Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2009 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Generalna Dyrekcja ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Jarosławia

W dniu dzisiejszym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na realizację budowy obwodnicy dla naszego Jarosławia. To dobra wiadomość dla wszystkich, na to zadanie jarosławianie czekają od trzydziestu lat.
Fot. Małgorzata Wielgos

Przetarg na obwodnicę Jarosławia ogłoszony

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Jarosławia w ciągu drogi krajowej nr 4. Termin składania ofert mija 30 kwietnia br.

Projektowana obwodnica zlokalizowana jest na terenie województwa podkarpackiego i przebiega przez tereny gminy Pawłosiów, Gminy Miejskiej Jarosław oraz Gminy Jarosław, po północnej i wschodniej stronie miasta Jarosław. Początek projektowanej obwodnicy znajduje się w miejscowości Tywonia natomiast koniec w miejscowości Tuczempy.

Inwestycja będzie polegała na budowie 11-kilomterowego odcinka drogi obwodowej o klasie GP. Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić budowę 5 wiaduktów, 3 mostów, 4 przejazdów gospodarczych, a także przepustów na ciekach i murów oporowych. Zakres prac obejmował będzie również budowę ekranów akustycznych, dróg dojazdowych, przejść dla płazów i małych zwierząt (w formie przepustów suchych lub specjalnie wykształconych półek w przepustach na ciekach) a także przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej nie wiązanej z obsługą drogi (elektroenergetycznych, teletechnicznych, gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych).

Zadanie przewidywane jest do współfinansowania ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej oraz ze środków budżetowych. 

To piąte postępowanie przetargowe ogłoszone dla ważnych inwestycji drogowych w województwie podkarpackim. Wcześniej ogłoszono przetargi na realizację autostrady A4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód (część tzw. autostradowej obwodnicy Rzeszowa), drogi ekspresowej S19 Stobierna-węzeł Rzeszów Wschód i budowę systemem „Projektuj-Buduj" odcinków autostrady A4 Rzeszów-Korczowa: Jarosław (Wierzbna-bez węzła) - Radymno (z węzłem) o dł. 25 km i Radymno (bez węzła) - Korczowa o dł. 22 km.

 

Iwona Międlar
za GDDKiA o. Rzeszów
(02.04.2009 | aktualizacja 02.04.2009 17:44)
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31