Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Pierwsze nagrody trafiły do przebadanych kobiet

Od dłuższego czasu informowaliśmy o badaniach mammograficznych prowadzonych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, przeznaczonych dla kobiet w wieku od 50 - 69 roku życia. Dzisiaj, 14 lipca br. w Ratuszu sześć Pań odebrało pierwsze nagrody. Wystarczyło tylko przyjąć zaproszenie, poddać się profilaktycznemu badaniu i wrzucić kupon do urny.
Bon premiowy otrzymała Krystyna Wróbel. | Fot.  Małgorzata Młynarska
Bon premiowy otrzymała Krystyna Wróbel.
Fot. Małgorzata Młynarska
Nagrody wręczył zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn.
Nagrody wręczył zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn.
Pierwszą nagrodę - odkurzacz odebrała Barbara Czerepka.
Pierwszą nagrodę - odkurzacz odebrała Barbara Czerepka.
Robot kuchenny dla Danuty Kycik.
Robot kuchenny dla Danuty Kycik.
Ekspres do kawy dla Zofii Haluk.
Ekspres do kawy dla Zofii Haluk.
Suszarkę do włosów i zegarek odebrała Janina Kiszka...
Suszarkę do włosów i zegarek odebrała Janina Kiszka...
oraz Maria Mendyk.
oraz Maria Mendyk.
Upominki wręczyła Małgorzata Górska - prezes Apteki „Vademecum”...
Upominki wręczyła Małgorzata Górska - prezes Apteki „Vademecum”...
oraz Marcin Grząba - przedstawiciel PGNiG.
oraz Marcin Grząba - przedstawiciel PGNiG.

Losowanie nagród odbyło się tydzień wcześniej w kamienicy Attavantich. Spośród kuponów wrzuconych do urny, zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn w obecności komisji wylosował 6, których właścicielki otrzymały dzisiaj nagrody rzeczowe. Odkurzacz trafił do Barbary Czerepki, robot kuchenny do Danuty Kycik, ekspres do kawy otrzymała Zofia Haluk, suszarkę do włosów i zegarek Janina Kiszka oraz Maria Mendyk, natomiast bon premiowy o wartości 500 zł do wykorzystania w Aptece „Vademecum" odebrała Krystyna Wróbel.

Poza głównymi nagrodami ufundowanymi przez: Burmistrza Miasta Jarosławia,   PGNiG,    PHU „Szron",  Emdex, Elektro Market,  Aptekę „Vademecum", Panie otrzymały dodatkowe upominki od Małgorzaty Górskiej - prezes Apteki „Vademecum" oraz Marcina Grząby - przedstawiciela PGNiG.

Nagrody trafiły do czterech mieszkanek Jarosławia i dwóch mieszkanek powiatu, które poddały się badaniu mammograficznemu w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca br.

- Na przestrzeni tych 3 miesięcy zgłosiło się do nas ponad 1000 kobiet, co stanowi 1/3 badanych w przychodni w ciągu roku - podkreślał Radosław Zawada, prezes Przychodni „Almed". Jest to duży sukces i przy założeniu, że w następnych okresach podobna ilość kobiet skorzysta z badań, to mamy szansę na najlepszy wynik na Podkarpaciu - dodał.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Burmistrza Miasta Jarosławia i akcji wysyłania imiennych zaproszeń do mieszkanek Jarosławia. Jedna z nagrodzonych Pań podkreślała, że miała moment zawahania, ale telefon zachęcający do przyjścia na badanie pomógł jej podjąć decyzję, o możliwości wylosowania nagrody dowiedziała się już na miejscu. Dzisiaj wszystkie zgodnie apelowały do tych Pań, jeszcze niezdecydowanych, żeby odrzuciły wszelkie obawy i strach.

W spotkaniu uczestniczyli: zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn, Lesław Strohbach - naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Radosław Zawada - prezes Przychodni „Almed", Justyna Wojciechowska-Piczwajda - pracownik Przychodni „Almed", Małgorzata Górska - prezes Apteki „Vademecum", Marcin Grząba - przedstawiciel PGNiG.

Następne losowania nagród rzeczowych odbędą się 7 października 2010 r. i 7 stycznia 2011 r.

 

Przypomnijmy!

Burmistrz Miasta Jarosławia w ramach programu "Bezpieczny Jarosław" przyłączył się do przedsięwzięcia, podejmując działania mające zachęcić mieszkanki Jarosławia - kobiety w wieku 50-69 lat - do poddania się profilaktycznym badaniom mammograficznym,  w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Od maja br. rozpowszechniane są plakaty i ulotki. Mieszkanki Jarosławia, do których został skierowany program otrzymują imienne zaproszenia na badanie mammograficzne, a dodatkowym elementem zachęcającym do jego przeprowadzenia jest losowanie atrakcyjnych  nagród rzeczowych. Wystarczy wrzucić do urny wypełniony specjalny kupon konkursowy, wręczany Paniom po wykonaniu badaniu.

Jeszcze raz zachęcamy Panie do wykonania profilaktycznego badania (po upływie 24 miesięcy od poprzedniego badania). Wykonywane są bez skierowań!

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(14.07.2010 | aktualizacja 15.07.2010 11:04)
Archiwum
Kwiecień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30