Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2009 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Złoty medal Za Zasługi dla Obronności Kraju dla państwa Katarzyny i Emiliana Kostrzyckich

5 lutego 2009 r. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk Witold Przybyła wręczył złoty medal rodzicom, których aż pięciu synów pełniło nienagannie czynną służbę wojskową. Medal został przyznany przez ministra obrony narodowej.

Uroczystość, w której uczestniczyli także Wojskowy Komendant Uzupełnień w Jarosławiu ppłk Marian Wardęga, zastępca dowódcy 14. Jarosławskiego Dywizjonu Artylerii Samobieżnej mjr Dariusz Tyl, burmistrz Andrzej Wyczawski oraz sekretarz Jan Biłas odbyła się w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia. Gratulacje i wyrazy uznania dla państwa Katarzyny i Emiliana Kostrzyckich przekazał Burmistrz Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski. „Takie uroczystości uświadamiają nam na nowo, jak ważne jest dobro naszej Ojczyzny i jak o to dobro powinniśmy dbać. Jest to dla mnie wydarzenie o głębokim znaczeniu patriotycznym" - powiedział włodarz Jarosławia.

„Słowa uznania kieruję przede wszystkim pod adresem rodziców. Wychowaliście prawych synów i wspaniałych żołnierzy - powiedział Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk Witold PrzybyłaMożna wynieść najwspanialszą wiedzę z uczelni, ale najwięcej wynosi się z domu. Wy jako rodzice jesteście cichymi bohaterami frontu, którego na razie nie ma i oby go nigdy nie było - dodał.

Przekazał też życzenia i gratulacje od ministra obrony narodowej Bogdana Klicha. Podziękował władzom miasta za pracę i wręczył burmistrzowi oraz sekretarzowi okolicznościowe medale z dedykacją: „Przełożonym w dowód szacunku, przyjaciołom w dowód uznania, kolegom na pamiątkę".

Spotkanie było także okazją do przekazania aktów mianowania na kolejne stopnie wojskowe żołnierzom rezerwy. Złożył również życzenia i gratulacje od ministra obrony narodowej Bogdana Klicha.

Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalnego działającego przy Klubie Garnizonowym w Przemyślu.

Ciężko się wychowywało pięciu chłopców - zwierzała się Katarzyna Kostrzycka. Teraz jesteśmy dumni, że nasi synowie: Marek, Witold, Jacek, Adam, Grzegorz wypełnili swój patriotyczny obowiązek. Nie opuściłam żadnej przysięgi. Dzisiejszy dzień jest dla nas wszystkich bardzo ważny. Jesteśmy wzruszeni.

Zofia Krzanowska
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji UM
(06.02.2009 | aktualizacja 06.02.2009 09:35)
Katarzyna i Emilian Kostrzyccy z synem
Katarzyna i Emilian Kostrzyccy z synem
Burmistrz Andrzej Wyczawski i Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk Witold Przybyła z odznaczonymi
Burmistrz Andrzej Wyczawski i Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk Witold Przybyła z odznaczonymi
Wręczenie aktów mianowania na kolejne stopnie wojskowe żołnierzom rezerwy
Wręczenie aktów mianowania na kolejne stopnie wojskowe żołnierzom rezerwy
Państwo Kostrzyccy z synami
Państwo Kostrzyccy z synami
Medal pamiątkowy dla sekretarza Jana Biłasa
Medal pamiątkowy dla sekretarza Jana Biłasa
Zespół wokalny z Klubu Garnizonowego w Przemyślu | Fot.  Zofia Krzanowska
Zespół wokalny z Klubu Garnizonowego w Przemyślu
Fot. Zofia Krzanowska
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30