Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2002 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

"JAROSŁAW, MICHALOVCE, VYSKOV, PODKARPACKIE ZAPRASZA"

W tym roku po raz pierwszy uczestniczylismy w XII Krakowskim Salonie Turystycznym, który odbył się w dniach 12-14 kwietnia w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Honorowy Patronat nad XII Krakowskim Salonem Turystycznym objął: Marszałek Województwa Małopolskiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Wojewoda Małopolski.

Urząd Miasta Jarosławia zajmował wspólne stoisko z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Współwystawcami ze strony Urzędu Marszałkowskiego byli: Informacja Turystyczna Rymanów Zdrój, Centrum Informacji Turystycznej w Przemyślu, Gospodarstwo Agroturystyczne w Bóbrce, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, oraz Muzeum Lalek w Pilźnie. Z kolei Urząd Miasta Jarosławia prezentował swoją ofertę z zagranicznymi partnerami tj. miastem Michalovce na Słowacji oraz Miastem Vyskov w Czechach. Popularność i niepowtarzalność wystroju stoiska niewątpliwie zawdzięczamy Panu Andrzejowi Kuszowi współwystawcy z Bóbrki, który wykonywał przepiękne kompozycje kwiatowe z bibuły.

Nasze uczestnictwo nie było przypadkowe, gdyż Krakowski Salon Turystyczny to największa w południowej Polsce cykliczna impreza turystyczna organizowana już od 1993 roku. Poprzedni Krakowski Salon Turystyczny zgromadził 133 wystawców i ponad 8500 odwiedzających. Dzięki jeszcze większemu zainteresowaniu w tym roku, stworzył doskonałe warunki dla promocji atrakcji turystycznych regionu i jego miejscowości. Już pierwszego dnia ekspozycja Jarosławia, Michaloviec i Vyskova przyciągała swoją bogatą ofertą wielu zwiedzających. Nowe folderki o Jarosławiu usystematyzowane w działy: "Turystyka", "Zabytki", "Kultura", "Świątynie" - przygotowane przez Andrzeja Wyczawskiego - rozeszły się błyskawicznie w ilości 3500 sztuk. Zawierają one pełne informacje nie tylko o bazie noclegowej i gastronomicznej Jarosławia i okolic, ale cenniki usług, telefony, adresy i kontakty - słowem wszystko co niezbędne dla turysty. Dzięki wcześniejszym spotkaniom z branżą turystyczną Jarosławia na targach znalazły się najnowsze oferty jarosławskich biur turystycznych, kalendarz imprez Koła Przewodników i Pilotów Wycieczek w Jarosławiu, Stowarzyszenia "Alpejczyk", oferta jarosławskiego Muzeum, Kalendarz imprez kulturalnych, foldery i informacje z biur turystycznych, hoteli i restauracji jarosławskich. Jednocześnie rozszerzenie tych informacji można było znaleźć na oficjalnej stronie Jarosławia www.jaroslaw.pl, ze specjalnie uruchomionym blokiem "TURYSTYKA".

Szczególne zainteresowanie wśród zwiedzającej publiczności, budziła propozycja dotycząca imprez kulturalnych w naszym mieście. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej "Pieśń Naszych Korzeni", ciągle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem stałych bywalców, ale także tych, którzy usłyszeli o nim po raz pierwszy. Przez wszystkie dni otwarcia KST, zapraszaliśmy odwiedzających do Jarosławia wśród których można było spotkać wiele osób bardzo ciepło i serdecznie mówiących o Jarosławiu i jego okolicach. Na koniec pragniemy podziękować wszystkim podmiotom lokalnej branży turystycznej, a przede wszystkim: JAROSŁAWSKIEMU KOLE PRZEWODNIKÓW, Biurom Turystycznym "JAROSŁAW" i "TURYSTA", "POLONEZ" oraz Motelowi "PEGAZ" za przekazane oferty usług do rozdania publiczności i wszystkim zainteresowanym współpracą, podczas XII Krakowskiego Salonu Turystycznego.

Andrzej Wyczawski
(12.04.2002 | aktualizacja 30.11.2007 16:32)
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31