Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2002 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Półmetek Turnieju Miast o Złoty Kufel. Jarosław zwyciężył w Ropczycach

Drużyna Jarosławia pokazała, że stać ją na zwycięstwo. Po dwóch nienajlepszych spotkaniach turniejowych w Leżajsku i Nisku w Ropczycach reprezentacja naszego miasta pokazała pazury.

W tegorocznej edycji "Turnieju Miast o Złoty Kufel" konkurencje powiązane są ściśle z przemysłem danego miasta, zatem w Ropczycach wszystkie zmagania toczyły się wokół produkcji cukru, od sadzenia buraków po pakowanie, sprzątanie taśm produkcyjnych. Nasza drużyna zaprezentowała najrówniejszą formę we wszystkich konkurencjach.

Momentami było bardzo gorąco. W pierwszej konkurencji "sadzenie buraków" prowadziliśmy, jednak za dopisane sekundy karne spadliśmy na 3 miejsce. Kulminacja dyskusji pomiędzy zespołami a sędziami przypadła na konkurencję polegającą na oczyszczeniu hydronetką pasa folii z piłeczek.

Sędzia główny mając na głowie m.in. żądanie naszego zespołu o powtórzenie konkurencji z powodu źle przygotowanej hydronetki oraz groźbę zwycięzców z Jasła, że wycofają się z dalszych rozgrywek, znalazł niemalże salomonowe wyjście, dopuszczając do powtórki jedynie te drużyny, które zgłaszały protest. A w powtórce posprzątaliśmy najszybciej, uzyskując wynik o zaledwie 1 sekundę słabszy niźli Jasło. Nasza drużyna się nie poddawała i w następnych konkurencjach prezentowała doskonałą formę uzyskując łącznie 27 punktów.

Stałym elementem rywalizacji turniejowej są zmagania burmistrzów, tym razem bezkonkurencyjny okazał się nasz burmistrz Jan Gilowski, którego zadaniem, jako kontrolera jakości, było odmierzyć dokładnie 1 kilogram cukru. Burmistrz pomylił się zaledwie o 24 gramy.

Trzon reprezentacji Jarosławia stanowią nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów, nie brakuje jednak miłośników jarosławskiego sportu traktujących obecność w reprezentacji jako świetną zabawę. Kapitan zespołu Dariusz Drozd powiedział - Rozkręcamy się powoli i jeszcze długa droga do zwycięstwa. Porównując turniej z zeszłym rokiem jest dużo ciekawiej, a konkurencje są bardziej widowiskowe.

Jako imprezy towarzyszące turniejowi organizatorzy proponują występy gwiazd, zabawę taneczną, wesołe miasteczko dla najmłodszych oraz pokaz ogni sztucznych.

W najbliższą sobotę zmagania turniejowe zagoszczą do Sanoka a już 3 sierpnia na płycie jarosławskiego stadionu MOSiR przy ul. Piekarskiej Jarosławianie będą mogli kibicować swojej drużynie w naszym mieście.

31 sierpnia odbędzie się finał w Jaśle po którym pierwsze miasto otrzyma sprzęt komputerowy o wartości 10.000 złotych.

Punktacja na półmetku:
1. Nisko: 13 punktów
2. Sanok: 13 punktów
3. Jarosław: 11 punktów
4. Jasło: 10 punktów
5. Leżajsk: 10 punktów
6. Ropczyce: 8 punktów

Bartosz Kłoda
(25.07.2002 | aktualizacja 30.11.2007 16:37)
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31