Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Aqua Cracoviana

W poprzednim miesiącu w Galerii Rynek 6 mogliśmy obejrzeć interesującą wystawę fotografii "Krym od A do Z" Moniki Stachnik-Czapli, która stoi na czele KRAKOWSKIEGO KLUBU FOTOGRAFICZNEGO. Aktualnie przenetowana jest w Galerii zbiorowa wystawa fotografii członków Klubu pt. "WODA" (23.08-10.09.2010). Zapraszamy!
Wernisaż: od prawej - Marzena Stęc - komisarz wystawy, Teresa Piątek - dyrektor MOK, Filip Polit - reprezentujący autorów ekspozycji.
Wernisaż: od prawej - Marzena Stęc - komisarz wystawy, Teresa Piątek - dyrektor MOK, Filip Polit - reprezentujący autorów ekspozycji.

„Woda" to temat styczniowej, przeglądowej wystawy Krakowskiego Klubu Fotograficznego. Znany od wieków slogan mówi, że woda jest źródłem życia, już od Arystotelesa uznaje się ją za jeden z czterech żywiołów. Tymczasem dla nas fotografów stała się ona źródłem bogatych fotograficznych inspiracji. Wydawało by się, że to temat oczywisty i bardzo jednolity, że na fotografiach znajdziemy wyłącznie rzeki, jeziora lub morze. A jednak okazało się, że wodnych pomysłów i skojarzeń było dużo więcej. Począwszy od klasycznego pojmowania wody jako rzeki, strumienia lub wodospadu, poprzez różnorodne wariacje na temat wody - wodne odbicia, kałuże, fragmenty fontann, pingwiny i kaczki na wodzie lub różnorodne rekreacyjno-sportowe związki człowieka z wodą, a skończywszy na detalicznym spojrzeniu na wodę jako na krople, bańki mydlane, lód, szron, a nawet mgłę... Oglądając zdjęcia zakwalifikowane do tegorocznej wystawy czuje się więc, że woda jest wszędzie i towarzyszy człowiekowi we wszystkich aspektach życia. I co bardzo ważne dla nas, fotografów - doskonale nadaje się na temat fotograficznych inspiracji i poszukiwań.  O wybór najlepszych spośród wszystkich zgłoszonych na tegoroczną wystawę fotografii poprosiliśmy komisję artystyczną spoza szeregów KKF: Mariana Curzydłę, Wacława Wantucha i Andrzeja Pilichowskiego-Ragno. Na ponad 90 fotografiach wariacje na temat wody prezentuje aż 34 członków KKF. Dziękujemy komisji artystycznej za wybór zdjęć, a życząc wszystkim miłego odbioru naszej wystawy jak co roku przypominamy, że Krakowski Klub Fotograficzny jest zawsze otwarty na propozycje i chętny do podjęcia współpracy z podobnymi jak my pasjonatami w realizacji nowych fotograficznych wyzwań i przedsięwzięć. Serdecznie zapraszamy!

Monika Stachnik-Czapla Prezes KKF

 

Autorzy prac:

Paweł Suder, Janusz Gajewski, Tomasz Wysopal, Barbara Czopek, Daniel Myszkowski, Joanna Garlicka, Monika Stachnik-Czapla, Mirosław Janowski, Janusz Skórski, Katarzyna Skupień, Zdzisław Dec, Mieczysław Libront, Beata Sulikowska, Robert Baś, Tadeusz Fijoł, Paweł Małota, Karolina Nowak, Jan Zych, Anna Bubula, Magda Langer, Zbigniew Kot, Łukasz Lisiecki, Paweł Ficek, Laura Dec, Olga Wysopal. 

Andrzej Zgryźniak
Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
(23.08.2010 | aktualizacja 24.08.2010 08:38)
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31