Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Jarosławia w „DWA OGNIE”

Wiele emocji i dużo zabawy towarzyszyło rozegranym w miniony piątek w hali sportowo – widowiskowej MOSiR Mistrzostwach w „DWA OGNIE”.

Tradycyjnie już od kilkunastu lat w tym okresie czasu rozgrywane są w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Burmistrza Adolfa Dietziusa w Jarosławiu Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta w rozgrywkach „DWA OGNIE"  pod hasłem „MŁODOŚĆ BEZ NAŁOGÓW".

Zawody których głównym celem jest upowszechnianie poprzez sport wśród dzieci i personelu pedagogicznego wiedzy na temat uzależnień, kształtowanie właściwej, pozytywnej postawy wobec zagadnień związanych z ochroną i doskonaleniem własnego zdrowia oraz propagowanie hasła „SPORT TO ZDROWIE" są organizowane przez Urząd Miasta, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Jarosławiu.   

W br. Mistrzostwa odbyły się w dniu 17 grudnia. Do udziału w nich przystąpiły reprezentacje siedmiu szkól podstawowych naszego miasta składające się z czternastu zawodników i zawodniczek z klas V - VI.

W wyniku przeprowadzonych grupowych eliminacji (grano w dwóch grupach każdy z każdym) wyłoniono finalistów zawodów.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 10 im. Wojska Polskiego oraz Szkołę Podstawową Nr 6 im. Ks. Piotra Skargi. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna SP 10 pokonując swoich rywali w stosunku  5 do 3.

Pierwsze miejsce w Mistrzostwach przypadło drużynie Szkoły Podstawowej Nr 5 działającej w ramach Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, która 3 do 2 zwyciężyła (rzutem w ostatniej sekundzie meczu)  ekipę Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Żeromskiego.

Końcowa tabela mistrzostw:

I miejsce       Szkoła Podstawowa Nr 5

II miejsce      Szkoła Podstawowa Nr 4

III miejsce      Szkoła Podstawowa Nr 10

IV miejsce      Szkoła Podstawowa Nr 6.

Pozostałe szkoły sklasyfikowano na pozycjach V - VII.

Równolegle rozgrywanym zawodom sportowym towarzyszył konkurs dla kibiców oglądających mistrzostwa jak również zawodników mający na celu ułożenie najciekawszego hasła antynikotynowego.

Autorami najciekawszych haseł zostali:

- Klaudia GROCH ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Tadeusza Kościuszki autorka hasła:

„PAPIEROSY, PAPIEROSY BARDZO DRAŻNIĄ WSZYSTKIE NOSY",

- Rafał BARTŁOMOWICZ ze Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Adama Mickiewicza hasło:

„NIE PIJ, NIE PAL TO NIE ZDROWE

LEPIEJ ZAINWESTUJ W ŻYCIE SPORTOWE",

- Zuzanna MATEJEK również ze szkoły  Podstawowej Nr 11 autorka hasła:

„PO CO PALIĆ JAK NIE TRZEBA

LEPIEJ ZJEDZ KAWAŁEK CHLEBA".

Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego oraz słodycze ufundowane przez Urząd Miasta Jarosławia zaś wyróżnieni (także wszyscy uczestnicy) w konkursie na najlepsze hasło antynikotynowe okolicznościowe upominki od Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jarosławiu.

Marek Piotrowski
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(21.12.2010 | aktualizacja 21.12.2010 14:33)
Fot. Robert Piwowar
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31