Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

"Weź sprawy w swoje ręce..."

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym (TPG) poszukuje osób z jednoczesnym poważnym uszkodzeniem wzroku i słuchu. Poszukiwania mają związek z projektem „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II - Weź sprawy w swoje ręce.", który TPG realizuje w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Źródło: www.tpg.org.pl
Źródło: www.tpg.org.pl

Towarzystwo apeluje, aby w te poszukiwania włączyli się także Państwo:

- Osoby głuchoniewidome ze względu na swoją specyficzną niepełnosprawność mają bardzo utrudniony dostęp do informacji. - tłumaczy Grzegorz Kozłowski, przewodniczący TPG - Z reguły nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, więc jej nie szukają, tylko zamykają się w domach. My im pomagamy wyjść z tej samotności, pokazujemy, na jak wiele ich stać. Żebyśmy mogli to jednak zrobić, musimy wiedzieć, gdzie są takie osoby, dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

Jak pomóc?

Jeśli w Państwa otoczeniu jest osoba z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu, to prosimy, by przekazali jej Państwo informację o projekcie TPG. To ważne, żeby miała ona okazję dowiedzieć się, że do końca 2012 r. może otrzymać bezpłatne, kompleksowe wsparcie. Za pomoc w zrekrutowaniu każdego nowego beneficjenta mogą Państwo otrzymać od TPG wynagrodzenie w wysokości 250 zł brutto.

Czym jest projekt?

Projekt ma charakter ogólnopolski - osoby głuchoniewidome mogą z niego korzystać w miejscu zamieszkania lub w jego niedalekiej okolicy. Specjaliści z TPG pracują indywidualnie z każdym beneficjentem i z każdą beneficjentką, dostosowując ofertę do jego/jej potrzeb i oczekiwań. Wszyscy mogą się dowiedzieć m.in.:

  • jak pracować i nie stracić renty
  • gdzie szukać pracy i jak rozmawiać z pracodawcami
  • jak poprawić swój wizerunek

Uczestnictwo w projekcie to także okazja do nawiązania znajomości z osobami, które napotykają w życiu codziennym na podobne trudności. Wsparcie życzliwych, doświadczonych specjalistów pomaga beneficjentom odkryć mocne strony i nabrać większej pewności siebie.

Szczegóły oferty dostępne są w biurach Makroregionów (nr infolinii 0 801 011 107) oraz na stronie internetowej projektu www.mojapraca.org.pl.

Projekt „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II - Weź sprawy w swoje ręce." współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym (TPG) istnieje od 1991 r., a od 2005 r. jest organizacją pożytku publicznego. Jego członkami zwyczajnymi są działający na terenie całego kraju naukowcy, lekarze, rehabilitanci, pedagodzy, najaktywniejsi rodzice oraz grupa najlepiej zrehabilitowanych osób głuchoniewidomych. TPG specjalizuje się w wyszukiwaniu, diagnozowaniu, rehabilitowaniu i ogólnym szeroko rozumianym wspieraniu osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu, a w przypadku dzieci - również rodziców i rodzeństwa. Dowodem uznania dla profesjonalizmu oraz zaangażowania w prowadzeniu tych działań było wyróżnienie Towarzystwa Międzynarodową Nagrodą Niepełnosprawności im. F.D. Roosevelta oraz zaliczenie do grona laureatów konkursu „Dobre Praktyki".

Więcej informacji na stronie www.tpg.org.pl

Źródło: materiały TPG

wprowadziła: Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(19.11.2010 | aktualizacja 19.11.2010 15:17)
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31