Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2009 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wielka Majówka 2009

Przygotowane atrakcje jak finał I edycji programu „Masz Talent”, spotkanie z aktorami serialu „Plebania” oraz występy gwiazd wieczoru podczas tegorocznej Majówki, przyciągnęły na jarosławski rynek licznie zgromadzoną publiczność.

1 maja od godz. 16.30 na scenie prezentował się jarosławski zespół ROAM oraz solistki i zespół GET BREAK z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Podczas pierwszej części finału programu „Masz Talent" zostali wyłonieni zwycięzcy nagród, w tym nagrody głównej - laptopa, ufundowanego przez Jarosławską Fundację „POMOCNA DŁOŃ". Spośród 10 osób występujących przed komisją w składzie: przewodniczący: Tomasz Szczepanik - lider zespołu PECTUS, zastępca: Alicja Zając - prezes Jarosławskiej Fundacji „POMOCNA DŁOŃ", członkowie: dr Jacek Ścibor - artysta muzyk, Anna Arciszewska - redaktor z TVP3 Rzeszów, Wiktor Marut - instruktor MOK w Jarosławiu wybrano trójkę najlepszych.

Główna nagroda (laptop) trafiła w ręce Kingi Zalot z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu za śpiew.

Ewelina Przybył z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu  została doceniona przez publiczność za wykonanie piosenki Maryli Rodowicz.

Dominik Murawski z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Jarosławiu otrzymał wyróżnienie za pokaz parkour połączony z elementami akrobatyki.

Publiczność mogła również obejrzeć występ trzyosobowego zespołu Y-CLAN. Panowie zachwycili wszystkich swoją sprawnością fizyczną i niezwykle trudnymi układami choreograficznymi.

O godz. 20.00 rozpoczął się koncert gwiazdy wieczoru, zespołu PECTUS. Atmosfera podczas jego występu była niezwykle gorąca.

Tego dnia imprezę prowadził Paweł Sroka - instruktor MOK.

 

2 maja mieszkańcy Jarosławia i nie tylko mogli spotkać się z aktorami popularnego serialu „Plebania":

Włodzimierzem Matuszakiem
(ks. Antoni Wojtowicz proboszcz Tulczyna),
Katarzyną Łaniewską (Józefina Lasek „babcia Józia", gospodyni proboszcza w Tulczynie),
Bernadettą Machałą-Krzemińską (Krystyna Cieplak-Walencik, siostra proboszcza),
Katarzyną Skarżanką (Wanda - pracowniczka urzędu gminy, narzeczona Zbyszka),
Stanisławem Górką (Zbigniew Sroka,były mąż Haliny, były kościelny),
oraz producentem serialu Stanisławem Krzemińskim.

W tym celu, w Wielkiej Izbie Rynek 6 o godz. 16.00 została zorganizowana konferencja prasowa, na której wszystkich obecnych przywitał organizator Wielkiej Majówki 2009 - Burmistrz Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski. Aktorzy zostali przyjęci przez jarosławian niezwykle ciepło. Odpowiadali na wiele pytań związanych z serialem „Plebania" i planami aktorów wychodzącymi poza serial. Nie mogło zabraknąć także pytań, dotyczących samego Jarosławia i wrażeń aktorów z pobytu w naszym mieście.

Po spotkaniu z aktorami na scenie można było oglądać występy zespołów Powiatowego Ogniska Baletowego z Jarosławia przeplatane konkursem wiedzy o „Plebanii". Konkurs prowadzili aktorzy: Bernadetta Machała-Krzemińska i Włodzimierz Matuszak. Publiczność okazała się doskonale zorientowana w serialowych perypetiach bohaterów.

O godz. 18.30 rozpoczęła się druga część finału programu „Masz Talent". Dziesięciu uczestników oceniała komisja w składzie: przewodnicząca: Joanna Mordarska - naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w Urzędzie Miasta Jarosławia, zastepca: Aneta Fila - właścicielka Biura Turystyki „POLONEZ" w Jarosławiu, członkowie: Elżbieta Tkacz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu, aktorzy z serialu „Plebania": Katarzyna Łaniewska, Katarzyna Skarżanka, Stanisław Górka oraz Anita Banaś - inspektor w Wydziale Kultury, Turystyki i Promocji Miasta.

