Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Powstały kolejne place zabaw

Powstały trzy nowe ogródki jordanowskie, a właściwie place zabaw, które oddano już do użytku mieszkańców. Mieszczą się one na osiedlu Prośbów, na osiedlu Witosa i przy ulicy prof. Adama Grucy w sąsiedztwie Miejskiego Przedszkola Nr 9. Zaopatrzone zostały w różnego rodzaju atrakcje zarówno dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, jak i tych starszych. Inicjatywa ta na pewno zachęci rodziców do wyboru takich właśnie miejsc spędzania wolnego czasu

Place zabaw dla maluchów wyposażono w następujące elementy:

huśtawki pojedyncze, podwójne, wagowe i sprężynowe, karuzelę krzesełkową, ogrodzoną piaskownicę, wielofunkcyjne zestawy do zabawy, betonowe stoły pingpongowe, zjeżdżalnię. Ogródki zostały zaopatrzone także w ławki z oparciami i bez.

W naszym mieście brakowało ciągle ogólnodostępnych placów, gdzie dzieci znalazłyby warunki dla rozwoju fizycznego i nie musiały przy tym być narażone na ryzyko, wynikające z korzystania z niebezpiecznych urządzeń do zabawy.

"Od kilku lat sukcesywnie dbamy o zaspokojenie oczekiwań dzieci i młodzieży, mam nadzieję, że nowe place służyć będą rozrywce i dobrej zabawie młodych jarosławian", komentuje burmistrz Andrzej Wyczawski. 

Place zabaw są często pierwszymi i jedynymi z niewielu miejsc, gdzie dzieci mogą pobiegać, pokrzyczeć, zainspirować wspólne działanie, wykazać się twórczą inwencją, wyeliminować stres, czy pozyskać umiejętność bycia akceptowanym, niezbędną do właściwego funkcjonowania w grupie.

Projekt podjęty przez miasto obejmował:

- projekt wykonawczy, kosztorys inwestorski, przedmiar robót, szczegółową specyfikację techniczną,

- roboty remontowe i utwardzanie terenu placów zabaw,

- dostawę i montaż urządzeń zabawowych,

- dostawę i montaż ławek,

- nadzór inwestorski.

Ogólny koszt przedsięwzięcia wynosi około 220.000 złotych.

Magdalena Bojarska
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(16.10.2008 | aktualizacja 16.10.2008 14:48)
Fot. Magdalena Bojarska
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31