Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2009 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Konkurs ekologiczny „Przynieś z domu do GPZON-u” rozstrzygnięty !

Wczoraj, 16 grudnia 2009 r., w Wielkiej Izbie (Rynek 6) miało miejsce podsumowanie konkursu ekologicznego „Przynieś z domu do GPZON-u”, przeprowadzonego w dniach 16-20 listopada br. Podczas spotkania Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia Bogdan Wołoszyn oraz Prezes PGKiM Sp. z o.o. w Jarosławiu Krzysztof Sopel, wręczyli dyrektorom placówek oświatowych nagrody i podziękowania za udział w konkursie.
W kategorii Szkoły Podstawowe: miejsce I zajęła Szkoła Podstawowa nr 7. | Fot.  Małgorzata Młynarska
W kategorii Szkoły Podstawowe: miejsce I zajęła Szkoła Podstawowa nr 7.
Fot. Małgorzata Młynarska
Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia Bogdan Wołoszyn.
Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia Bogdan Wołoszyn.
Prezes PGKiM Sp. z o.o. Krzysztof Sopel.
Prezes PGKiM Sp. z o.o. Krzysztof Sopel.
Zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Marta Płoszaj.
Zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Marta Płoszaj.
Podziękowania dla Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Magdaleny Lehnart.
Podziękowania dla Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Magdaleny Lehnart.
Podziękowania dla zastępcy burmistrza Bogdana Wołoszyna.
Podziękowania dla zastępcy burmistrza Bogdana Wołoszyna.

Była to II edycja konkursu „Przynieś z domu do GPZON-u", zainicjowanego w ubiegłym roku przez Urząd Miasta Jarosławia oraz PGKiM Sp. z o.o. w Jarosławiu.

Organizatorom zależało na propagowaniu wśród dzieci i młodzieży idei selektywnej zbiórki odpadów, wyrabiania nawyków prawidłowej ich segregacji oraz kształtowania postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne. Tym razem tematyka dotyczyła konkretnie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.  Zadanie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych - bo takie dwie kategorie były przewidziane - polegało na wyszukaniu w otoczeniu (mieszkania, strychy, komórki) zepsutych lub bezużytecznych urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz przyniesieniu ich w wyznaczonych dniach do szkoły, za co przyznawane były punkty.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 10 szkół - 4 gimnazja i 6 szkół podstawowych. Uczniowie z pomocą dorosłych łącznie zebrali imponującą ilość odpadów - ok. 7 ton. Obsługę techniczną tj. odbiór odpadów, transport do punktu zbiórki, magazynowanie oraz ich przekazanie do odbiorcy, zapewniło PGKiM Sp z o.o.  w Jarosławiu, za co w tym miejscu dziękujemy.

Na spotkaniu, w imieniu naczelnika  Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Zbigniewa Piskorza, wszystkich przywitała zastępca naczelnika Marta Płoszaj. Przybliżyła regulamin konkursu, jego cele oraz odczytała następujące wyniki konkursu:

W kategorii Szkoły Podstawowe :

Miejsce I zajęła Szkoła Podstawowa nr 7,  
Miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa nr 9,
Miejsce III zajęła Szkoła Podstawowa nr 6.

W kategorii Gimnazjum :

Miejsce I zajęło Publiczne Gimnazjum Nr 3,
Miejsce II zajęło Publiczne Gimnazjum Nr 2.

Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono symboliczne upominki. Wszyscy otrzymali również plakaty promujące program „Kochasz dzieci nie pal śmieci" zainicjowany przez fundację ekologiczną ARKA, z którą Gmina Miejska Jarosław nawiązała współpracę.

Korzystając z okazji, zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn podziękował dyrektorom i przedstawicielom szkół za aktywny wkład  i zaangażowanie w edukację ekologiczną młodzieży, zachęcił placówki do dalszej współpracy z naszym miastem oraz złożył życzenia świąteczne.

Ponadto podziękowania przekazał prezes Krzysztof Sopel oraz zapewnił o dalszej, chętnej współpracy z placówkami oświatowymi w zakresie promowania ochrony środowiska przez podejmowanie podobnych inicjatyw. Podzielił się dodatkowymi pomysłami związanymi z tym tematem, których efektem - poza edukacją najmłodszych -będzie również dobra zabawa.

Dyrektorzy odwdzięczyli się, wręczając symboliczny kwiat "gwiazdy betlejemskiej" na ręce Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Magdaleny Lehnart oraz zastępcy burmistrza Bogdana Wołoszyna.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowe przez Urząd Miasta Jarosławia oraz PGKiM Sp. z o.o. w Jarosławiu.

Małgorzata Młynarska
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(17.12.2009 | aktualizacja 18.12.2009 11:32)
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30