Obrady komisji przebiegały bardzo burzliwie. Głosy były podzielone co do przyznania pierwszego miejsca. Ostatecznie podczas głosowania 4 do 2, przy 1 głosie wstrzymującym się laptop ufundowany przez Burmistrza Miasta Jarosławia Andrzeja Wyczawskiego trafił w ręce Bartosza Cebuli z Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu za film pt. „Homicida". Artyści byli pod wielkim wrażeniem telentu młodego "filmowca". Dlatego też poza główną nagrodą Bartosz otrzymał od producenta "Plebanii" zaproszenie do Warszawy na plan serialu.

Drugą osobą, która wywarła ogromne wrażenie na komisji był Dominik Wołoszyn z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu. Otrzymał voucher na wyjazd do Lwowa ufundowany przez Biuro Turystyki POLONEZ, mp 4 oraz kontrakt na występy podczas miejskich imprez kulturalnych.

Dodatkowo wyróżnieni zostali:

Bernadeta Pusiarska z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Ogólnokształcących w Jarosławiu za śpiew - otrzymała voucher na wyjazd do Lwowa ufundowany przez Biuro Turystyki POLONEZ z Jarosławia oraz Marek Lisańczuk z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Jarosławiu za grę na perkusji. Otrzymał kontrakt na występy podczas miejskich imprez kulturalnych oraz zaproszenie od producenta serialu „Plebania" do Warszawy.

Po wręczeniu nagród przez burmistrza Andrzeja Wyczawskiego i komisję konkursową aktorzy zaśpiewali dla publiczności piosenkę tytułową z serialu „Plebania". Następnie można było posłuchać jarosławskiego zespołu AD REM.
Tego wieczoru gwiazdą był Piotr Szczepanik.
Od 21.00 wszyscy bawili się przy muzyce DJ Gabriela Delgado z pokazem świateł laserowych.

Organizator Wielkiej Majówki: Burmistrz Miasta Jarosławia.

Patronat medialny objęli: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów S.A., Nowiny, Życie Podkarpackie, Gazeta Jarosławska, Portal Internetowy „Youth Voice".

Małgorzata Wielgos
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(04.05.2009 | aktualizacja 21.05.2009 08:55)
Wielka Majówka 2009 - 1 maja.
Wielka Majówka 2009 - 1 maja.
dr Jacek Ścibor.
dr Jacek Ścibor.
zespół Y-CLAN.
zespół Y-CLAN.
Gwiazda wieczoru zespół PECTUS.
Gwiazda wieczoru zespół PECTUS.
Wielka Majówka 2009 - 2 maja
Konferencja prasowa w Wielkiej Izbie, Rynek 6 z aktorami z serialu "Plebania".
Wielka Majówka 2009 - 2 maja Konferencja prasowa w Wielkiej Izbie, Rynek 6 z aktorami z serialu "Plebania".
Bernadetta Machała-Krzemińska i Włodzimierz Matuszak - prowadzacy 2 maja Wielką Majówkę w Jarosławiu.
Bernadetta Machała-Krzemińska i Włodzimierz Matuszak - prowadzacy 2 maja Wielką Majówkę w Jarosławiu.
Konkurs wiedzy o serialu "Plebania".
Konkurs wiedzy o serialu "Plebania".
Fot. Małgorzata Wielgos
Fot. Magdalena Rożek
Fot. Magdalena Rożek
Gwiazda wieczoru Piotr Szczepanik.
Gwiazda wieczoru Piotr Szczepanik.
Dyskoteka z pokazem świateł leserowych.
Dyskoteka z pokazem świateł leserowych.
Fot. Małgorzata Wielgos
Archiwum
Marzec 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31