Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2009 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Piękno poezji i ...

Imprezą nieodłącznie związaną z Jesiennymi Impresjami Artystycznymi jest Turniej Poetycki o Laur Impresji, który odbył się 22 października 2009 w Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestników Turnieju oceniała komisja artystyczna w składzie: Anna Gajda – poetka, Elżbieta Tkacz – dyrektor MBP w Jarosławiu oraz Zofia Kolasa – gł. instruktor MOK. Jurorzy po wysłuchaniu 25 osób w kategorii „recytacji”, 2 osób w kategorii „poezji śpiewanej” oraz 3 osób w kategorii „twórczość własna” ogłosili werdykt.
Plejada uczestniczek Lauru Impresji.
Plejada uczestniczek Lauru Impresji.
Paweł Sroka w monodramie "Bobok" - w reż. i wg scenariusza Barbary Płocicy na podstawie opowiadania Fiodora Dostojewskiego w przekł. Marii Leśniewskiej. | Fot.  Krzysztof Mruk.
Paweł Sroka w monodramie "Bobok" - w reż. i wg scenariusza Barbary Płocicy na podstawie opowiadania Fiodora Dostojewskiego w przekł. Marii Leśniewskiej.
Fot. Krzysztof Mruk.

W kategorii recytacji przyznano: Nagrodę Główną - „LAUR IMPRESJI" Monice Siarze z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Jarosławiu,  II miejsce - Sylwii Gawurze z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, III miejsce - Agacie Szkodzie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. 

Wyróżnienia w tej kategorii stały się udziałem: Joanny Żyły - Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, Agaty Sochy - Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Aleksandry Sochy - Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, Agaty Skobyłko - Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, Małgorzaty Michalik - Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, Anny Stańko - Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Jarosławiu, Karola Bieńka - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. 

W pozostałych kategoriach Komisja nie przyznała nagród i wyróżnień.

Dla uczestników wystąpiła Grupa Teatralna "Plaster" z MOK ze spektaklem "Wojna Lemurów" wg Leszka Kołakowskiego w reż. Pawła Sroki oraz Paweł Sroka w monodramie "Bobok" - w reż. i wg scenariusza Barbary Płocicy na podstawie opowiadania Fiodora Dostojewskiego w przekł. Marii Leśniewskiej.

Andrzej Zgryźniak
Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
(23.10.2009 | aktualizacja 26.10.2009 13:54)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31