Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Letnie wyjazdy rozpoczęte

Dzieci i młodzież z naszego miasta korzystając ze współpracy partnerskiej z miastami zagranicznymi udała się na zasłużony letni wypoczynek.

Tradycyjnie od kilku lat w okresie wakacyjnym grupa dzieci i młodzieży z naszego miasta ma możliwość uczestniczyć w Międzynarodowym - Letnim Obozie Młodzieży z Miast Partnerskich, którego organizatorzy stawiają sobie za cel m.in. poznanie kultury sąsiednich państw, nawiązanie nowych (zagranicznych znajomości, przyjaźni), pokonanie granic kulturowych i komunikacyjnych.

W bieżącym roku w okresie od 3 do 13 lipca organizatorem takiego obozu jest nasze miasto partnerskie Michalovce na Słowacji. Miejscem obozowania Ośrodek Rekreacyjno - Sportowy Slnava na Zemplinskiej Sirawie w okolicy Klokocov - Polkov niedaleko Michaloviec.      

Na zasłużony wypoczynek na zaproszenie Burmistrza Michaloviec p. Viliama Zahorcaka udała się dziesięcioosobowa grupa młodzieży (wraz z opiekunem) ze wszystkich szkół gimnazjalnych naszego miasta. Wyjazd stanowi nagrodę za osiągnięcie w minionym roku szkolnym dobrych wyników w nauce, wzorowe zachowanie oraz aktywność sportową lub artystyczną w życiu szkoły.    

Oprócz gospodarzy i młodzieży z naszego miasta w obozie uczestniczy również młodzież z czeskiego VYSZKOVA, węgierskiego SATORALJAUJHELY oraz UŻGORODU z Ukrainy.

            Wiele atrakcji czeka również na dzieci ze świetlicy Profilaktyczno - Wychowawczej „U Kolpinga" prowadzonej przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu, które w dniach 22 - 30 lipca br. wypoczywać będą u niemieckich przyjaciół w mieście Dingelstaet. Wraz z opiekunami do tego miasta partnerskiego udaje się grupa 10-ciu dzieci.

Dzieciom wypoczywającym oraz mającym się udać na zaplanowany wakacyjny wypoczynek  życzymy samych pogodnych dni, dużo uśmiech i radości.

Jesteśmy przekonani, że zagwarantowane przez organizatorów obozów przeżycia, na długo utkwią w pamięci dzieci i młodzieży (nie tylko) z naszego miasta, a nawiązane przyjaźnie i znajomości będą się rozwijać również po zakończeniu obozów.           

 

Marek Piotrowski
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(07.07.2010 | aktualizacja 07.07.2010 15:16)
Archiwum
Kwiecień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30