Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

118,5 dB na jarosławskim rynku

22 sierpnia zakończył się 3-dniowy, jubileuszowy XX Zlot Motocyklowy - Radawa 2010. Wśród wielu atrakcji znalazła się próba ustanowienia na rynku w Jarosławiu rekordu Polski w ilości osiągniętych decybeli.
Fot. Małgorzata Młynarska

Zlot Motocyklowy organizowany już od 20 lat w Radawie należy do jednych z najstarszych zlotów w Polsce. Organizatorzy postarali się, by w tym roku również nie zabrakło atrakcji. Pod hasłem: „Skuteczny Hałas Motocyklowy" 21 sierpnia br. w samo południe, na jarosławskim rynku pojawiło się ponad tysiąc motocykli z zamiarem ustanowienia rekordu Polski w ilości osiągniętych decybeli. Nad jego przebiegiem czuwał kontroler Dionizy Zejer z Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych i to on oficjalnie ogłosił, że osiągnięte w jednej chwili 118,5 dB pozwala wpisać ten wyczyn do „Księgi Rekordów Niezwykłych". Dodatkowo każdy z uczestników zlotu otrzymał certyfikat rekordzisty. Jest to już drugi rekord, który udało się ustanowić w tym roku na jarosławskim rynku. Podczas Dni Jarosławia Teatr Kulinarny Krzysztofa Górskiego przygotował 114-metrowy, ekologiczny szaszłyk.

Parada motocyklowa ulicami miasta i jej wjazd na rynek przyciągnęły wiele osób. Pojawienie się w jednym miejscu ponad tysiąc motocykli robiło wrażenie. Każdej maszynie można się było dokładnie przyjrzeć, zrobić zdjęcie, porozmawiać z uczestnikami zlotu. Przed pobiciem rekordu Jacek Gajda - prezes Stowarzyszenia Motor Bike Drivers Team Jarosław krótko opowiedział o historii zlotu, radny RM Jan Gilowski i wójt gminy Wiązownica Bogusław Ryznar  przekazali życzenia i pozdrowienia wszystkim zgromadzonym na rynku, a najstarsza propagatorka imprezy motocyklowej w Jarosławiu, 89-letnia Eliza Baran otrzymała podziękowania od organizatorów.

Organizacja jubileuszowego zlotu przebiegała nie tylko pod znakiem zapewnienia dobrej zabawy, ale również przyłączenia się do pomocy osobom, które ucierpiały w tegorocznych powodziach - zwłaszcza tym najmłodszym. Pod hasłem:  „Jeden motocykl = jeden zeszyt", we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jarosławiu motocykliści chcą pomóc rodzicom w przygotowaniu swoich dzieci do nadchodzącego roku szkolnego. Stąd pomysł na akcję zakupu podręczników i zeszytów dla tych rodzin. Organizatorzy zlotu deklarują, że zakupią ich tyle, ile motocykli przyjechało na XX Jubileuszowy Zlot Motocyklowy w Radawie.

Organizatorzy imprezy: Motor Bike Drivers Team Jarosław, Burmistrz Miasta Jarosławia, Wójt Gminy Wiązownica, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu oraz Podkarpacka Izba Lekarsko-Weterynaryjna.

Zapraszamy do FOTOGALERII: http://www.jaroslaw.pl/imprezy-miejskie/id44,XX-Jubileuszowy-Zlot-Motocyklowy-Radawa-2010.html

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(23.08.2010 | aktualizacja 23.08.2010 16:34)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31