Garnizonu na rynku przywitali mieszkańcy. Podczas uroczystości współorganizowanej przez Burmistrza Miasta wręczone zostały m.in. odznaki i wyróżnienia.
(17.08.2015)
Poprawią kondycję oraz wyzwolą potężną dawkę pozytywnej energii - zajęcia fitness w wodzie, to najnowsza propozycja jarosławskiego MOSiR. Ćwiczenia pod okiem instruktorki Kingi Fleszar w niedzielne popołudnie spotkały się z dużym zainteresowanie, dlatego od jutra 18 sierpnia ruszamy z cyklicznymi zajęciami. Serdecznie zapraszamy!
(17.08.2015)
Zbliżamy się do zakończenia „Kulturalnego lata w mieście". Za nami już sześć imprez muzycznych, podczas których usłyszeliśmy różnorodne brzmienie od folkowo-rockowego po jazzowe; były też atrakcje dla najmłodszych. Burmistrz Miasta Jarosławia serdecznie zaprasza na ostatnie wydarzenie z tego cyklu w sobotę, 29 sierpnia. „Wieczór z muzyką klubową" poprowadzi Bogdan Fabiański.
(17.08.2015)
Zanieczyszczenia na chodnikach, przy klatkach, przepełnione kosze, uszkodzone, zagrażające bezpieczeństwu konary drzew – to tylko część zadań, którymi zajmuje się uruchomione właśnie „Pogotowiem Czystości”. Inicjatywa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu stanowi uzupełnienie prac związanych z utrzymaniem czystości w mieście. Każdy mieszkaniec przez całą dobę, telefonicznie może zgłaszać potrzebę interwencji „Pogotowia”.
(16.08.2015)
Wrzesień na jarosławskim rynku rozpocznie się na kresowo. Za niespełna miesiąc rusza VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie Lwów i Ziemia Lwowska. Przez tydzień (4-11 września) organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń: spotkania, wystawy, recitale, kiermasze oraz dużą dawkę muzyki. Serdecznie zapraszamy!
Strona: «  1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 2 z 4 - wszystkich aktualności: 48]
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30