Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2006 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

ZATRZYMANE W KADRZE

Galeria "Rynek 6" Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu zaprasza do odwiedzenia wystawy prac malarskich i fotograficznych Sary Frölich. Ekspozycja czynna jest do 12 maja br.

21 kwietnia 2006 roku w jarosławskiej galerii "Rynek 6" swoje prace malarskie i fotograficzne prezentowała młoda artystka Sara Fröhlich - absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Rzeszowie, a obecnie studentka pierwszego roku Instytutu Sztuk Pięknych w Krasnem. Autorka dotychczas swoje prace wystawała w Krakowie w "Galerii Bezdomnej" i okazjonalnie w klubach i galeriach rzeszowskich. Wystawa w Jarosławiu jest jej pierwszą wystawą indywidualną, do której nakłoniła ją mama - absolwentka jarosławskiego "plastyka".

Dominującym tematem prac Sary jest człowiek i otaczająca go przyroda. Jak sama mówi kocha malarstwo, ale fotografia jest jej prawdziwą pasją. W tym zakresie odbyła trzymiesięczny kurs u prof. Pawła Olarka z OSSP w Rzeszowie.

W fotografii nie komponuje kadru tylko wyszukuje w mieście stare ruiny, np. parowozownie - bo to jak mówi "ma swój urok, ciekawe jest połączenie drewna metalu i szkła". Świetnie uchwyca moment i wiernie oddaje zastaną rzeczywistość. Sara wywołuje osobiście swoje fotografie - wszystko robi sama od początku do końca wkładając w pracę serce i duszę.

Na otwarciu wystawy oprócz najbliższej rodziny Sary, jej przyjaciół i znajomych, znaleźli się miłośnicy sztuki, a wśród nich Poseł Mieczysław Golba i jarosławski radny Zbigniew Możdżeń. Otwarcia wystawy wspólnie z autorką prac dokonała Elżbieta Piekarska - kierownik galerii. Wernisaż został zorganizowany w ramach promocji młodych talentów i była to druga wystawa z tego cyklu.

Marta Puńko - Maciałek
Biuro prasowe UM Jarosławia
(25.04.2006 | aktualizacja 29.11.2007 16:40)
Prace Sary Fröhlich podziwiał poseł Mieczysław Golba.
Prace Sary Fröhlich podziwiał poseł Mieczysław Golba.
Otwarcie wystawy przez Elżbietę M. Piekarską. Fot. Marta Puńko - Maciałek.
Otwarcie wystawy przez Elżbietę M. Piekarską. Fot. Marta Puńko - Maciałek.
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31