Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2009 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Spacer po Opactwie z przewodnikiem w ręku

Podkarpackie Carcassonne - tak określa dawne Opactwo Sióstr Benedyktynek autorka nowego przewodnika po tym miejscu - Iwona Lis.
Fot. Iwona Międlar

Iwona Lis - opracowała nowy przewodnik po dawnym Opactwie ss. benedyktynek pt. „Spacer po Opactwie Podkarpackie Carcassonne". Oficjalna promocja książki odbyła się w Urzędzie Miasta Jarosławia 31 marca 2009 r. Książka zawiera informacje na temat dawnego grodu Jarosławia i jego historii. Jak podkreślała autorka, to podręcznik dla turysty, „nie mierzyłam się z opracowaniem historycznym, nie czuję się historykiem, ale kocham to miejsce, dlatego podjęłam się opisania jego dziejów" komentuje autorka. Książka opatrzona jest pięknymi fotografiami Ewy Bosa, Oli Jachimskiej, Grzegorza Malinowskiego, Adama Naspińskiego, Tomasza Turonia i ks. Józefa Treli.

Na promocji obecni byli m.in. burmistrz Andrzej Wyczawski, starosta Tadeusz Chrzan,  radni RM,: Elzbieta Kluz, Alicja Pelc, Stanisław Machała, księża: prałat Henryk Rykała, Grzegorz Bechta, Wiesław Dziwik, Paweł Konieczny, prezes Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia Józefa Frendo, która prowadziła spotkanie, członkowie Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników i Pilotów Wycieczek, Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza, Krystyna Kieferling, Elżbieta Tkacz - dyr. MBP w Jarosławiu, pisarz historyk i publicysta Zbigniew Branach, Jan Kisiel - prezes Związku Inwalidów Wojennych w Jarosławiu, historycy - nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, prezes PCK o. Jarosław Józef Marmurowicz, przewodnicząca samorządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PWSZ w Jarosławiu Helena Marmurowicz i in. Iwona Lis - jest jarosławianka, ukończyła studia magisterskie na Akademii Rolniczej w Krakowie, studia podyplomowe na WSP w Rzeszowie, jest doktorem nauk ekonomicznych (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie), obecnie przygotowuje habilitację z ekonomii. Obecnie pracownik naukowy w WSZ w Rzeszowie oraz w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu jako naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej.

 

Pomocy w wydaniu książki udzielił Burmistrz Miasta Jarosławia i Starosta Jarosławski.

Iwona Międlar
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(03.04.2009 | aktualizacja 03.04.2009 14:29)
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31