Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jarosław Przyjazny Rowerzystom

Burmistrz Andrzej Wyczawski spotkał się 6 grudnia br. z przedstawicielami inicjatywy obywatelskiej „Jarosław Przyjazny Rowerzystom” – Anną Inglot i Marcinem Mitusiem. Wspólnie zastanawiali się nad rozwiązaniami, które umożliwiłyby rowerzystom bezpieczne poruszanie się po mieście.
Burmistrz Andrzej Wyczawski spotkał sie z przedstawicielami akcji obywatelskiej "Jarosław Przyjazny Rowerzystom". | Fot.  Patryk Górecki
Burmistrz Andrzej Wyczawski spotkał sie z przedstawicielami akcji obywatelskiej "Jarosław Przyjazny Rowerzystom".
Fot. Patryk Górecki

 

Burmistrz podziękował inicjatorom akcji za przyjęcie zaproszenia. Wysłuchał ich koncepcji  utworzenia  w mieście i na jego obrzeżach ścieżek rowerowych, a także propozycji innych rozwiązań, które miałyby ułatwić rowerzystom bezpieczne poruszanie po mieście.  - Nie ukrywam, że my również zastanawiamy się nad różnymi rozwiązaniami. Już dziś odbywają się spotkania, podczas których dyskutujemy nad zmianą ruchu w Jarosławiu. Będzie ona konieczna po oddaniu obwodnicy do użytku. Dopiero po przeniesieniu się części ruchu na obwodnicę będziemy mogli zaobserwować, jak ruch ukształtuje się w mieście - podkreślał burmistrz Andrzej Wyczawski. - Przypominam, że po oddaniu obwodnicy m.in.  ulice: Grunwaldzka, Jana Pawła II czy Kraszewskiego staną się drogami miejskimi. To ułatwi nam dokonanie pewnych zmian, również przyjaznych rowerzystom.

Anna Inglot i Marcin Mituś przekazali burmistrzowi pomysł umożliwienia rowerzystom poruszania się po drodze technicznej biegnącej wzdłuż obwodnicy. Burmistrz zadeklarował, że przekaże tę inicjatywę dyrekcji  rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przedstawiciele rowerzystów zaproponowali również pomysł utworzenia ścieżki rowerowej wzdłuż Sanu: od Jarosławia do Radymna. - Jest to bardzo dobry pomysł, który chętnie poprę. Ale zaznaczam, że do jego zrealizowania potrzebne jest porozumienie władz jeszcze trzech gmin: gminy wiejskiej Jarosław, gminy Radymno i miasta Radymna - wyjaśniał.

Ewa Kłak Zarzecka
(08.12.2012 | aktualizacja 08.12.2012 10:32)
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31