Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2009 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Kontrole budynków socjalnych

W wyniku tragicznych wydarzeń w Kamieniu Pomorskim w okresie świątecznym, zostały w trybie pilnym przeprowadzone kontrole jarosławskich budynków z mieszkaniami socjalnymi.

 

W nawiązaniu do tragicznych wydarzeń podczas Świąt Wielkiej Nocy w Kamieniu Pomorskim, informujemy, iż Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. w Jarosławiu na zlecenie Burmistrza Miasta Jarosławia zaraz we wtorek podjęło decyzję o przeprowadzeniu kontroli we wszystkich budynkach z mieszkaniami socjalnymi w naszym mieście. Jarosław posiada cztery takie budynki: (ale nie wyczerpuje to całkowicie liczby mieszkań socjalnych - część z nich znajduje się w budynkach komunalnych). Są to budynki usytuowane:

  • 1. Przy ul. Wróblewskiego - 18 mieszkań socjalnych, to są nowe budynki, spełniają wszelkie normy, z zakresu tzw. ppoż., nadzoru budowlanego itd.
  • 2. Przy ul. Bocznej Szczytniańskiej - 12 mieszkań - budynek adaptowany po budynku administracyjno-biurowym, oddany do użytku w 2006 r. spełnia także normy z zakresu ppoż., nadzoru budowlanego. itd. Znajdują się tam mieszkania socjalne i komunalne.
  • 3. Blok z mieszkaniami rotacyjnymi i socjalnymi położony przy ul. Przemyskiej 17 i 17 a. Pod względem bezpieczeństwa stan zadowalający, z uwagi na sytuację w wyniku kontroli zlecono w trybie pilnym przeprowadzenie wymiany instalacji elektrycznej w maju. Wcześniej wymiana zaplanowana była na koniec drugiego kwartału br.
  • 4. Budynek przy ul. Rybackiej 40 - mieszkania socjalne i komunalne stan najgorszy.

We wszystkich wymienionych budynkach została przeprowadzona kontrola 15 kwietnia br. w składzie: prezes PGKiM, kierownik Administracji Domów Mieszkalnych z zastępcą, inspektor nadzoru budowlanego. Na bieżąco wymienia się i montuje tablice informacyjne o drodze ewakuacyjnej, numerach alarmowych, które powinny wisieć w widocznym miejscu. Kontroli także poddawano hydranty, instalacje itd.

Największym jednak problemem, jest świadomość mieszkańców, niejednokrotne kontrole wykazały zastawianie dróg ewakuacyjnych różnymi sprzętami, niestety po ich usunięciu w wyniku kontroli, sprzęty te wracały dosłownie za chwile na swoje stare miejsca. Jak podkreśla prezes PGKiM najlepiej zabezpieczone urządzenia i budynki, mogą stanowić zagrożenie dla ich użytkowników, jeśli np. będzie zastawiana droga ewakuacyjna.

Iwona Międlar
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(16.04.2009 | aktualizacja 16.04.2009 14:12)
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31