Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

XIII Spotkania Teatralne „Jasełka 2010”

Trzydzieści sześć teatralnych formacji zaprezentowało się podczas XIII Spotkań Teatralnych „Jasełka 2010” , zorganizowanych przez Urząd Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.

Komisja konkursowa w dniach 14-15 oraz 19 stycznia oceniała występujących według trzech kategorii wiekowych: gimnazja, szkoły podstawowe i przedszkola.

Młodzi aktorzy prezentując na różne sposoby historię Bożego Narodzenia, wykazali szacunek do tradycji, kunszt aktorski oraz niejednokrotnie oryginalne i nowatorskie ujęcie świąt Bożego Narodzenia, a oprawa muzyczna, scenografia, kostiumy i reżyseria były znakomitym dopełnieniem przeglądu.

Powołana przez organizatorów komisja artystyczna przeglądu w składzie: Barbara Płocica- teatrolog, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Elżbieta Tkacz - dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu, Paweł Sroka - instruktor teatralny Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, po obejrzeniu wszystkich jasełkowych prezentacji przyznała nagrody i wyróżnienia.

Nagrodę Specjalną dla Zespołu „Stella Domini" z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Jarosławiu za „najbardziej wzruszające, szczere jasełka, scenariusz, piękne kostiumy i muzykę oraz opiekę pedagogiczną nad wykonawcami".

Oraz nagrody dla:

Zespołu Teatralnego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Jarosławiu za „twórcze wykorzystanie klasycznego repertuaru do realizacji widowiska jasełkowego, za prawdę sceniczną oraz zaangażowanie wykonawców", Gromady Zuchowej „Leśne duszki" ze Szkoły Podstawowej w Jankowicach za „oryginalny scenariusz, wdzięk i szczerość małych wykonawców, estetykę i walory muzyczne przedstawienia", Teatrzyku ze Szkoły Podstawowej w Piwodzie filia w Cetuli za „oryginalny scenariusz, wykorzystanie wątków miejscowej tradycji ludowej w przedstawieniu, urok małych wykonawców i oprawę plastyczną wykonawców, Teatrzyku „Fux" z Zespołu Szkół w Wiązownicy za „oryginalny scenariusz, kulturę słowa małych wykonawców i swobodę sceniczną wykonawców, nowatorskie rozwiązania scenograficzne i oprawę muzyczną jasełek", Zespołu Teatralnego „Menczester" ze Szkoły Podstawowej w Manasterzu za „oprawę plastyczną jasełek, za piękne kostiumy oraz aktywność sceniczną wykonawców", Teatrzyku „Jagódki" ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu za „ urocze przedstawienie jasełkowe, zdyscyplinowanie i szczerość małych wykonawców i walory muzyczne przedstawienia", Teatrzyku „Szalona Dwudziestka" z Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Jarosławiu za „oryginalny scenariusz, oprawę muzyczną jasełek i zaangażowanie sceniczne aktorów", Zespołu „Wesoła Gromadka" z Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce za „barwne, żywiołowe jasełka, nawiązujące do tradycji kolędowania z Gwiazdą i Turoniem, spontaniczną grę sceniczną, Zespołu „Wiercidryle" z MOK Jarosławiu za „pełne ekspresji przedstawienie jasełkowe i żywiołową grę wykonawców oraz oprawę muzyczną jasełek", Grupy pożarniczej z Malawy za „dojrzałą grę aktorów, oryginalne kostiumy i oprawę muzyczną jasełek", Teatrzyku „Wiercipiętki" z Parafii p.w. Bożego Ciała w Jarosławiu za „urocze, bardzo dynamiczne jasełka w wykonaniu małych aktorów, którzy pięknie mówią i są bardzo autentyczni".

