Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Nic już nie stoi na przeszkodzie budowy obwodnicy Jarosławia

Podczas wczorajszej narady w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, w której uczestniczyli przedstawiciele GDDKiA w Rzeszowie, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, właściwych samorządów, zapadła decyzja o budowie drogi obwodowej Jarosławia w oparciu o obowiązującą tzw. specustawę. Dla przejeżdżających przez Jarosław i codziennie borykających się z zakorkowanymi drogami w mieście, to świetna informacja, ponieważ w II kwartale przyszłego roku rozpocznie się budowa obwodnicy Jarosławia.

Ta inwestycja czeka na realizację już 30 lat i w tej chwili dla Jarosławia nie ma pilniejszej sprawy.

Po podjętej wczoraj decyzji procedura związana z wydaniem pozwolenia na budowę, wygląda następująco: do 15 listopada br. dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złoży wniosek do Wojewody Podkarpackiego o wydanie decyzji celu publicznego, co automatycznie skutkuje przerwaniem prowadzonych procesów wywłaszczeniowych. Spośród wszystkich nieruchomości (leżących na terenie gmin: Miasto Jarosław, Jarosław i Pawłosiów) 27 % działek nie zostało sprzedanych, ponieważ ich właściciele nie zgadzają się na ich sprzedaż. W sytuacji wejścia procedur specustawy osoby te otrzymywać będą odszkodowania za zajęte pod obwodnicę nieruchomości, bo automatycznie GDDKiA w Rzeszowie będzie właścicielem wszystkich nieruchomości leżących w pasie obwodnicy.

"Nie wpłynie to w żaden sposób na spowolnienie rozpoczęcia inwestycji, specustawa daje zielone światło i po otrzymaniu od wojewody pozwolenia na budowę, rozpocznie się budowa drogi obwodowej, a właściciele, którzy dotychczas nie sprzedali działek, będą w myśl przepisów otrzmywać odszkodowania" - komentuje obecny na naradzie zastępca burmistrza Jarosławia Stanisław Misiąg.

Do trzech miesięcy od złożonego wniosku, wojewoda zobowiązany jest wydać pozwolenie na budowę obwodnicy, co daje realną możliwość rozpoczęcia budowy obwodowej w II kwartale 2009 r.

 

Iwona Międlar
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(17.10.2008 | aktualizacja 17.10.2008 12:59)
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31