Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2011 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Złoty Jubileusz. Przeszło 18 tysięcy 250 dni razem

Już po raz trzeci w tym roku, w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Sześć par, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat odebrało z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Jarosławia Bogdana Wołoszyna „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Uroczystość odbyła się 27 października.

Małżeństwa świętujące 50 i więcej wspólnie przeżytych lat nagradzane są w naszym kraju specjalnym odznaczeniem, ustanowionym ustawą z dnia 17 lutego 1960 r. o orderach i odznaczeniach, a włączonym do obecnego systemu odznaczeń państwowych w 1992 r. „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznawany jest przez Prezydenta RP na wniosek wojewody.

- Na żaden medal nie pracuje się tak długo, przeszło 18 tysięcy 250 nocy i dni - mówiła witając Jubilatów Barbara Bąk - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Właśnie tyle dni z sobą spędzili Państwo: Danuta i Mieczysław Klimczak, Józefa i Kazimierz Kulesza, Franciszka i Władysław Marmurowicz, Urszula i Tadeusz   Perykasza, Zofia i Tomasz Potasz (z Gminy Pawłosiów), Genowefa i Antoni Wojtas oraz  dwie pary, które odebrały medale w późniejszym terminie: Helena i Waldemar Aab, a także Zofia i Jan Chmura (z Gminy Pawłosiów). Uroczystość odbyła się w obecności zastępcy burmistrza Bogdana Wołoszyna, wójta gminy Pawłosiów Mariusza Renia oraz rodzin Jubilatów.

Wraz z życzeniami kolejnych lat pożycia małżeńskiego w zdrowiu oraz serdecznej opiece osób najbliższych zastępca burmistrza wręczył medale, dyplomy i kwiaty, natomiast wójt przekazał upominki. W imieniu burmistrza Andrzeja Wyczawskiego zastępca Bogdan Wołoszyn złożył również serdeczne gratulacje i podziękowania Jubilatom za wzorowy przykład jaki dają młodym jarosławianom. - Nie ma nagrody, która mogłaby być wystarczającym wyrazem wdzięcznością za trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń, za wspaniałą postawę i wspólnie przeżyte lata. Odznaczenie jest tylko symbolem. Życzę zdrowia, realizacji dalszych planów i zamierzeń na każdy następny dzień oraz aby to dzisiejsze spotkanie pozostało na długo w Państwa pamięci - dodał zastępca burmistrza.

Miłym, muzycznym akcentem był występ solistki MOK Moniki Czarny pod kierunkiem Wiktora Maruta. Nie mogło zabraknąć również symbolicznej lampki szampana.

Była to już trzecia uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" w 2011 r., zorganizowana w sali ślubów jarosławskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Łącznie ten piękny jubileusz świętowało 31 par: w styczniu 9 par - w tym jedna obchodząca Diamentowe Gody, w czerwcu 14 par, natomiast w październiku 8 par małżeńskich. Wszystkim Jubilatom składamy serdeczne gratulacje!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ na:  http://www.jaroslaw.pl/warto-wiedziec/id84,Zlote-Gody-27-pazdziernika-2011.html

 

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(28.10.2011 | aktualizacja 03.11.2011 11:24)
Pamiątkowe zdjęcie | Fot.  Małgorzata Młynarska
Pamiątkowe zdjęcie
Fot. Małgorzata Młynarska
Kierownik USC Barbara Bąk
Kierownik USC Barbara Bąk
Z rąk zastępcy burmistrza medale otrzymali: Danuta i Mieczysław Klimczak,
Z rąk zastępcy burmistrza medale otrzymali: Danuta i Mieczysław Klimczak,
Józefa i Kazimierz Kulesza,
Józefa i Kazimierz Kulesza,
Franciszka i Władysław Marmurowicz,
Franciszka i Władysław Marmurowicz,
Urszula i Tadeusz Perykasza,
Urszula i Tadeusz Perykasza,
Zofia i Tadeusz Potasz,
Zofia i Tadeusz Potasz,
Genowefa i Antoni Wojtas
Genowefa i Antoni Wojtas
Symboliczna lampka szampana...
Symboliczna lampka szampana...
Dla Jubilatów zaśpiewała Monika Czarny - solistka MOK
Dla Jubilatów zaśpiewała Monika Czarny - solistka MOK
Archiwum
Luty 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29