Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Posprzątajmy miasto przed wiosną!

Narada burmistrza Andrzeja Wyczawskiego ze służbami odpowiedzialnymi za czystość w mieście, która odbyła się 14 marca br., rozpoczęła akcję „Posprzątajmy swoje miasto!”.
Od lewej: Bogusław Ryzner ze Straży Miejskiej, burmistrz Andrzej Wyczawski oraz jego zastepcy: Bogdan Wołoszyn i Stanisław Misiąg, prezes PGKiM Krzysztof Sopel. | Fot.  Monika Polita
Od lewej: Bogusław Ryzner ze Straży Miejskiej, burmistrz Andrzej Wyczawski oraz jego zastepcy: Bogdan Wołoszyn i Stanisław Misiąg, prezes PGKiM Krzysztof Sopel.
Fot. Monika Polita

 

Chociaż do kalendarzowej wiosny jeszcze kilka dni, już od piątku, 9 marca br., trwa pozimowe sprzątanie miasta. Zamiatarki  Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. wyjechały w miasto i pracują przez całą dobę. - Wielokrotnie odbieramy uwagi mieszkańców, że miasto jest brudne, a ulice nie są posprzątane. Niestety, nie zawsze mamy wpływ na porządek w mieście. Przez miasto przebiegają, oprócz dróg miejskich, drogi: powiatowe, wojewódzkie i krajowe. To ich zarządcy odpowiadają za utrzymanie czystości. Podobnie jest z nieruchomościami. To na ich właścicielach lub zarządcach spoczywa obowiązek utrzymania porządku. Apeluję więc do wszystkich mieszkańców miasta i osób prowadzących działalność: posprzątajmy nasze miasto przed nadejściem wiosny - mówi burmistrz Andrzej Wyczawski.

W naradzie, oprócz burmistrza i jego zastępców: Stanisława Misiąga i Bogdana Wołoszyna, uczestniczył  prezes PGKiM Sp. z o.o. w Jarosławiu Krzysztof Sopel oraz Bogusław Ryzner przedstawiciel Straży Miejskiej. Prezes K. Sopel złożył informację z uczestnictwa PGKiM w przetargach na całoroczne utrzymanie porządku ulic. Obecnie PGKiM będzie dbało  o czystość dróg miejskich i powiatowych. I chociaż nie został jeszcze rozstrzygnięty przetarg na sprzątanie dróg krajowych, już dziś przedsiębiorstwo otrzymało zlecenie na pozimowe porządki na tych ulicach. Prezes PGKiM odwołał się także od rozstrzygnięcia przetargu na sprzątanie dróg wojewódzkich. - Nasze przedsiębiorstwo jest gotowe na przyjmowanie zleceń na sprzątanie chodników i innych nieruchomości również od właścicieli firm i mieszkańców. Zachęcam, by korzystać z naszych usług. O szczegółach można przeczytać na naszej stronie internetowej - mówi K. Sopel. Prezes przeprasza wszystkich, którym nocna praca zamiatarek zakłóca ciszę nocną: - Przy korkach, jakie powstają w Jarosławiu, nie mamy innej możliwości sprzątania ulic. Proszę również, by sprzątający chodniki przy swoich nieruchomościach, zmiatali piasek na ulice tuż przy krawężnikach, tak, by zamiatarki mogły go usunąć.

Nasilone patrole zapowiada Straż Miejska. Jej funkcjonariusze będą sprawdzać poszczególne osiedla i ulice i będą upominać tych, którzy o porządkach wokół swoich nieruchomości zapomnieli. Opornym, niestety, wręczą mandaty. Przypominamy także o sprzątaniu nieczystości po czworonogach. Właściciele, wychodząc na spacer ze swoimi pieskami, muszą pamiętać o foliowych woreczkach. Funkcjonariusze Straży Miejskiej będą patrolować szczególnie te miejsca, gdzie jarosławianie  wyprowadzają swoje zwierzęta.

- Zachęcam mieszkańców do zadbania o porządek w swoim otoczeniu. My, ze swojej strony, dołożymy wszelkich starań, by miasto po zimie zostało dokładnie posprzątane. To dopiero początek naszej akcji, a jej szczegóły podamy wkrótce - zapowiada burmistrz A. Wyczawski.

Ewa Kłak-Zarzecka
(14.03.2012 | aktualizacja 14.03.2012 18:14)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31