Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2004 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Spółka pracownicza Zakłady Przemysłu Cukierniczego "San - Jarosław" Sp. z o.o.

W dniu dzisiejszym tj. 9 września 2004 r. o godz. 10-tej w Sądzie Rejonowym Sąd Gospodarczy w Rzeszowie został złożony kompletny wniosek o rejestrację spółki pracowniczej pn. Zakłady Przemysłu Cukierniczego ""San - Jarosław" Sp. z o.o. W skład zarządu wchodzą: prezes Janusz Wylaź oraz wiceprezesi: Stanisław Herda i Jacek Jabłoński.

Bezpośrednio po złożeniu dokumentacji, w sali kominkowej Radia Rzeszów odbyła się konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy: Bernadety Szczypta - Radio Rzeszów, Magdalena Gwiżdż Wolny - Radio VIA, Anna Depa - gazeta Codzienna "Nowiny" oraz Szymon Jakubowski "Super Nowości". Na pytania odpowiadali: prezes Janusz Wylaź, wiceprezes Stanisław Herda oraz Burmistrz Miasta Jarosławia Janusz Dąbrowski. Prezes Wylaź wyjaśnił, iż kapitał spółki wynosi 60 tys. zł, a w trzeciej dekadzie września rozpocznie się kolejna tura negocjacji z LU Polska S.A. na temat warunków sprzedaży. Udziałowcami spółki jest 188 pracowników. "Obecnie spółka pracuje nad nowym biznes planem, gdyż poprzedni, sporządzony pod dyktando i za pieniądze LU Polska S.A. jest niewiarygodny" - stwierdził Stanisław Herda. Przeprowadzana analiza ekonomiczna napawa optymizmem, a dzięki zdobytemu doświadczeniu zarząd spółki pracowniczej ma nadzieję na uratowanie zakładu.

Dotychczasowy właściciel zapowiada rozpoczęcie wręczania wypowiedzenia umowy o pracę w drugiej połowie października br. Obecnie w zakładzie LU Polska S.A. pracuje 350 osób. Burmistrz Janusz Dąbrowski zapewnił o pełnym poparciu dla spółki, gdyż "samorząd może być gwarantem dokonania transakcji".

Przypomnę, że funkcjonujące już od 70-ciu lat Zakłady Przemysłu Cukierniczego "San" znane są w kraju i za granicą z ciastek, biszkoptów, krakersów i sucharów. Znak firmowy "San" kojarzony był zawsze z wyrobami najlepszej jakości, o wspaniałych walorach smakowych. W 1994 r. w wyniku procesu prywatyzacji udziały w niewielkim stopniu należały do Skarbu Państwa oraz do pracowników, natomiast większość wykupiła angielska firma Unitet Biscuits. Po upływie okresu ochrony zatrudnienia zawartego w pakiecie socjalnym rozpoczęła się redukcja etatów oraz ograniczenia wielkości i asortymentów produkcji. Następnie prawa własności jarosławskiej firmy Unitet Biscuits odsprzedała francuskiemu koncernowi Danone, w skład którego wchodzi LU Polska S.A. W kwietniu 2004 r. propozycja spółki Lider ARTUR oraz biznes plan dla fabryki w Jarosławiu została zaakceptowana przez LU Polska. Lider ARTUR miał do końca 2004 roku przejąć cały zakład. Na początku lipca br. samorząd i pracownicy zostali poinformowani o rezygnacji w/w inwestora.

Zofia Krzanowska
Rzecznik prasowy Burmistrza
(09.09.2004 | aktualizacja 29.11.2007 12:25)
Zarząd spółki ZPS "San - Jarosław": Janusz Wylaź i Stanisław Herda oraz Burmistrz Miasta Jarosławia Janusz Dąbrowski przed budynkiem Sadu Gospodarczego w Rzeszowie.
Zarząd spółki ZPS "San - Jarosław": Janusz Wylaź i Stanisław Herda oraz Burmistrz Miasta Jarosławia Janusz Dąbrowski przed budynkiem Sadu Gospodarczego w Rzeszowie.
Na pytania dziennikarzy odpowiadają: Stanisław Herda, Burmistrz Janusz Dąbrowski i Janusz Wylaź.
Na pytania dziennikarzy odpowiadają: Stanisław Herda, Burmistrz Janusz Dąbrowski i Janusz Wylaź.
Dziennikarze uczestniczący w konferencji prasowej. Fot. Zofia Krzanowska
Dziennikarze uczestniczący w konferencji prasowej. Fot. Zofia Krzanowska
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31