Ponadto wyróżnienia przyznano dla:

Teatrzyku ze Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, Zespołu „Dziewiąteczki" ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Jarosławiu, Teatrzyku ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu, Teatrzyku „Promyk" z Zespołu Szkół w Dąbrowicy, Teatrzyku z Zespołu Szkół w Wierzbnem, Teatrzyku „Jagódki" ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu, Zespołu jasełkowego ze Szkoły Filialnej w Bystrowicach, Teatrzyku „Wesołe Skrzaty" ze Szkoły Podstawowej w Powodzie, Teatrzyku ze Szkoły Podstawowej w Wetlinie, Teatrzyku ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku Górnym , Teatrzyku z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu, Teatrzyku z Publicznego Gimnazjum w Zarzeczu, Grupy Teatralnej z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, Grupy Teatralnej z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Licealnych w Pawłosiowie, Teatrzyku z Ośrodka Kultury w Wierzawicach, Publicznego Gimnazjum w Powodzie.

Nagrodę indywidualną otrzymała Czesława Orzechowska ze Szkoły Podstawowej w Piwodzie filia w Cetuli za oprawę plastyczną jasełek.

Ponadto przyznano wyróżnienia indywidualne dla: Pani Agaty Borysowicz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu za reżyserię przedstawienia, Magdaleny Chwajta z Grupy Teatralnej przy Zespole Szkół w Malawie, Panu Waldemarowi Wiatr za opracowanie muzyczne jasełek oraz Pani Iwonie Orzechowskiej - Wiatr za reżyserię przedstawienia.

Indywidualne wyróżnienia dla uczniów- aktorów otrzymali: Jakub Hanula za rolę  Pastucha z Teatrzyku „Wiercidryle" z MOK Jarosławiu, Patryk Dańko z Grupy Teatralnej przy Zespole Szkół w Malawie, Kacper Kroczek z Teatrzyku „Wiercidryle" z MOK Jarosławiu za rolę Heroda, Robert Nowak z Grupy Teatralnej przy Zespole Szkół w Malawie za rolę Św. Józefa.

Wysoki poziom, śliczne nastrojowe przedstawienia jasełkowe, świeżość i umiejętności wokalne zaprezentowały maluszki z jarosławskich Przedszkoli nr: 1, 3, 9, 4, 10, 8, 12 oraz z Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP.

 

Magdalena Rożek
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(20.01.2010 | aktualizacja 21.01.2010 09:11)
Fot. Magdalena Rożek
Przedstawiciele Grupy Pożarniczej z Malawy (k/Rzeszowa) odbierają wyróżnienie dla zespołu. | Fot.  Krzysztof Mruk
Przedstawiciele Grupy Pożarniczej z Malawy (k/Rzeszowa) odbierają wyróżnienie dla zespołu.
Fot. Krzysztof Mruk
Fot. Krzysztof Mruk
Nagroda dla Zespołu  ze Specjalnego  Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jarosławiu. Odbiera wychowaca Bogusław Stec, który również otrzymał dyplom za talent aktorski i reżyserię przedstawienia. | Fot.  Krzysztof Mruk
Nagroda dla Zespołu ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jarosławiu. Odbiera wychowaca Bogusław Stec, który również otrzymał dyplom za talent aktorski i reżyserię przedstawienia.
Fot. Krzysztof Mruk
Fot. Krzysztof Mruk
Beata Kamińska prowadząca trzy nagrodzone teatrzyki: z Ośrodka Kultury w Wierzawicach, "Wesoła Gromadka" z GOK w Kuryłówce, "Promyk" z Zespołu Szkół w Dąbrowicy (powiat leżajski).Otrzymała również dyplom za reżyserię. Uczestniczyła w imprezie po raz 12. | Fot.  Krzysztof Mruk
Beata Kamińska prowadząca trzy nagrodzone teatrzyki: z Ośrodka Kultury w Wierzawicach, "Wesoła Gromadka" z GOK w Kuryłówce, "Promyk" z Zespołu Szkół w Dąbrowicy (powiat leżajski).Otrzymała również dyplom za reżyserię. Uczestniczyła w imprezie po raz 12.
Fot. Krzysztof Mruk
Przestawicielka Grupy Teatralnej z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Licealnych w Pałosiowie odbiera wyróżnienie. | Fot.  Krzysztof Mruk
Przestawicielka Grupy Teatralnej z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Licealnych w Pałosiowie odbiera wyróżnienie.
Fot. Krzysztof Mruk
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30