Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(21.02.2016)
Jak skutecznie przeciwdziałać zanieczyszczeniu powietrza na Podkarpaciu zastanawiali się uczestnicy spotkania, zorganizowanego 18 lutego w Starostwie Powiatowym. Problem ten dotyczy niestety również Jarosławia, narasta, a główną przyczyną jest spalanie niskiej jakości paliw w urządzeniach grzewczych oraz zły stan samych urządzeń. Na ten temat władze województwa rozmawiały z przedstawicielami samorządów gminnych i powiatowych. W spotkaniu uczestniczyli również burmistrz miasta Waldemar Paluch, dyrektorzy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska oraz Wydziału Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej.
(20.02.2016)
Tydzień zimowej przerwy semestralnej już za uczniami podkarpackich szkół. Spędzający wolny czas w Jarosławiu mogą korzystać z ciekawej oferty kulturalno-sportowej. Przez ostatnie dni dzieci chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną. Nie brakowało też sportowych emocji w hali MOSiR. Zapraszamy na ostatni tydzień wspólnej zabawy w jarosławskich placówkach.
(19.02.2016)
W roku szkolnym 2015/2016 młodzież Gimnazjum nr 5 uczestniczyła w międzynarodowym projekcie ,,Weihnachtsprojekt”. W niemieckiej miejscowości Gersheim spotkały się grupy gimnazjalistów z Polski, Ukrainy i Niemiec, a celem było przedstawienie tradycji bożonarodzeniowych swoich krajów oraz integracja.
(19.02.2016)
W dniach 15-16.02.2016 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, odbył się Okręgowy Turniej w grę „League of Legends”. Pomysł na zorganizowanie przedsięwzięcia wyszedł od uczniów technikum informatycznego i wraz samorządem uczniowskim postanowiliśmy go zrealizować w pierwszym dniu ferii.
(19.02.2016)
18 lutego w ramach cyklu „Czwartek z dobrym filmem" kino IKAR gościło Kamila Dobrowolskiego - aktora rzeszowskiego Teatru „Maska”, odtwórcę jednej z ról w filmie „Syn Szawła". Zaproszony gość opowiedział jak doszło do współpracy z węgierskim reżyserem, pracy na planie oraz swoich doświadczeniach związanych z produkcją. Spotkanie odbyło się po projekcji filmu, który walczy o Oskara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny".
(19.02.2016)
Zmagania tenisistów stołowych oraz siatkarek to główne wydarzenia sportowe, które będziemy mogli oglądać w najbliższym okresie czasu w naszym mieście. Poniżej przedstawiamy Państwu nasze szczegółowe propozycje tych wydarzeń zachęcając jednocześnie do oglądania ich na żywo.
(19.02.2016)
22 lutego br. odbędzie się XXII sesja Rady Miasta Jarosławia. W najbliższy poniedziałek radni będą głosowali nad podjęciem 14 uchwał - wśród nich m.in. w sprawie nadania honorowego obywatelstwa, złotych odznak, przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta na lata 2016-2020, czy kryteriów naboru do klas I gimnazjów. Początek obrad o godz. 9.00.
(18.02.2016)
W pierwszej połowie lutego delegacja naszego miasta z burmistrzem Waldemarem Paluchem na czele gościła w Nysie. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń m.in. związanych z wprowadzonym przez samorząd Nysy lokalnym bonem wychowawczym na kwotę 500 złotych, możliwościami wspólnego pozyskiwania środków unijnych np. na projekt związany z transportem, czy przyznawaniem nagrody Burmistrza Miasta Nysy pn. Tryton Nyski.
(17.02.2016)
Nieodpłatne przejęcie placu przed wyremontowanym dworcem PKP oraz korzystna umowa najmu powierzchni w budynku to efekt wielomiesięcznych intensywnych negocjacji prowadzonych przez burmistrza Waldemara Palucha z przedstawicielami PKP.
(17.02.2016)
Przypominamy, iż Bieg Tropem Wilczym - Pamięci Żołnierzy Wyklętych za niecałe dwa tygodnie! Poniżej można sprawdzić jaki numer startowy otrzymaliście po zarejestrowaniu. Lista utworzona jest alfabetycznie. Proszę się z nią zapoznać, potem łatwiej będzie w Biurze Zawodów odnaleźć się na tej liście i odebrać pakiet startowy z numerem.
(17.02.2016)
Po 12 latach pracy i zarządzania Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jarosławiu, dyrektor Stanisław Słota przeszedł na emeryturę. Podczas uroczystości zorganizowanej 15 lutego w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji, burmistrz Waldemar Paluch dziękował dyrektorowi za wieloletnią i godną naśladowania działalność, podejmowanie inicjatyw służących usprawnieniu funkcjonowania całej jednostki, a nade wszystko otaczania troską osób potrzebujących. W tym dniu przedstawił również nowego dyrektora, dr Agnieszkę Krubę, która od 16 lutego kieruje MOPS-em.
(17.02.2016)
Informujemy, że 9 lutego br. na terenie miasta Jarosławia rozpoczęła się akcja związana z doręczaniem decyzji wymiarowych podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego na 2016 rok.
(16.02.2016)
Wspólna fotografia, udział w głosowaniu na najfajniejsze - najbardziej romantyczne zdjęcie, wejściówki na wybrany seans filmowy w jarosławskim Kinie IKAR oraz do Podziemnego Przejścia Turystycznego. Te i wiele innych niespodzianek czekało 13 lutego br. przed Bramą Krakowską na uczestników Walentynkowego Happeningu, zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, dobrej zabawie nie przeszkodziła nawet deszczowa aura.
(16.02.2016)
Przybliżenie wydarzeń kulturalnych odbywających się w mieście, wartości jakie niesie obcowanie ze sztuką, wyrobienie w młodych ludziach nawyku uczestniczenia w wystawach i poznania różnych dziedzin twórczości, to główne cele pierwszego spotkania zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury 12 lutego br. w Galerii Rynek 6, w ramach edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.
(15.02.2016)
11 lutego br. poznaliśmy laureatów trzeciej edycji „Diamentowych Rakietek 2015”. Podczas gali w warszawskim hotelu Regent nagrodzono nie tylko tenisistów stołowych, ale i osoby oraz firmy, które wykazały się największym wkładem w funkcjonowanie danych klubów we Wschodzący Białystok Superlidze. Statuetka „Super Partnera” trafiła m.in. do Urzędu Miasta Jarosławia. Zastępcy burmistrza Wiesławowi Pirożkowi wyróżnienie wręczył trener PKS Kolping FRAC, Kamil Dziukiewicz.
Strona: «  1 | 2 | 3 | 4 | 5  »       [strona 2 z 5 - wszystkich aktualności: 70]
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30