Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dzień Dziecka w Jarosławiu

1 czerwca to dzień, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tegoroczne święto w Jarosławiu upłynęło pod znakiem szeregu zabaw, wielu atrakcji, konkursów a przede wszystkim radosnego uśmiechu.

Świętowanie rozpoczęło się od godzin porannych, kiedy to dzieci zmierzały na halę widowiskową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Burmistrza Adolfa Dietziusa.  Zabawę zapoczątkowało malowanie barwnego pociągu marzeń opartego na motywach znanej bajki Jana Brzechwy pt. "Lokomotywa".

Bardzo ciekawym punktem zabawy dla dzieci była możliwość wykonania projektu miasta z wykorzystaniem tektury i papieru w ramach zabawy "Miasto w którym zamieszkam" oraz  namalowanie "plakatu przyszłości".

Dzieci wykonały również kostiumy z papieru, które posłużyły do przedstawienia krótkiego występu artystycznego o nazwie "Papierowy teatr". Główne role w spektaklu na podstawie bajki Jana Brzechwy pt. „Na straganie" zagrały dzieci przebrane w wykonane przez siebie stroje. Na scenie gościły m.in.: brukselka, burak, kapusta, seler i marchewka.

Wśród bawiących się dzieci obecnych na hali MOSiR był również Pan Bogdan Wołoszyn Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia. W słowach skierowanych do najmłodszych życzył samych pogodnych, szczęśliwych dni w życiu oraz aby na co dzień z ich twarzy nie znikał uśmiech.

Atrakcją dnia była zabawa na "Najciekawszą twarz", w której każdy z uczestników mógł poddać się fantazji malujących twarze i nieco  zmienić w tym dniu swój wygląd.

W trakcie imprezy dzieci  śpiewały piosenki znanych artystów w zabawie karaoke.

Bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci okazała się możliwość spróbowania swoich sił w  strzelaniu z łuku. Zawodnicy z sekcji łuczniczej UKS przy ZSTiO w Jarosławiu zaprezentowali również swoje umiejętności strzelając w sam środek tarczy.

Członkowie Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej zaprezentowali szybowiec, który można było nie tylko podziwiać ale i zasiąść za jego sterami.

Dzieci zaproszone zostały  do zabawy z zawodnikami ZNICZA JAROSŁAW w piłkę koszykową. Po krótkim pokazie umiejętności zawodników uczniowie mogli zmierzyć się w rzutach do kosza oraz innych przygotowanych konkursach.

Imprezę uświetniła ogromna kolorowa zjeżdżalnia dla dzieci, do której kolejki nie było końca. Frajdą okazały się balony napełnione helem, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Za udział w konkursach i zabawach wszystkie dzieci otrzymały  słodycze.

Uczniowie „kółek dziennikarskich" zbierali materiały do artykułu na temat „Dnia Dziecka" - robili zdjęcia, przeprowadzali krótkie wywiady z uczestnikami zabawy oraz jej organizatorami. Wszystkie opracowane artykuły zamieszczane zostaną docelowo na stronie internetowej miasta Na wszystkie z niecierpliwością czekamy!

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Miasta Jarosławia, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Burmistrza Adolfa Dietziusa w Jarosławiu.             

Rafał Żelazo
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(04.06.2010 | aktualizacja 09.06.2010 08:18)
Fot. Rafał Żelazo
Pan Bogdan Wołoszyn Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia
Pan Bogdan Wołoszyn Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31