Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Podwójny projekt unijny zakończony...

Niewielki zieleniec w centrum miasta przy ul. Kraszewskiego zyskał nowe oblicze. Krzewy i drzewka, kilkadziesiąt ławek, nowe alejki i odrestaurowana fontanna wieczorem podświetlana, to efekt projektu unijnego prowadzonego równocześnie w Jarosławiu i Humennem na Słowacji.
Fot. Iwona Międlar

Budżet miasta remont kosztował 90 tys. zł, pozostałe środki w wys. 480 tys. zł otrzymaliśmy z Unii Europejskiej. 13 stycznia 2010 r. pomiędzy Gminą Miejską Jarosław i Ministrem Rozwoju Regionalnego podpisana została umowa o współfinansowanie remontu parku ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 - Projekt „Zielone dziedzictwo - Parki Jarosławia i Humennnego". Dzięki temu możliwe było dokończenie prac remontowych parku.

Nowego oblicza nabrałą zieleń w parku, wyrównano powierzchnię terenu - wcześniej była spora różnica pomiędzy alejkami a trawnikami, pojawiły się nowe drzewa, wkomponowane z żywopłotami i krzewami ozdobnymi - w sumie ok. 1 400 sztuk. Park o łącznej powierzchni 0,68 ha, wyposażono w dodatkowo 30 ławek.

Sporą szansą dla naszego miasta jest pozyskiwanie środków unijnych prowadzonych w ramach tzw. programów transgranicznych. Tzw. lustrzany projekt zdobył wysokie notowania i dzięki temu można było w Jarosławiu odnowić zupełnie to miejsce, a w Humennem odrestaurować park przy zamku- jak widać unijne projekty to nie tylko wielkie przedsięwzięcia o wielkomilionowym budżecie, ale także mniejsze, które także bardzo cieszą i korzystamy z nich chętnie" - powiedział burmistrz Andrzej Wyczawski. 

Prace trwały kilka miesięcy, teraz pozostało już tylko cieszyć się zagospodarowanymna nowo parkiem miejskim. Symboliczne przecięcie wstęgi miało miejsce 2 lipca przy udziale burmistrza Andrzeja Wyczawskiego, zastępców Stanisława Misiąga i Bogdana Wołoszyna oraz wiceprzewodniczących RM Jarosława Pagacza i Mariana Kozłowskiego, radnych miejskich, posła Mieczysława Golby, ks. dziekana Jana Jagustyna, który poświęcił miejsce, przedstawicieli spółek miejskich i służb mundurowych, wykonawców zadania, pracowników Urzędu Miasta i jarosławian. 

W załączniku historia tego miejsca autorstwa Zbigniewa Zięby. 
GALERIA: http://www.jaroslaw.pl/warto-wiedziec/id34,Otwarcie-parku-im.-Baski-Puzon.html

Iwona Międlar
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(05.07.2010 | aktualizacja 05.07.2010 12:55)
Archiwum
Kwiecień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30