Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2005 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

W JAROSŁAWIU ZIELONE ŚWIATŁO DLA SPORTÓW EKSTREMALNYCH

21 września w obecności wielu gości Burmistrz Miasta Janusz Dąbrowski, Radny Rady Miasta Antoni Lotycz, Dyrektor MOSiR Jacek Stalski i mistrz Polski w jeździe na rolkach Tomasz Kwiecień przecięli symboliczną wstęgę w skateparku.

Jarosław od kilku dni cieszy się jednym z najlepszych w Polsce skateparków. Inicjatywa Burmistrza Miasta Janusza Dąbrowskiego przy poparciu Rady Miasta Jarosławia zaowocowała zakupem i zamontowaniem na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu (róg ulic Piekarskiej i Słowackiego) urządzeń do uprawiania sportów ekstremalnych. "Jako gospodarz miasta nie mogłem zapomnieć o młodzieży. Nastolatkom też należy się miejsce do kreatywnego spędzania wolnego czasu"- potwierdza decyzję zakupu urządzeń do skateparku Burmistrz Dąbrowski.

Inwestycja kosztowała prawie 80.000 zł. W całości sfinansowana została przez Gminę Miejską Jarosław. Firma produkująca skateparki przeprowadziła montaż kilka dni wcześniej, jednak dopiero po oficjalnym odbiorze specjalnych sprzętów dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu. "Życzę wszystkim bezpiecznej zabawy, podnoszenia swoich kwalifikacji sportowych, osiągania sukcesów i pracy nad kondycją, które na pewno zaowocują w waszym życiu" - powiedział do zgromadzonej na placu młodzieży ks. Prałat Andrzej Surowiec - Archiprezbiter Jarosławski przed poświęceniem obiektu.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta Jarosławia Janusz Dąbrowski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu Jacek Stalski, Radny Miasta Jarosławia Antoni Lotycz i jarosławski mistrz Polski w jeździe ekstremalnej (na rolkach) Tomasz Kwiecień. Ponadto w oficjalnym otwarciu udział wzięli Posłowie na Sejm RP Alicja Lis i Mieczysław Kasprzak, Zastępcy Burmistrza Miasta Jarosławia Tadeusz Pijanowski i Marian Muzyczka, Radni Rady Miasta Jarosławia, Dyrektorzy szkół i przedszkoli miejskich, Pracownicy MOSiR - u w Jarosławiu, Naczelnicy właściwych wydziałów UM i młodzież szkolna.

Przyznać należy, iż Jarosław szczycić się może dużymi sukcesami sportowymi w dziedzinie sportów ekstremalnych. Jarosławianin Tomasz Kwiecień jest tegorocznym mistrzem Polski w jeździe na rolkach. W naszym mieście na placu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich (zanim powstał skatepark) młodzi zapaleńcy przez lata trenowali na prowizorycznych urządzeniach. Determinacja sportowców, pomoc ze strony panów: Artura Tutki i Kazimierza Wilczyńskiego pomogła w tym, iż Jarosław jako nieliczne miasto na Podkarpaciu cieszy się profesjonalnie przygotowanym do treningów skateparkiem.

"Podczas obchodów Parady Schumana w 2004 i 2005 r. zaprosiliśmy do Jarosławia skaterowców. Pokazy ich umiejętności w hali na ul. Piekarskiej (2004 r.) i na boisku za krytą pływalnią (2005) bardzo spodobały się Władzom Miasta i efekty tego widzimy już dzisiaj" - powiedział Artur Tutka - nauczyciel i koordynator pracy Szkolnych Klubów Europejskich w Jarosławiu.

Jarosławski SKATEPARK składa się z urządzeń: MODEL Q1 - 1 szt., FUNBOX - 1 szt., FUNBOX z dwoma grindboxami, rurką i quoterem - 1 szt., GRINDBOX - 1 szt.

O użytecznym charakterze urządzeń skateparku mogliśmy się sami przekonać ponieważ grono skaterowców (nie tylko z Jarosławia, ale też z Rzeszowa i Lubaczowa) popisywało się swoimi umiejętnościami przed obecnymi na placu.

Iwona Międlar
Biuro Prasowe UM Jarosławia
(22.09.2005 | aktualizacja 29.11.2007 14:18)
Symboliczne przecięcie wstęgi
Symboliczne przecięcie wstęgi
Tomasz Kwiecień na profesjonalnych urządzeniach skateparku
Tomasz Kwiecień na profesjonalnych urządzeniach skateparku
Fot. Iwona Międlar
Fot. Iwona Międlar
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31