Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2011 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

XVI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia już za nami. W niedzielne popołudnie, 23 stycznia br. przed salą wypełnioną po brzegi wystąpili laureaci konkursu wybrani dzień wcześniej na drodze przesłuchań.

 

Monika Czarny z Pawłosiowa - laureatka I miejsca w kat. solistów i nagrody publiczności.

 

Tegoroczny festiwal to już 16. edycja i z roku na rok organizatorzy obserwują wzrost zainteresowania. 22 stycznia br. przed komisją konkursową w składzie: Rafał Marchewczyk - dyrygent, Kierownik Artystyczny Krakowskiej Młodej Filharmonii, dr Olga Popowicz z Instytutu Muzyki UR i ks. dr Tadeusz Bratkowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu stanęło 22 solistów oraz 8 zespołów. Biorąc pod uwagę dobór repertuaru, aranżacje, interpretacje oraz ogólny wyraz artystyczny komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:


W kategorii solistów:
I miejsce i statuetkę festiwalu
otrzymała Monika Czarny z Pawłosiowa, której wykonanie pastorałek zostało docenione również przez słuchaczy przyznaniem nagrody publiczności. Dwa równorzędne II miejsca trafiły do Dagmary Moskwy z Cząstkowic i Agnieszki Krajwskiej z Nowego Sącza. III miejsce również zostało przyznane równorzędnie. Wyśpiewały je - najmłodsza uczestniczka - Wiktoria Łoskot z Tarnawy Dolnej oraz Katarzyna Motyka z Przeworska. Wyróżnienia przyznano: Kindze Cieśli z Rzeszowa oraz Inie Bihun z Sanoka.

W kategorii zespołów: I miejsce i statuetkę festiwalu otrzymał zespół Akord z Nowego Sącza, II miejsce zespół Arabeska z Tarnawy Dolnej, natomiast III miejsce -  zespół Ad Libitum z Kielc. Zostały przyznane także wyróżnienie dla zespołu Fine z Przemyśla.

Ponadto komisja przyznała dyplomy - wyróżnienia dla opiekunów, instruktorów oraz kierowników artystycznych tj: Malwiny Zych-Oklejewicz za przygotowanie zespołu Arabeska z Tarnawy Dolnej; Barbary Barwińskiej za przygotowanie zespołu Ad Libitum z Kielc oraz Wiktora Maruta za przygotowanie solistki Moniki Czarny z Pawłosiowa.

Koncertu finałowego wysłuchali zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Mieczysław Golba, Starosta Jarosławski Jerzy Batycki, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Szczybyło, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Mordarska, doc. Stanisław Sobocki z małżonką.

Nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowali: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu oraz Starostwo Powiatowe w Jarosławiu.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy na kolejny, XVII Festiwal Kolęd i Pastorałek - Jarosław 2012 już za rok!

 

 

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(24.01.2011 | aktualizacja 24.01.2011 19:58)
Powitanie gości przez dyrektor MOK Teresę Piątek, w tle: Joanna Mordarska naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, Jerzy Batycki Starosta Jarosławski oraz Leszek Szczybyło Przewodniczący Rady Powiatu. | Fot.  Małgorzata Młynarska
Powitanie gości przez dyrektor MOK Teresę Piątek, w tle: Joanna Mordarska naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, Jerzy Batycki Starosta Jarosławski oraz Leszek Szczybyło Przewodniczący Rady Powiatu.
Fot. Małgorzata Młynarska
Zespół AKORD z Nowego Sącza - laureat I miejsca.
Zespół AKORD z Nowego Sącza - laureat I miejsca.
Zespół ARABESKA z Tarnawy Dolnej - laureat II miejsca.
Zespół ARABESKA z Tarnawy Dolnej - laureat II miejsca.
Monika Czarny z Pawłosiowa - laureatka I miejsca i nagrody publiczności.
Monika Czarny z Pawłosiowa - laureatka I miejsca i nagrody publiczności.
Dagmara Moskwa z Cząstkowic
- laureatka II miejsca.
Dagmara Moskwa z Cząstkowic - laureatka II miejsca.
Agnieszka Krajewska z Nowego Sącza - laureatka równorzędnego II miejsca.
Agnieszka Krajewska z Nowego Sącza - laureatka równorzędnego II miejsca.
Katarzyna Motyka z Przeworska
- laureatka III miejsca.
Katarzyna Motyka z Przeworska - laureatka III miejsca.
Wiktoria Łoskot  z Tarnawy Dolnej
- laureatka równorzędnego III miejsca.
Wiktoria Łoskot z Tarnawy Dolnej - laureatka równorzędnego III miejsca.
Finałowy koncert prowadziły Marzena Stęc i Anna Sroka - gł. instruktorki MOK.
Finałowy koncert prowadziły Marzena Stęc i Anna Sroka - gł. instruktorki MOK.
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31