Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2005 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Barbara Skiba, Janusz Skiba malarstwo i grafika

W Galerii Przedmiotu PSOUU - róg Opolskiej i Rynku czynna jest wystawa Barbary Skiby i Janusza Skiby. Wystawa podzielona jest na dwie części...

Galeria Przedmiotu

 

Janusz Skiba i córka Barbara Skiba mieli w miniony piątek, 8 lipca 2005 r. wystawę graficzno - malarską w Galerii Przedmiotu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu. Obydwoje artyści mieszkają w Zielonej Górze, mimo dość dużej odległości, są związani z Jarosławiem, "tutaj jakiś czas chodziłem do szkoły, są tutaj moi szkolni koledzy…" -jak powiedział na otwarciu wystawy pan Janusz Skiba.

Barbara Skiba uczestniczy w terapii zajęciowej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zielonej Górze, ukończyła osiem klas i "od dziecka maluje; trudno nam znaleźć granicę, od której zaczęła być malarką. Zacząłem po pewnym czasie gromadzić i opisywać jej prace, układały się one w pewne tematyczne bloki, podsuwałem jej materiały, ona miała od zawsze pragnienie tworzenia" - w takich ciepłych słowach o pracach swojej niepełnosprawnej córki opowiadał pan Janusz Skiba. Uzdolnienia artystyczne w rodzinie pp Skibów są powszechne, pan Janusz gromadzi prace i pielęgnuje talent swojej córki Barbary; sam jest także czynnym artystą. Jego grafikę można oglądać w Galerii Przedmiotu, uprawia technikę własną - malarstwo o charakterze graficznym. Prace prezentowane są w obydwu pomieszczeniach Galerii Przedmiotu, większe zapełnione jest ikonograficznymi obrazami Barbary Skiby, pełnymi nasyconych kolorów, bardzo czytelnych w treści, "malowane z tupetem", jak określił pan Janusz Skiba. Natomiast drugie z pomieszczeń udekorowane jest graficznymi pracami ojca Barbary Skiby - pana Janusza. Galeria Przedmiotu tętni życiem, z każdą wystawą ma większe audytorium. Wystawę otworzył pan Damian Waliczek. Prowadzącym Galerię z powodzeniem udaje się ożywić "przedmioty" w Galerii Przedmiotu.

 

 

 

 

 

Iwona Międlar
Biuro Prasowe UM Jarosławia
(12.07.2005 | aktualizacja 29.11.2007 14:06)
Pan Janusz Skiba na tle prac córki Barbary. Fot. Iwona Międlar
Pan Janusz Skiba na tle prac córki Barbary. Fot. Iwona Międlar
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31