Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2011 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„Hop skok owocowy rok”

Dnia 10 października 2011r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, odbyła się impreza zorganizowana w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” oraz działań statutowych Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia.
Fot. organizatorzy
Organizatorami imprezy byli:
  • - Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Rzeszowie
  • - Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia,
  • - Podkarpacka Sieć Szkól Promujących Zdrowie
  • - Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Jarosławiu,
  • - Urząd Miasta Jarosławia.

Honorowego patronatu udzielił marszałek województwa podkarpackiego dr Mirosław Karapyta,

Patronat medialny nad imprezą objęły Super Nowości i Gazeta Jarosławska oraz TVP Rzeszów. W imprezie udział wzięli uczniowie z klas pierwszych  szkół podstawowych  z 20 placówek (500 dzieci) wraz z nauczycielami i opiekunami. Stawiły się szkoły z powiatów jaroslawskiego, lubaczowskiego, przeworskiego. Celem festiwalu była promocja zdrowego odżywiania wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych oraz zachęcenie dzieci do zdrowego i aktywnego stylu życia.

Imprezę prowadziła mgr Teresa Krasnowska - prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia. Gośćmi imprezy byli: lek. med. Beata Mędrala- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu, mgr Magdalena Lehnart -p.o. Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Jarosław wraz z inspektorem wydziału Wiktorem Szajowskim, Mariusz Kawa Dyrektor Oddziału Terenowego ARR, mgr Damian Przedzieńkowski z Sekcji Informacji i Promocji ARR Oddziału Terenowego w Rzeszowie.

Na początku imprezy każde dziecko otrzymało balon z nadrukiem ARR oraz Urzędu Marszałkowskiego. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego, pokaz zdrowej żywności wraz z degustacją (Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Rzeszowie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska
w Sanoku), konkurs plastyczny pt. „Ulubione warzywa i owoce", bajka „Dwa królestwa", zabawa ruchowa „Uwaga, zdrowa żywność" prowadzone przez pracowników PSSE Jarosław. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu lek. med. Beata Mędrala przedstawiła korzyści płynące z prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dyrektor OT Mariusz Kawa w formie pogadanki opowiedział dzieciom o działaniach Agencji Rynku Rolnego w zakresie promocji zdrowego odżywiania, o korzyściach dla zdrowia z tytułu wprowadzenia do swojej codziennej diety żywieniowej dużej ilości owoców i warzyw.
Dzieci chętnie i aktywnie brały udział w różnych konkurencjach sportowych tj. bieg
z rakietką  woreczkiem, rzut woreczkiem do pudełka, strzał do bramki, przenoszenie piłek, zakładanie obręczy na pachołki. Konkurencje sportowe przygotowała mgr Bożena Cieślak ze Szkoły Podstawoej nr 11 w Jarosławiu wraz  zespołem nauczycieli z różnych placówek. Dzielnie pomagały uczennice z VIb SP nr 11.  Pięknie prezentowały się dzieci z ZS Pawłosiowie przebrane za owoce i warzywa .

Po zabawie dzieci zostały poczęstowane owocami - jabłkami, gruszkami oraz marchewką, którą dostarczyli dostawcy w programie „Owoce w szkole" Spółdzielnia Ogrodniczo - Pszczelarska w Tarnobrzegu oraz Firma „Trafunek BIS Sp. z o.o." z Dębowca k/Jasła. Na stoisku Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej dzieci otrzymywały do wyboru jogurt lub mleko smakowe.

Każde dziecko uczestniczące w imprezie „HOP SKOK OWOCOWY ROK" otrzymało okolicznościowy dyplom podpisany przez organizatorów imprezy, broszury - plany lekcji i inne gadżety.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się model krowy udostępniony z ODR Boguchwała. Imprezę zakończyło losowanie na stoisku ARR nagród i różnych upominków wśród dzieci wykazujących się znajomością programu „Owoce w szkole", ufundowanych przez organizatorów imprezy.

Mamy nadzieję, że impreza „HOP SKOK OWOCOWY ROK", podczas której odbyły się rekreacyjne rozgrywki wraz ze zdrowym poczęstunkiem (nabiałem, owocami i warzywami) zachęci uczniów klas pierwszych szkół podstawowych do zdrowego i aktywnego stylu życia.

mgr Teresa Krasnowska

Prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia

Oświaty i Promocji Zdrowia

wprowadził: Rafał Żelazo
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(14.10.2011 | aktualizacja 14.10.2011 14:00)
Archiwum
Kwiecień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30