Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(24.05.2019)
Stopień alarmowy II stopnia BRAVO-CRP jest związany z możliwością wystąpienia cyberataku (jest to II stopień w IV stopniowej skali). Oznacza to, że służby miejskie są zobowiązane do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do urzędowych usług elektronicznych, np. poczty elektronicznej czy strony www. Stopień alarmowy będzie obowiązywał do 27 maja do godz. 16.00.
(24.05.2019)
Uczestnicy jarosławskiej Parady Schumana przeszli kolorowym korowodem wokół Ratusza. W paradzie udział wzięli uczniowie jarosławskich szkół podstawowych, przedszkoli, żłobka wraz z opiekunami i rodzicami. Tegoroczna Parada Schumana, miała szczególny charakter, odbywała pod ogólnopolskim hasłem "Wybieramy Europę" i w związku z 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej.
(24.05.2019)
29 maja br. w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia odbędą się posiedzenia Komisji Budżetowej oraz Infrastruktury Technicznej Rady Miasta Jarosławia.
(24.05.2019)
W środę, 29 maja br. będzie pracowała Komisja Infrastruktury Społecznej Rady Miasta Jarosławia. Posiedzenie w sali narad Ratusza (II piętro, pok. 26) rozpocznie się o godz. 12.00.
(24.05.2019)
Kampania „Bezpieczny Maluch" to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców, której celem jest edukacja z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. W ramach kampanii na terenie całej Polski odbywają się bezpłatne warsztaty. Takie spotkanie 29 maja (środa) odbędzie się również w Jarosławiu. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do rejestracji on-line na www.bezpiecznymaluch.com.pl
(23.05.2019)
W najbliższy poniedziałek, 27 maja br., o godz. 9.00 w sali narad jarosławskiego ratusza rozpoczną się obrady Komisja Rewizyjna Rady Miasta Jarosławia.
(22.05.2019)
Koniec maja i początek czerwca będzie bogaty w wydarzenia dla całych rodzin. Oczywiście 1 czerwca w centrum naszej uwagi pozostają dzieci, dlatego burmistrz miasta Waldemar Paluch zaprasza na dzień pełen atrakcji do Parku Miejskiego im. Bohaterów Monte Cassino. Od godz. 12.00 będą czekały m.in. gry, zabawy, konkursy, występy, plac zabaw, turniej robotyki, bieg, akcja ekologiczna „Czysty Jarosław”. Zachęcamy także do udziału w: Święcie Rodziny i Dniu Dziecka z ekonomią społeczną, IV Otwartych Mistrzostwach Jarosławia w Pływaniu, I Turnieju Piłki Nożnej Akademii Piłkarskiej JKS, Zawodach Wędkarskich z okazji Dnia Dziecka oraz II Paradzie Psów w Jarosławiu. Będzie wesoło, kolorowo, aktywnie i - mamy nadzieję - pogodnie!
(22.05.2019)
Zbliżają się obchody Dnia Patrona Miasta Jarosławia bł. o. Michała Czartoryskiego OP. To szczególne dla nas wydarzenie pozwalające przypomnieć niezwykłą postać księcia, żołnierza, wychowawcy, społecznika, dominikanina, jednego ze 108 błogosławionych męczenników II wojny światowej. Z tej okazji 8 czerwca br. wspomnieniami rodzinnymi podzieli się Barbara Czartoryska - bratanica bł. o. Michała, mszy św. będzie przewodniczył o. Paweł Kozacki - prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów w Polsce, do grona Honorowych Obywateli Miasta Jarosławia dołączy Pani Władysława Kondracka, a na scenie przed bazyliką oo. dominikanów wystąpi zespół Exodus 15! Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia oraz Burmistrz Miasta Jarosławia serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia.
(22.05.2019)
Miejskie Przedszkole Nr 8 M. Montessori otrzymało najlepszą ocenę za projekt zgłoszony w ramach konkursu grantowego GAZ-SYSTEM i partnera konkursu - Fundacji „Za górami za lasami" z Funduszu Naturalnej Energii. Dzięki zdobytym pieniądzom w przedszkolu powstaną fantastyczne przestrzenie dla młodych odkrywców przyrody!
(21.05.2019)
26 maja br. rusza XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin - największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Wśród uczestników po raz kolejny znajduje się miasto Jarosław.
(21.05.2019)
Najbliższy piątek (24 maja) jest ostatnim dniem zgłaszania przez mieszkańców pomysłów w VI edycji budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Wypełniony formularz dostępny na naszej stronie można złożyć osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta, czekamy również na propozycje wysłane pocztą i przez Internet. Do podziału jest kwota 1 miliona złotych, zatem warto wziąć sprawy w swoje ręce i mieć wpływ na podział środków z miejskiego budżetu. Zapraszamy!
(20.05.2019)
Przed nami prawdziwy PORANEK ZDROWIA! 25 maja (sobota), w godz. 10.00-11.30 zapraszamy na jarosławski rynek. Plac św. Michała będzie miejscem: porad dot. zasad zdrowego żywienia i profilaktyki nowotworów u kobiet, warsztatów zielarskich, zajęć ruchowo-tanecznych, pomiarów analizy ciała, pulsu, ciśnienia, EKG. Wszystko w ramach projektu „Klucz do zdrowia - działania z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi promujące zdrowy styl życia, współfinansowanego przez Gminę Miejską Jarosław".
(20.05.2019)
W sobotni wieczór i noc zwiedzaliśmy atrakcje i zabytki Jarosławia i okolic w ramach tegorocznej edycji Nocy Zwiedzania Rynku i Nocy Muzeów. Zainteresowanie zwiedzaniem zabytkowego ratusza bardzo mile nas zaskoczyło, gdyż z roku na rok wyraźnie rośnie. Niedostępna na co dzień wieża zegarowa wciąż jest sporą atrakcją zarówno dla jarosławian, jak i gości spoza miasta. Widoki zachwycają i stanowią idealne tło pamiątkowych fotografii. W ratuszu można było zobaczyć również salę narad, w której obraduje Rada Miasta Jarosławia, a także z bliska obejrzeć insygnia władzy. Burmistrz Waldemar Paluch witał gości w swoim gabinecie, odpowiadał na pytania i zachęcał do zwiedzania licznych miejskich atrakcji.
(17.05.2019)
Monumentalne organy w jarosławskiej Kolegiacie będą służyły nie tylko w czasie liturgii, ale ich wspaniałym, pięknym i ciepłym brzmieniem mieszkańcy Jarosławia oraz goście będą zachwycali się podczas niedzielnych recitali organowych. W ramach cyklu koncertów „Niedziela z muzyką w Kolegiacie” zapraszamy na pierwszy recital organowy w wykonaniu dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka. Koncert odbędzie się 26.05.2019 o godz. 19.00.
(16.05.2019)
Panu Rafałowi Młynarskiemu - Głównemu Specjaliście ds. Kontroli i Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miasta Jarosławia wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci MAMY składają Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz z pracownikami Urzędu Miasta.
Strona: «  1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 2 z 4 - wszystkich aktualności: 52]
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31